Results

Achievements at
orienteering events

Lakes 5 Day 4, 02/08/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at https:\\lakes5.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

16 (length: 2.9km, climb: 20m, 10 controls)
Other courses: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 17


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Finlay McLuckie MOR M 2008 00:14:06
2 Robbie Lightfoot SYO M 2008 00:15:39
3 Artur Templiner BTSC 00:15:41
4 Ben Ross INT M 2008 00:16:04
5 Tobin O'Donnell SLOW M 2008 00:16:38
6 Leo Degnen-Potter NATO M 2007 00:17:21
7 Gustavs Gritans Kapa OK M 2008 00:17:54
8 Oliver Lewis QO M 2008 00:17:55
9 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:18:23
10 Silas Lützelschwab OLG Cordoba M 2008 00:18:32
11 Katja Horst SC Koenigstein W 2008 00:18:41
12 Joseph Guy SYO M 2008 00:18:54
13 Sophie Howard MOR F 2008 00:19:28
14 Wilma Lauenstein ANCO W 2006 00:19:40
15 Maesie Evans WAROC W 2004 00:19:47
16 Oscar Sanderson NATO M 2008 00:20:10
17 Emily Atkinson ELO F 2008 00:20:15
18 James O'Donnell SLOW M 2010 00:20:44
19 Darcy Dunn POTOC F 2006 00:20:52
20 Isabel Gaines BL F 2006 00:21:04
21 Monty Bratcher-Howard WIM M 2009 00:21:09
22 Rebecca Mayes CLOK F 2008 00:21:23
23 Millie Glancey W 2006 00:21:35
24 Cinnamon Hodgson 00:21:57
25 Lucy Ward INT F 2010 00:22:10
26 Adele Robinson ASUB W 1998 00:22:11
27 Emily Davitt NF Wien W 2004 00:22:46
28 Leo Gilbert BAOC M 2009 00:22:53
29 Marie Anna Kotecká Valmo W 2008 00:23:03
30 Alida Minty LOK F 2006 00:23:10
31 Annabel Carter QO F 2006 00:23:25
32 Calum Robertson ESOC M 2009 00:24:12
33 Hiroki Holmes WCOC M 2010 00:24:52
34 Roald Fronhoffs ASUB M 2008 00:25:15
35 Ellie Todhunter SROC F 2009 00:25:35
36 Lexie Nicolson INVOC F 2008 00:25:57
37 Coline Moulière Vervins Orientation W 2006 00:26:58
38 Max Müller OLG Dachsen M 2008 00:27:11
39 Lewis Yates BL M 2006 00:27:46
40 Kotecký Jáchym Valmo M 2008 00:28:23
41 Gabrielle King Fingal W 1963 00:28:44
42 Lucy Townley SN F 2007 00:30:17
43 Ysalys Vermaut ASUB Orientation W 2008 00:31:09
44 Sverre Stuland Tysvaer Varegg fleridrett M 2006 00:31:37
45 Annabelle Lewis QO F 2007 00:34:42
46 Margaux Hodgson SYO F 2008 00:35:12
47 George Rennie WCOC M 2008 00:35:16
48 Richard Askham SMOC M 2007 00:35:53
49 Mara De Clercq TROL W 2006 00:35:55
50 Glenn Moir SWOC M 2002 00:36:09
51 Noah Griffin GRAMP M 2006 00:38:29
52 Miles Modica QO M 2008 00:39:21
53 Stephen Cunnane TVOC M 2008 00:39:29
54 Maisie Todhunter SROC F 2012 00:43:18
55 Alice Pieters SYO F 2009 00:43:53
56 Alex Darwin WAOC M 2010 00:44:13
57 Susan Rowlett MV W 1963 00:44:21
58 Nanna Sundelin OK Orion W 2006 00:45:57
59 Stuart Prince GRAMP M 2010 00:47:25
60 Patricia Walker BOK F 1942 01:00:30
61 Emily McCreadie DEE W 2006 01:05:36
62 Javier Littler-Medina SYO M 2015 01:05:50
Showing results 1 - 62 of 62