Results

Achievements at
orienteering events

Thorndon North - EAL & SWELL, 14/04/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.orienteering-havoc.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.1km, climb: 80m, 20 controls)
Point calculations
1,056.84 + (95.26 x (4,262.50 - T)) / 910.61
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Martin Bagness WAROC M 1960 00:45:17 1219
2 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:47:38 1204
3 Alex Wetherill WAOC M 2003 00:49:03 1195
4 Alex Fielding HH M 2003 00:50:27 1186
5 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:53:14 1169
6 Duncan Harrison SOS M 1971 00:53:40 1166
7 Will Harrison SUFFOC M 1961 00:54:21 1162
8 Bronwen Mansel SUFFOC F 1998 00:55:33 1154
9 John Ward NOR M 1968 00:56:41 1147
10 Tony Burton MV M 1964 00:56:49 1146
11 Clive Wilkinson SUFFOC M 1962 00:56:57 1145
12 Andrew Parkinson SO M 1952 00:57:12 1144
13 Jonathan Gilbert NOR M 1959 00:57:19 1143
14 Stephen Borrill WAOC M 1971 00:57:40 1141
15 Richard Pownall SMOC M 1959 00:57:52 1140
16 Daisy Partridge SOS F 2000 00:58:53 1133
17 Alan Hickling SAX M 1964 00:59:40 1128
18 Barney Steventon-Barnes SUFFOC M 2004 01:01:00
19 Mark Glaisher SAX M 1951 01:01:46 1115
20 Clive Tant SOS M 1955 01:02:28 1111
21 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:03:25 1105
22 Mick Smith HH M 1948 01:04:05 1101
23 Richard Freeman HH M 1962 01:04:22 1099
24 Boryana Peeva SLOW F 1969 01:05:24 1092
25 James Price NOR M 2003 01:06:21 1086
26 ROGER PARKER NOR M 1957 01:06:33 1085
27 Peter Martin SAX M 1949 01:06:37 1085
28 Paul Rushmer SMOC M 1964 01:06:42 1084
29 Jim Prowting TVOC M 1946 01:07:06 1082
30 Peter Duthie WAOC M 1959 01:07:17 1080
31 Matthew Dixon HH M 2002 01:07:19 1080
32 Richard Bonnett BAOC M 1955 01:07:46 1077
33 Simon Greenwood SAX M 1955 01:09:12 1068
34 Kevin Parkes HH M 1958 01:11:26 1054
35 Graham Louth WAOC M 1962 01:11:29 1054
36 Steven Partridge SOS M 1969 01:11:57 1051
37 Helen Errington HH F 1961 01:12:03 1051
38 Geoff Goodwin DFOK M 1951 01:13:16 1043
39 Martin Walker SOS M 1973 01:14:21 1036
40 Nina Tant SOS F 1988 01:15:00 1032
41 Zbig Gebka HAVOC M 1960 01:15:04 1032
42 Paul Butt SUFFOC M 1967 01:15:42 1028
43 Stu Levene HH M 1969 01:16:01 1026
44 Adam Leaf HH M 1962 01:16:56 1020
45 Alun Roberts BOF M 1956 01:17:05 1019
46 Neil Gostick HH M 1962 01:17:13 1018
47 Louise Walker SUFFOC F 1965 01:19:33 1003
48 Rachel McTurk SOS F 1988 01:19:46 1002
49 Ellen Williams WIGHTO F 1999 01:19:51 1002
50 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:20:26 998
51 Robin Enderby HAVOC M 1969 01:23:27 979
52 Mike Turner SO M 1950 01:23:30 979
53 John Duffield HH M 1947 01:24:28 973
54 Paul Langston HH M 1953 01:26:13 962
55 Graham Batty HAVOC M 1958 01:26:59 957
56 Dale Bennett HAVOC M 1964 01:34:08 912
57 Graham Sutton MV M 1947 01:36:30 897
58 Mike Elliot MV M 1951 01:37:54 888
59 Helen Bickle WAOC F 1982 01:40:56 869
60 Barbara Griessner SLOW F 1971 01:47:58 825
61 Catherine Galvin LOK F 1962 01:52:10 799
62 Roger Cliffe TVOC M 1971 01:55:25 778
63 Jenny Richards IND W 1998 01:56:17
- Peter Woods WAOC M 1957 01:01:58
- Sarah Howes SAX F 1959 01:15:41
- Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:16:25
Showing results 1 - 66 of 66