Results

Achievements at
orienteering events

DFOK Park Race Series, 17/07/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=655

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 4.8km, climb: 80m, 30 controls)
Other courses: Short


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Todd Oates LOC M 1983 00:25:29
2 James Lyne SLOW M 1988 00:26:59
3 Scott Collier KERNO M 1986 00:27:41
4 Dan Lewington MV M 1985 00:28:09
5 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:28:44
6 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:28:47
7 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:28:49
8 Steven Clelland SLOW M 1982 00:29:10
9 Jon Davies SLOW M 1982 00:29:13
10 Jevgenijs Petrovs SLOW M 1974 00:29:19
11 Bertie Harrington DFOK M 1998 00:29:40
12 Alastair Oates BAOC M 1970 00:30:05
13 Dmitry Ushakov LOK M 1973 00:30:25
14 Anne Edwards TVOC F 1989 00:30:49
15 Francis Carr NONE M 1997 00:30:59
16 Rajiv Ratan LOK M 1985 00:31:17
17 Selmar Woertel KOVZ M 1997 00:31:36
18 Peter Huzan SLOW M 1964 00:31:47
19 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:31:55
20 Martyn James SYO M 1981 00:31:57
21 Rob Blair NONE M 1978 00:32:06
22 Tony Burton MV M 1964 00:32:07
23 Fred Sharrock NONE M 1978 00:32:31
24 Alex Owen LOK M 1975 00:32:31
25 Chris Adams NONE M 1973 00:32:32
26 Tom Ferguson NONE M 1997 00:32:46
27 Alan Hickling SAX M 1964 00:33:09
28 Tim Gage HH M 1978 00:33:29
29 Adam Dent CHIG M 1980 00:34:14
30 Jamie Potter NONE M 1997 00:34:23
31 Sue Carter SLOW F 1967 00:34:31
32 Keith Bennett DFOK M 1972 00:35:00
33 David Thompson NONE M 1997 00:35:02
34 Janne Peltonen NONE M 1988 00:35:06
35 Darrell Read BOK M 1984 00:35:10
36 Geraint Lee NONE M 1978 00:35:33
37 David Wills + Tom Pearce NONE M 1997 00:35:44
38 Ben Binden SLOW M 1978 00:35:45
39 David Neary NONE M 1997 00:36:01
40 Nikolay Kolev SLOW M 1965 00:36:05
41 Tautvydas Stubrys NONE M 1997 00:36:20
42 Ben Lonsdale RAFO M 1982 00:36:43
43 Jim Tinnion WRE M 1973 00:36:46
44 Vinh-Phuong Hoang SLOW F 1991 00:37:14
45 Mark Isham NONE M 1997 00:38:05
46 Tom Devine SAX M 1983 00:38:18
47 Raffaella Marin SLOW F 1967 00:38:22
48 Heather Findlay SLOW F 1978 00:38:34
49 Ralph Dadswell SLOW M 1964 00:38:54
50 Gavin Hurley SO M 1977 00:38:58
51 Fiona Tam SLOW F 1989 00:39:01
52 Ben Marston-Rydings NONE M 1997 00:39:02
53 Catherine Osborn SLOW F 1990 00:39:05
54 David Float HAVOC M 1969 00:39:07
55 Jack Fairhurst SARUM M 1993 00:39:38
56 Ross Barr Garingal Orienteers M 1948 00:40:23
57 Mike McLean NONE M 1997 00:41:19
58 Tatiana Virissimo de Andrade DFOK F 1979 00:41:21
59 Andy Johnson HOC M 1963 00:42:01
60 Marcus Bateman SN M 1965 00:42:22
61 Steven Elliott SAX M 1959 00:42:33
62 Ian Catchpole DFOK M 1979 00:42:46
63 Barbara Griessner SLOW F 1971 00:43:22
64 Roger Moulding HH M 1946 00:43:31
65 Camilla Brueton MV W 1978 00:44:06
66 John Duffield HH M 1947 00:44:09
67 Rod Harrington DFOK M 1966 00:44:41
68 Alex Kolesnikov NONE M 1978 00:45:03
69 David Eastwood NONE M 1997 00:45:39
70 Stuart Douglas LOK M 1988 00:45:55
71 Eleanor Murram + Matt Piercy NONE W 1983 00:46:46
72 Danielle Williams NONE W 1997 00:46:49
73 Martin Husbyn WING OK M 1997 00:47:16
74 Mike Ferneyhough SLOW M 1968 00:48:28
75 Gavin Avey-Hebditch WSX M 1959 00:48:44
76 David Cave-Ayland DFOK M 1953 00:49:15
77 Nicholas Francey NONE M 1973 00:49:19
78 Anne Sanderson TARANAK W 1958 00:49:24
79 Keith Parkes DFOK M 1945 00:50:06
80 Graham Sutton MV M 1947 00:50:55
81 Arina Mamaeva NONE W 1997 00:51:28
82 Maurice Patten REDROOS M 1963 00:51:52
83 Miriam Rosen SROC F 1949 00:53:43
84 David Rosen SROC M 1953 00:53:46
85 Mike Elliot MV M 1951 00:55:44
86 Anja Grant NONE W 1997 00:56:54
87 Marikem De Wit + Marcus Carreon NONE W 1997 01:01:14
88 Ankita Trivedi + Kirsten Wehner W EMUS 01:45:56
- Ian Ditchfield MV M 1956 00:33:48
- Lucy Benham SARUM F 1991 00:36:53
- Christopher Robinson SLOW M 1980 00:37:05
- Nick Collins TARANAK M 1953 00:37:30
- Chris Unger NONE M 1978 00:45:00
- Charmaine Kwan LOK F 1984 00:53:12
Showing results 1 - 94 of 94