Results

Achievements at
orienteering events

NWO Galoppen and Yvette Baker qualifier, 07/04/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 8.6km, climb: 125m, 16 controls)
Point calculations
1,201.60 + (70.22 x (4,353.83 - T)) / 756.05
Other courses: Blue | Green | YBT Green | Short Green | Light Green | YBT Light Green | Orange | YBT Orange | YBT Yellow | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Adam Potter BOK M 1995 00:48:41 1335
2 Flurry Grierson DEVON M 2002 00:51:03 1321
3 Robert Ashton BAOC M 1984 00:51:48 1317
4 Clive Hallett BOK M 1963 00:53:29 1308
5 Peter Ward NGOC M 1970 00:54:13 1304
6 Duncan Taylor DEVON M 1994 00:55:49 1295
7 Richard Barrett BAOC M 1970 00:56:15 1293
8 Phil Slingsby SN M 1969 00:59:49 1273
9 Christopher Rhodes BADO M 1980 01:00:18 1270
10 Jack Smith OUOC M 1997 01:01:28 1263
11 Doug Stimson NWO M 1982 01:04:06 1249
12 James Clemence SWOC M 1960 01:06:01 1238
13 Nigel Bunn TVOC M 1964 01:06:12 1237
14 Mark Saunders BKO M 1978 01:06:15 1237
15 Ben Green TVOC M 1977 01:06:37 1235
16 Stephen Mallison WIM M 1980 01:06:47 1234
17 Romualdas Stupelis HOC M 1986 01:08:15 1226
18 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:08:21 1225
19 Scott Johnson NGOC M 1978 01:09:02 1221
20 Matthew Owen BOK M 1966 01:09:18 1220
21 Matthew Atkins DEVON M 1970 01:10:19 1214
22 Andrew Hartley NGOC M 1988 01:11:03 1210
23 Mark Adams HH M 1963 01:11:05 1210
24 Tommi Grover BOK M 1976 01:11:23 1208
25 Steven Horsler WIM M 1966 01:11:37 1207
26 Tom McComiskie LVO M 1977 01:14:10 1193
27 Paul Gebbett BOK M 1969 01:14:32 1191
28 Albert Neil NGOC M 1971 01:15:41 1184
29 Dan Gallagher SARUM M 1976 01:16:02 1182
30 Spencer Modica QO M 01:16:19
31 Barry Jones SO M 1967 01:16:26 1180
32 Paul Fox SN M 1962 01:17:27 1174
33 Andrew Howard WIM M 1974 01:18:28 1169
34 Peter Foster BOK M 1957 01:20:38 1157
35 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 01:21:27 1152
36 Peter Shirvington QO M 1973 01:21:34 1151
37 Rob Woods RAFO M 1969 01:21:39 1151
38 Peter Moseley MDOC M 1977 01:23:14 1142
39 Anders Johansson NGOC M 1973 01:24:11 1137
40 Graham Coath BAOC M 1985 01:24:32 1135
41 Charles Daniel BOK M 1956 01:25:31 1129
42 Jeff Pakes QO M 1972 01:25:55 1127
43 Polly Jacobs SARUM F 1977 01:29:46 1106
44 Colin Palmer TVOC M 1983 01:31:54 1094
45 Giles Davis NWO M 1979 01:32:30 1091
46 David Pilling BOK M 1966 01:33:27 1085
47 Rob Taylor NGOC M 1969 01:34:02 1082
48 Adam Hampshire BOK M 1973 01:34:57 1077
49 Gavin Robinson WIM M 1967 01:36:30 1068
50 Tom Mills NGOC M 1946 01:41:22 1041
Showing results 1 - 50 of 50