Results

Achievements at
orienteering events

Scottish Middle Distance Championships (incorporating BUCS Individual Long Distance), 30/03/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.ndtilda.co.uk/results_19/fvo_spring/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course Course 2 (length: 4.9km, climb: 165m, 15 controls)
Other courses: Course BUCS Course 1 | Course BUCS Course 2 | Course BUCS Course 3 | Course Course 1 | Course Course 3 | Course Course 4 | Course Course 5 | Course Course 6 | Course Course 7 | Course Course 8 | Course Course 9 | Course Course10

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Will Hensman FVO M 1979 00:34:22 1342
2 Claire Ward INT F 1977 00:38:03 1317
3 Grace Molloy FVO F 2000 00:38:56 1311
4 Graham Patten WAROC M 1962 00:39:25 1308
5 Ray Ward INT M 1975 00:39:30 1307
6 Rebecca Harding RR F 1991 00:42:30 1287
7 Fraser Purves FVO M 1970 00:42:59 1284
8 Jon Cross FVO M 1967 00:43:40 1279
9 James Laird INVOC M 1968 00:43:45 1278
10 Ben Stansfield FVO M 1968 00:43:54 1277
11 Tim Griffin GRAMP M 1966 00:45:21 1267
12 Ben Hartman INT M 1969 00:45:44 1265
13 Dan Parker BL M 1962 00:45:59 1263
14 Atis Kalejs M 1974 00:46:08
15 Andrew Campbell MOR M 1967 00:46:34 1259
16 David Eades INT M 1967 00:47:10 1255
17 William Ivory INT M 1972 00:47:46 1251
18 Drew Tivendale MAROC M 1973 00:49:25 1240
19 Fiona Berrow FVO F 1985 00:49:39 1238
20 Colin Salisbury INVOC M 1965 00:49:49 1237
21 Kirstin Maxwell RR F 1992 00:50:50 1230
22 Robert Lee INT M 1962 00:52:04 1222
23 Max Carcas INT M 1968 00:52:19 1220
24 Jim Trueman MDOC M 1964 00:53:34 1212
25 Alan Irving WCOC M 1967 00:54:05 1208
26 Sarah Jones ESOC F 1996 00:55:07 1201
27 Karen Parker BL F 1963 00:55:27 1199
28 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 00:55:52 1196
29 Duncan Harris DEE M 1966 00:56:50 1190
30 Rona Lindsay ESOC F 1994 00:57:52 1182
31 Mark Wood ESOC M 1968 00:59:00 1175
32 Peter McLuckie MOR M 1970 00:59:25 1172
33 Kevin Holliday INVOC M 1968 01:02:06 1154
34 Paul Hammond FVO M 1976 01:02:09 1153
35 Angela Mudge FVO F 1970 01:03:30 1144
36 Jon Shepherd INVOC M 1966 01:04:38 1137
37 Alison Campbell BASOC F 1991 01:05:24 1131
38 Finlay Ross ESOC M 1966 01:06:33 1124
39 Sarah McAdam RR F 1984 01:08:52 1108
40 David Summers INVOC M 1961 01:17:30 1049
41 Hugh Nicholson GRAMP M 1966 01:19:23 1036
42 Alexander Campbell MAROC M 1960 01:25:25 995
43 Andy McNamara AYROC M 1973 01:27:12 983
44 Catriona Bamford STAG F 1989 01:41:28 886
45 Rebecca Skuce W 1998 01:41:38
46 Vernon Gayle M 1969 01:43:46 871
47 Stuart McCartney CLYDE M 1965 01:57:18 779
48 Hazel Long W 1984 02:03:00
49 Leena Vihermaa W 1979 02:07:41
- Jura Macmillan ECKO F 2000 00:51:14
- Martin Quirke ESOC M 1977 01:10:16
Showing results 1 - 51 of 51