Results

Achievements at
orienteering events

NGOC Galoppen, 20/01/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.2km, climb: 130m, 12 controls)
Point calculations
948.72 + (98.59 x (192,711.27 - T)) / 31,280.83
Other courses: Brown | Blue | Sh Green | L Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Steven Harris NGOC M 1977 37:30:00 1131
2 Jackie Hallett BOK F 1957 39:21:00 1110
3 Robert Leather IND M 39:25:00
4 Ian Prowse NGOC M 1952 39:49:00 1104
5 Rebecca Ward NGOC F 2003 39:52:00 1104
6 Tim Sands BOK M 1949 40:04:00 1101
7 Ffion Evans MWOC M 42:16:00
8 Louise Tonge BOK F 1969 42:25:00 1075
9 Keith Willdig OD M 1949 42:37:00 1073
10 Ruby Owen BOK F 2004 42:39:00
11 Laura Goy SYO F 1983 42:47:00 1071
12 David Palmer BOK M 1946 42:48:00 1070
13 Geoff Trewin HOC M 1951 43:03:00 1068
14 David Potter BOK M 1962 43:42:00 1060
15 Tim Brett NGOC M 1975 44:05:00 1056
16 Ginny Hudson NGOC F 1962 44:20:00 1053
17 Rose Taylor NGOC F 2006 45:41:00
18 Simon James SWOC M 1966 45:45:00 1037
19 Freddie Lake SBOC M 2006 46:08:00
20 Tom Birthwright NGOC M 1979 46:34:00 1028
21 Dave Hartley NGOC M 1952 46:42:00 1026
22 Reece Nineham RAFO M 47:28:00
23 John Mills SWOC M 1950 47:35:00 1016
24 Martin Lewis QO M 1968 47:42:00 1015
25 Phil Stradling BKO M 1958 48:01:00 1011
26 Tessa Lewis SWOC F 1965 48:04:00 1011
27 Angela Modica QO F 1971 48:04:00 1011
28 John Pearson HOC M 1948 48:16:00 1008
29 John Fallows NGOC M 1958 48:21:00 1008
30 Tony Lloyd BOK M 1954 48:31:00 1006
31 Suzanne Harding NGOC F 1964 48:37:00 1004
32 Paul Hammond HOC M 1962 48:55:00 1001
33 Andrew Pedder NGOC M 1955 49:06:00 999
34 Mike Farrington HOC M 1955 49:48:00 991
35 John Chesters DEVON M 1951 50:10:00 987
36 Hannah Bradley NGOC F 1973 50:49:00 980
37 Neil MacKenzie HOC M 1953 51:36:00 971
38 Tony Hext QO M 1948 52:05:00 965
39 Simon Hosler IND M 53:22:00
40 Rodney Archard NGOC M 1945 53:42:00 947
41 John Shea NGOC M 1952 53:54:00 945
42 Chris Hosler IND M 54:25:00
43 Philip Fawkner-Corbett BOK M 1952 54:40:00 936
44 Paul Taunton NGOC M 1950 55:54:00 922
45 Roger Coe NGOC M 1947 56:04:00 920
46 Clare Hanna LOG F 1965 56:56:00 910
47 Joe Hosler IND M 56:59:00
48 Kevin Bush SWOC M 1958 57:17:00 906
49 Laurence Gossage BOK M 1950 58:20:00 894
50 Dave Andrews NGOC M 1947 58:45:00 889
51 Caroline Potter BOK F 1962 59:07:00 885
52 Judith Taylor NGOC F 1965 59:32:00 881
53 Christopher Moon BOK M 1950 59:42:00 879
54 Judith Taylor NGOC F 1965 59:53:00 877
55 Jane Holcombe BOK F 1970 60:33:00 869
56 Rebecca Medlock WSX F 1974 60:47:00 866
57 Peter Colbert SWOC M 1952 61:43:00 856
58 Si Read IND M 61:59:00
59 Maurice Brisland IND M 62:09:00
60 Kim Liggett NGOC M 1936 62:52:00
61 Susanne Andersen BOK F 1962 62:53:00 843
62 Rosalind Taunton NGOC F 1950 63:02:00 841
63 John Trayler QO M 1944 63:08:00 840
64 Amy Curtis BOK F 1970 65:03:00 818
65 Peter Wilson BKO M 1959 65:20:00 815
66 Michelle Ward NGOC F 1970 66:40:00 800
67 Paul Watterson HOC M 1950 67:48:00 787
68 Robert Corbin NWO M 1953 67:49:00 787
69 Ruby Campbell CHIG F 1937 68:03:00 784
70 Hilary Nicholls NGOC F 1967 68:44:00 776
71 Chris Hasler QO M 1967 69:34:00 767
72 Jane Bush SWOC F 1957 69:56:00 763
73 Nick Taylor HOC M 1948 73:40:00 720
74 Richard Higgs NGOC M 1961 75:26:00 700
75 Alex Evans NGOC M 83:41:00 607
76 Karen Lewis QO F 1966 93:52:00 491
77 Rhiannon Fadeyibi NGOC F 1962 104:02:00 376
Showing results 1 - 77 of 77