Results

Achievements at
orienteering events

CompassPoint Scottish Orienteering League 1 (UKOL), 24/02/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at marocscotland.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL C5 (M65,W45,W50) (length: 4.1km, climb: 150m, 14 controls)
Point calculations
1,042.86 + (71.77 x (4,085.68 - T)) / 996.30
Other courses: UKOL C1 (M21) | UKOL C2 (M18,M20,M35,M40,W21) | UKOL C3 (M45,M50) | UKOL C4 (M16,M55,M60,W18,W20,W35,W40) | UKOL C6 (M70,W16,W55,W60) | UKOL C7 (M75,M80,W65,W70,W75) | C8 | C9 | C10 | C11 | C12


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Robert Hickling BASOC M 1954 00:46:52 1135
2 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:50:26 1119
3 Nikki Howard MOR F 1974 00:53:07 1108
4 Grant Carstairs TAY M 1954 00:54:06 1103
5 Pauline Tryner SYO F 1972 00:54:06 1103
6 Susan Blackwood INVOC F 1967 00:54:14 1103
7 Peter Halling ESOC M 1951 00:54:32 1101
8 DAVID KIRK GRAMP M 1967 00:55:06 1099
9 Ceana Heron STAG F 1991 00:55:13 1099
10 Roger Garnett ESOC M 1951 00:56:04 1095
11 Andy Robinson LOC M 1954 00:56:10 1094
12 Brian Bullen FVO M 1951 00:57:01 1091
13 Beccy Osborn FVO F 1972 00:57:34 1088
14 Colin Matheson MOR M 1954 00:58:30 1084
15 Morag McLuckie MOR F 1972 00:59:11 1081
16 Dave Coustick FVO M 1945 00:59:56 1078
17 Elizabeth Barr MOR F 1967 01:00:05 1077
18 Jonathan Smith GRAMP M 1965 01:00:46 1075
19 Jacquie Laird INVOC F 1972 01:00:58 1074
20 Josie Stansfield FVO F 1969 01:04:04 1060
21 Juliette Maire ESOC F 1991 01:04:32 1058
22 Leslie Dalgleish ESOC M 1950 01:05:18 1055
23 Helen Rowlands GRAMP F 1966 01:06:08 1051
24 Alison Matheson INVOC F 1970 01:06:42 1049
25 Laura Farquharson GRAMP F 1967 01:07:06 1047
26 Rachel Kirkland INT F 1971 01:07:10 1047
27 Kate Darlow RR F 1978 01:07:37 1045
28 Denise Wright MAROC F 1965 01:08:10 1043
29 Diane Jacks WRE F 1968 01:08:11 1042
30 Jon Darley GO M 1966 01:08:44 1040
31 Matthew Clark KFO M 1967 01:09:41 1036
32 Katherine Ivory INT F 1973 01:13:40 1019
33 Sue Barrie MAROC F 1966 01:14:36 1015
34 Ian Shread INVOC M 1968 01:15:27 1011
35 Lucy Galloway INT F 1966 01:16:43 1006
36 Rachel Wilson CLYDE F 1966 01:19:51 992
37 Jim Finlayson INVOC M 1969 01:21:20 986
38 Robin Strain ELO M 1950 01:23:13 978
39 Rosalind Heron STAG F 1987 01:24:16 973
40 Donald Smith TAY M 1951 01:25:36 967
41 Juliet Bentley SROC F 1967 01:29:29 950
42 William Bruce RR M 1953 01:39:40 906
43 David Rosen SROC M 1953 01:40:27 903
44 Angela Conroy GRAMP F 1962 01:49:47
45 Sally McCartney CLYDE F 1965 02:16:40 746
- Katja Neumann MAROC F 1969 01:36:17
Showing results 1 - 46 of 46