Results

Achievements at
orienteering events

SROC Regional event, 25/03/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sroc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.4km, climb: 235m, 17 controls)
Point calculations
1,103.26 + (72.11 x (4,782.12 - T)) / 848.34
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Joe Hudd WCOC M 2003 00:48:08
2 David Spencer WCOC M 1969 00:53:25 1237
3 Helen Winskill WCOC F 1974 00:54:56 1230
4 Michael Billinghurst WCOC M 1960 00:56:02 1224
5 Jeff Goodwin WCOC M 1963 00:56:45 1220
6 Steve Holmes WCOC M 1969 01:01:43 1195
7 Christopher Calow DEE M 1952 01:02:42 1190
8 Julian Lailey SROC M 1946 01:05:08 1178
9 Chris Heppenstall LOC M 1979 01:05:30 1176
10 Mark Edwards SROC M 1965 01:06:04 1173
11 Ruth Ker CLARO F 1967 01:06:13 1172
12 Ellie Simmonds LOC F 2003 01:06:35
13 Raymond Wren BL M 1946 01:06:53 1169
14 Steven Breeze WCOC M 1971 01:06:58 1168
15 Mark Simmonds LOC M 1963 01:09:16 1156
16 Robin Thomas BL M 1951 01:10:23 1151
17 Harry O'Donovan LOC M 2002 01:10:37 1150
18 Chris Pollitt WCOC M 1961 01:10:46 1149
19 Cliff Etherden LOC M 1948 01:12:12 1142
20 Lizzie Browne LOC W 1997 01:12:47
21 Julia Laverack WAROC F 1962 01:13:04 1137
22 David Wilson SROC M 1964 01:14:52 1128
23 Julia Preston SROC F 1982 01:15:04 1127
24 Mike Hooper LOC M 1971 01:15:08 1127
25 Simon Filmore LOC M 1956 01:15:26 1125
26 Ian Marshall AIRE M 1962 01:17:25 1115
27 Lindsey Bayles LOC F 1961 01:17:43 1113
28 Rowena Browne SROC F 1962 01:18:02 1112
29 Peter Jones AIRE M 1956 01:18:48 1108
30 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:20:04 1101
31 Edward Mellor SELOC M 1969 01:20:19 1100
32 Jackie Chapman LOC F 1958 01:21:35 1094
33 Judy Burge LOC F 1957 01:21:37 1093
34 Helen Chiswell DVO F 1977 01:22:37 1088
35 Bob Barnby WCOC M 1949 01:23:08 1086
36 Ian Teasdale WCOC M 1960 01:24:44 1078
37 John Nash LOC M 1950 01:25:15 1075
38 Ange Jackson WCOC F 1975 01:25:48 1072
39 Debbie Thompson BL F 1956 01:25:52 1072
40 Jenny Wren BL F 1950 01:26:24 1069
41 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:26:57 1066
42 Roger Smith LOC M 1948 01:27:02 1066
43 George Crawford-Smith PFO M 1944 01:27:17 1065
44 Matthew Cochrane SROC M 1954 01:27:19 1064
45 Richard Evans BL M 1953 01:31:53 1041
46 Kevan Latham SELOC M 1956 01:32:34 1038
47 Ray Johnstone WCOC M 1951 01:33:58 1031
48 Sian Calow DEE F 1961 01:34:51 1026
49 Ian Porter IND M 1973 01:36:27
50 Diane Mayes CLOK F 1972 01:36:48 1016
51 Mike Cumpstey BL M 1946 01:37:37 1012
52 David Downes WCOC M 1954 01:38:53 1005
53 Tania Milnes IND W 1978 01:39:32
54 Elizabeth Hindle LOC F 1954 01:42:07 989
55 Kevin Booth PFO M 1965 01:43:28 982
56 Tracey Barker SOS F 1968 01:43:41 981
57 Andrew Mort SROC M 1970 02:03:09 882
- James Todhunter SROC M 1979 01:02:35
- Chris Roberts SROC M 1956 01:25:21
Showing results 1 - 59 of 59