Results

Achievements at
orienteering events

NWO Galoppen and Yvette Baker qualifier, 07/04/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.northwilts.org.uk/result

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 8.6km, climb: 125m, 16 controls)
Point calculations
1,202.22 + (71.14 x (4,370.82 - T)) / 755.66
Other courses: Blue | Green | YBT Green | Short Green | Light Green | YBT Light Green | Orange | YBT Orange | YBT Yellow | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Adam Potter BOK M 1995 00:48:41 1339
2 Flurry Grierson DEVON M 2002 00:51:03 1325
3 Robert Ashton BAOC M 1984 00:51:48 1321
4 Clive Hallett BOK M 1963 00:53:29 1312
5 Peter Ward NGOC M 1970 00:54:13 1307
6 Duncan Taylor DEVON M 1994 00:55:49 1298
7 Richard Barrett BAOC M 1970 00:56:15 1296
8 Christopher Rhodes BADO M 1980 01:00:18 1273
9 Jack Smith OUOC M 1997 01:01:28 1267
10 Doug Stimson NWO M 1982 01:04:06 1252
11 James Clemence SWOC M 1960 01:06:01 1241
12 Nigel Bunn TVOC M 1964 01:06:12 1240
13 Mark Saunders BKO M 1978 01:06:15 1239
14 Ben Green TVOC M 1977 01:06:37 1237
15 Stephen Mallison WIM M 1980 01:06:47 1236
16 Romualdas Stupelis HOC M 1986 01:08:15 1228
17 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:08:21 1228
18 Scott Johnson NGOC M 1978 01:09:02 1224
19 Matthew Owen BOK M 1966 01:09:18 1222
20 Matthew Atkins DEVON M 1970 01:10:19 1217
21 Andrew Hartley NGOC M 1988 01:11:03 1212
22 Mark Adams HH M 1963 01:11:05 1212
23 Tommi Grover BOK M 1976 01:11:23 1210
24 Steven Horsler WIM M 1966 01:11:37 1209
25 Tom McComiskie LVO M 1977 01:14:10 1195
26 Paul Gebbett BOK M 1969 01:14:32 1193
27 Christophe Pige NGOC M 1971 01:15:41 1186
28 Dan Gallagher SARUM M 1976 01:16:02 1184
29 Barry Jones SO M 1967 01:16:26 1182
30 Paul Fox SN M 1962 01:17:27 1176
31 Andrew Howard WIM M 1974 01:18:28 1170
32 Peter Foster BOK M 1957 01:20:38 1158
33 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 01:21:27 1154
34 Peter Shirvington QO M 1973 01:21:34 1153
35 Rob Woods RAFO M 1969 01:21:39 1152
36 Peter Moseley MDOC M 1977 01:23:14 1144
37 Anders Johansson NGOC M 1973 01:24:11 1138
38 Graham Coath BAOC M 1985 01:24:32 1136
39 Charles Daniel BOK M 1956 01:25:31 1131
40 Jeff Pakes QO M 1972 01:25:55 1128
41 Polly Jacobs SARUM F 1977 01:29:46 1107
42 Colin Palmer TVOC M 1983 01:31:54 1095
43 Giles Davis NWO M 1979 01:32:30 1091
44 David Pilling BOK M 1966 01:33:27 1086
45 Rob Taylor NGOC M 1969 01:34:02 1083
46 Adam Hampshire BOK M 1973 01:34:57 1077
47 Gavin Robinson WIM M 1967 01:36:30 1069
48 Tom Mills NGOC M 1946 01:41:22 1041
Showing results 1 - 48 of 48