Results

Achievements at
orienteering events

LOK City of London Race Sunday, 16/09/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at orienteering.london

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

2 (length: 4.05km, 23 controls)
Point calculations
1,073.05 + (145.77 x (2,519.88 - T)) / 565.81
Other courses: 1 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:29:10 1271
2 Eric Roller Järfälla OK M 1968 00:29:31
3 Dmitry Ushakov LOK M 1973 00:29:51 1261
4 Edi Ocvirk SprintAddicts M 1978 00:30:19
5 Tommy Skarbo Raumar M 1978 00:30:38
6 Cyril Herve AS Martignas [FRA] M 1978 00:31:13
7 Robert Orehoci SprintAddicts M 1973 00:31:14
8 Antonija Orli? SprintAddicts W 1978 00:31:20
9 Dirk Goossens TROL M 1968 00:31:54
10 Javier Liz Fluvial M 1973 00:32:00
11 Remigio Rodríguez Enrique Ciudad Rodrigo Orientacion M 1968 00:32:01
12 Martin Ward SYO M 1967 00:32:03 1227
13 Andrei Pavlov Ekaterinburg M 1973 00:32:15
14 Mike Brett BAOC M 1964 00:32:21 1222
15 Matthias Mahr SLOW M 1976 00:32:26 1221
16 Trevor Hindle MDOC M 1964 00:32:29 1220
17 David Dixon HH M 1972 00:32:44 1216
18 Nick Howlett LOC M 1967 00:33:00 1212
19 Sandro Rodrigues Clube Aventura da Madeira M 1973 00:33:14
20 Sophie Kirk OD F 1992 00:33:18 1207
21 Kirti Rebane SK Saue Tammed W 1973 00:33:36
22 Katrin Harding SLOW F 1993 00:34:08 1195
23 Sarah Righetti TVOC F 1991 00:34:18 1192
24 Daniel Eberli OLC Winterthur M 1973 00:34:37
25 Tekle Emilija Gvildyte Medeina OK W 1997 00:34:48
26 David Hodson HH M 1964 00:34:49 1184
27 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:35:03 1180
28 Alan Hickling SAX M 1964 00:35:27 1174
29 Natalie Holroyd DRONGO W 1997 00:35:27
30 Marc Ebanks SN M 1970 00:35:36 1172
31 Jayne Sales MFR (Melbourne Forest Racers) W 1983 00:35:39
32 Diana Mihaczi Tipo Orienteering Club W 1997 00:36:03
33 Vinh-Phuong Hoang SLOW F 1991 00:36:08 1164
34 Krzysztof Urbaniak PZOS M 1968 00:36:35
35 Sue Carter SLOW F 1967 00:36:56 1151
36 Tomasz Michalak UNTS Warszawa M 1973 00:37:24
37 Pierpaolo Piccin 00:37:41
38 Martyn Broadest AIRE M 1970 00:38:06 1133
39 Megan Ashton RNRMOC F 1985 00:38:38 1125
40 Yves De Mits TROL M 1973 00:38:47
41 Derick Mercer BKO M 1964 00:38:51 1122
42 Anita Karnit SRD SK W 1983 00:39:11
43 Paula Schilliger OLV Luzern W 1997 00:39:27
44 Michaela Kolistanikova AUOC F 1990 00:39:34 1111
45 Yves Gomrée HOC [BEL] M 1973 00:40:03
46 Sofia von Schultz W 1997 00:40:03
47 Zuzka Strakova DRONGO F 1992 00:40:22 1098
48 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 00:41:27 1082
49 Ralph Dadswell SLOW M 1964 00:41:50 1076
50 Ingrid Lund 00:41:51
51 Espen Fyhn Nilsen Stavanger ok M 1968 00:42:03
52 Catherine Cherry W 1997 00:42:23
53 Sylvain Fuchs Raid Orientation Paris M 1978 00:42:33
54 Jessica Dring-Morris LEI F 2000 00:42:36 1064
55 Neill Wates DFOK M 1974 00:42:37 1063
56 Magdalena Dalecka Poland W 1997 00:42:45
57 Frida Peterson SLOW W 1997 00:43:03
58 Lucie Hamplova AUOC F 1994 00:43:06 1056
59 Renske Goossens TROL W 1997 00:43:23
60 Fiona Tam SLOW F 1989 00:43:41 1047
61 Ellen Bourgonjon TROL W 1983 00:43:46
62 Terence Hosking BKO M 1965 00:43:54 1044
63 Stu Levene HH M 1969 00:44:05 1041
64 Emilie Roulland Orientation Caennaise W 1997 00:44:16
65 Tatiana Krapivko Kronan W 1997 00:44:29
66 Jon Darley GO M 1966 00:44:31 1034
67 Jon Chandler LOK M 1967 00:44:43 1031
68 Victoria McCreadie RSOC F 1981 00:44:55 1028
69 Lovisa Nimvik Stern AUOC W 1997 00:44:56
70 Iris Ceulemans TROL W 1997 00:45:10
71 Peter Langmaid HOC M 1968 00:45:14 1023
72 Markus Moerth OLT Transdanubien M 1978 00:45:20
73 Mihaczi Zoltan Tipo Orienteering Club M 1968 00:45:20
74 Alex Owen LOK M 1975 00:45:24 1020
75 Marcus Bateman SN M 1965 00:45:53 1013
76 Tatiana Virissimo de Andrade DFOK F 1979 00:46:20 1006
77 Eileen Schilliger OLV Luzern W 1997 00:46:24
78 Chris Slattery Fingal Orienteering M 1973 00:46:31
79 Maren Pussak Kölner OL-Team W 1997 00:46:35
80 Torsten Mättig USV TU Dresden M 1968 00:46:58
81 Sofia Isabel Inácio Clube de Montanha do Funchal W 1997 00:47:03
82 Raphaëlle Suard DRONGO W 1997 00:47:05
83 Krystyna Shybeka SLOW F 1989 00:48:17 976
84 Rosemary Hartmann SYO F 1992 00:48:34 972
85 Adriana Stamkova IND W 1997 00:48:54
86 Dariya Vorobyeva SSO MEPHI W 1997 00:49:01
87 Graham Denney SAX M 1969 00:49:17 960
88 Patricio Peláez Universidad de Vigo M 1963 00:50:07
89 Mike Shires TVOC M 1974 00:52:37 909
90 Victoria Todd EBOR F 1980 00:53:50 890
91 Brigitte Frutig OL Norska (Sui) W 1997 00:57:12
92 Dora Bognar SMOC W 1997 01:00:08
93 Christopher Walker LOK M 1973 01:01:37 770
94 Simon Lott BOK M 1977 01:02:17 759
95 Matt White LEI M 1967 01:03:13 745
96 Kirsty McDermott BAOC F 1984 01:04:57 718
97 Endre Czirbesz SMOC M 1974 01:12:11 606
98 Joanna Bacon W 1997 01:16:12
- Geoffrey Ellis RAFO M 1976 00:28:40
- Ivan Yakhin Yekaterinburg M 1978 00:31:37
Showing results 1 - 100 of 100