Results

Achievements at
orienteering events

LOK City of London Race Sunday, 16/09/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at orienteering.london

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

1 (length: 4.425km, 27 controls)
Point calculations
1,221.82 + (92.49 x (1,982.81 - T)) / 229.58
Other courses: 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dmitry Krapivko Kronan M 1983 00:26:21
2 James Hoad DRONGO M 1992 00:26:30 1380
3 Ben Windsor DRONGO M 1990 00:26:43 1375
4 Erik Nilsson Simkovics OLC Wienerwald M 1997 00:27:14
5 Michael Crone SLOW M 1990 00:27:51 1347
6 Tom Dobra BOK M 1992 00:29:06 1317
7 Matan Ivri Yizrael Valley M 2002 00:29:08
8 Noah Howlett LOC M 1998 00:29:20 1312
9 Ben Stevens AIRE M 1987 00:29:20 1312
10 James Mellor NOC M 1997 00:29:31 1307
11 Francois Calandot Orientation Caennaise M 1983 00:30:20
12 Duncan Grassie SLOW M 1983 00:30:32 1283
13 Robert Ashton BAOC M 1984 00:31:02 1270
14 Friedmar Richter USV TU Dresden M 1983 00:31:20
15 Logan McIntyre TVOC M 2001 00:31:48 1252
16 Brais Pineiro Brais Fan Club M 1997 00:32:01
17 James Lyne SLOW M 1988 00:32:09 1243
18 James Errington HH M 1997 00:32:10 1243
19 Antonio Toledo Zambrana Raid Orientation Paris M 1997 00:32:22
20 Yasha Chechik SLOW M 1992 00:32:32 1234
21 Kacper Michalak UNTS Warszawa M 00:32:32
22 Mindaugas Lekaveckas OK Takas M 1997 00:32:42
23 Nicholas Wilson LEI M 1999 00:32:58 1224
24 Matteo Civillini M 1997 00:33:00
25 Jan Fredrik Helgaker M 1997 00:33:24
26 Chris Lambert SYO M 1991 00:33:29 1211
27 Halvor Lund M 1997 00:33:29
28 Daniel Figg M 1998 00:33:39
29 Rob Blair M 1978 00:33:54
30 Paul Vriend M 1997 00:33:56
31 Christopher MacKenzie CLOK M 1993 00:34:04 1197
32 Rajiv Ratan LOK M 1985 00:34:26 1188
33 Dan Findlay-Robinson WCH M 1981 00:34:30 1187
34 Daniel Hodson HH M 1994 00:34:31 1186
35 Kasper Hjorteberg SLOW M 1979 00:35:10 1171
36 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:35:16 1168
37 Simon Errington HH M 1963 00:35:45 1156
38 Andrej Olunczek USV TU Dresden M 1997 00:35:48
39 Hugo Rodríguez González Ciudad Rodrigo Orientacion M 1997 00:36:06
40 Tony Burton MV M 1964 00:36:12 1146
41 Sebastian Knitsch USV TU Dresden M 1997 00:36:19
42 Paul Martin SN M 1967 00:36:55 1128
43 Donatas Tumaitis SLOW M 1984 00:36:57 1127
44 Thomas Clapuyt ASUB Orientation M 1997 00:37:00
45 Cedric Faucheux DRONGO M 1997 00:38:07
46 Gal Horesh Yizrael Valley M 2002 00:38:20
47 Wenwei Liu GO M 1990 00:38:23 1093
48 Juerg Baggenstoss M 1978 00:38:25
49 Birbahadur Rai RSOC M 1984 00:38:40 1086
50 Anthony Stott WITSOC (Wits Orienteering Club) [RSA] M 1997 00:39:12
51 Hugo Popplewell M 1997 00:39:22
52 Stuart McCreadie RSOC M 1983 00:39:35
53 Dan Safka DRONGO M 1991 00:39:48 1059
54 Tautvydas Stubrys IND M 1997 00:39:53
55 Rob Laidlow M 1997 00:40:35
56 Musetti Diego IKP M 1983 00:41:17
57 Stuart Douglas LOK M 1988 00:41:42 1013
58 Henry Dadswell SLOW M 2000 00:41:46 1011
59 Richard Whitaker SAX M 1952 00:43:23 972
60 Adam Mihaczi Tipo Orienteering Club M 1997 00:43:46
61 Daniel Itten Surfclub Romanshorn M 1997 00:44:00
62 Eliot Rodríguez González M 1997 00:45:31
63 Pedro Tiago Gomes COAAL M 1997 00:45:37
64 Richard Watkins HH M 1994 00:48:16 854
65 River Edis-Smith MDOC M 1999 00:48:36 846
66 Eric Heritage WRE M 1963 00:49:29
67 Martin Husbyn Wing OK M 1997 00:52:11
68 Rainer Stoffel M 1983 00:53:30
69 Justin Mathew M 1997 00:54:13
70 Daniel Guerra Martínez - Falero Toledo Orientación M 1997 01:10:02
- Janne Heikkinen GRAMP M 1993 00:25:25
- Samuel Besanquet M 1983 00:38:32
- Peter Dobra UBOC M 1999 00:41:56
- Steve Hatch M 1997 00:51:32
- David Mitchell M 1968 00:56:37
- Chris Rushe M 1983 01:08:28
Showing results 1 - 76 of 76