Results

Achievements at
orienteering events

Scottish Middle Distance Championships (incorporating BUCS Individual Long Distance), 30/03/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.ndtilda.co.uk/results_19/fvo_spring/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course BUCS Course 2 (length: 7.4km, climb: 275m, 20 controls)
Other courses: Course BUCS Course 1 | Course BUCS Course 3 | Course Course 1 | Course Course 2 | Course Course 3 | Course Course 4 | Course Course 5 | Course Course 6 | Course Course 7 | Course Course 8 | Course Course 9 | Course Course10

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Fiona Bunn TVOC F 1999 00:55:26 1288
2 Cecilie Andersen BOK F 1997 00:57:22 1280
3 Zoe Harding EUOC F 1994 00:59:08 1274
4 Helen Ockenden CUOC F 1997 01:01:30 1264
5 Laura King EUOC F 1999 01:01:38 1264
6 Fay Walsh EUOC F 1997 01:06:26 1245
7 Roanne Lilley ECKO F 1999 01:06:50 1244
8 Emma Wilson EUOC F 1999 01:07:28 1241
9 Tara Schwarze-Chintapatla EUOC F 2000 01:11:57 1224
10 Chloe Potter BOK F 1998 01:15:46 1209
11 Alice Rigby CLOK F 1997 01:17:36 1202
12 Naomi Lang University of Edinburgh W 1999 01:20:36
13 Madara Brice INT F 1996 01:21:06 1189
14 Leah Williams LUOC F 1997 01:22:08 1185
15 Heather Muir University of Cambridge W 1998 01:25:15
16 Georgia Jones OROX F 1998 01:26:35 1167
17 Louise Adams EUOC F 1998 01:29:00 1158
18 Freya Shepherd INVOC F 1999 01:32:59 1143
19 Oliver Paulin Oxford University M 1998 01:34:27
20 Emma Crickmore CUOC F 1995 01:35:40 1132
21 Rachel Sullivan RAFO F 1978 01:36:26 1129
22 Rebecca Aspin CLOK F 2000 01:36:27 1129
23 Victoria Deakin (Walters) BAOC F 1979 01:36:45 1128
24 Hannah Goldswain PFO F 1998 01:36:58 1127
25 LucĂ­a Paraga University of Edinburgh W 1998 01:39:49
26 Kerry Larsen SARUM F 1977 01:41:07 1111
27 Emily Gay BOF F 1986 01:41:13 1111
28 Natalie Holroyd DRONGO F 1993 01:42:24 1106
29 Kezia Jukes BAOC F 1989 01:43:21 1103
30 Elizabeth Bedwell DVO F 1998 01:45:59 1092
31 Laura Hindle FVO F 1998 01:46:15 1091
32 Kristin Viikmaa BOF F 1998 01:47:30 1087
33 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 01:47:40 1086
34 Laura Pukite OD F 1996 01:47:43 1086
35 Megan Harrison EPOC F 1999 01:48:28 1083
36 Alexandra Boloux EUOC F 1999 01:51:05 1073
37 Meredith Moody UBOC F 1997 01:52:28 1067
38 Nicholas Goldowsky-Dill Oxford University M 1998 01:54:54
39 Noah Hurton OUOC M 1997 01:55:56 1054
40 Oisin Brennan DUOC M 1999 01:59:48 1039
41 Lachlan Kirk GRAMP M 1999 02:00:11 1038
42 Jonathan Ellis University of Bath M 1998 02:01:19
43 Annie Ockenden SROC F 1998 02:08:52 1004
44 Abigail Bateman SN F 1998 02:10:10 999
45 Joanna Goodhead DVO F 1998 02:22:39 951
46 Peter Jackman DUOC M 1999 02:23:58 946
47 Victoria Mccreadie WCH F 1981 02:24:56 942
48 Natalie Donohue University of Leeds W 1998 02:32:17
49 Tomos King University of Sheffield M 1998 02:34:39
50 Matt Dawe University College London M 1998 02:34:40
51 Danielle Thompson Loughborough University W 1998 02:38:30
- Sofie Andersen BOK F 1999 01:15:42
- Sam Seddon University of Warwick M 1998 02:09:21
- lauren orr OD F 1994 02:11:26
- Isabella Maria Engberg AUOC F 1994 02:18:15
- Daniel Holden University of Aberdeen M 1998 02:43:16
- Chewepe Tsate LUOC M 1999 02:52:50
Showing results 1 - 57 of 57