Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Heat, 15/03/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at orienteering.london/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Course 6 - Green - Men - M60+ (length: 4.9km, climb: 120m, 18 controls)
Point calculations
1,062.05 + (92.25 x (3,025.78 - T)) / 591.08
Other courses: 11 Yellow | 12 White | 13 Light Green | Course 1 - Brown - Men Open | Course 10 - Short Green - M80+ | Course 2 - Short Brown - M40+ | Course 3 - Blue - Women Open | Course 4 - Blue - Men M50+ | Course 5 - Green - Women W45+ | Course 7 - Short Green - M70+ | Course 8A - Green - Men M18- | Course 8B - Short Green -W18- | Course 9A - Orange - M14- | Course 9B - Orange - W14-

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kevin Harding HH M 1959 00:35:48 1199
2 Alan Leakey SLOW M 1953 00:38:08 1177
3 Alun Jones TVOC M 1954 00:38:24 1175
4 Steve Bailey SN M 1959 00:38:27 1174
5 Neville Baker TVOC M 1953 00:38:45 1171
6 Steve Blount SO M 1960 00:41:16 1148
7 Paul Street SLOW M 1954 00:41:28 1146
8 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:42:54 1133
9 Peter Jones SN M 1956 00:43:18 1129
10 Neil Brooks LOK M 1960 00:43:37 1126
11 Charles Spence LOK M 1958 00:44:32 1117
12 Don McKerrow SLOW M 1952 00:45:07 1112
13 Bruce Snelling SN M 1959 00:45:19 1110
14 Ian Byford HH M 1958 00:45:47 1106
15 Charlie Turner SLOW M 1953 00:46:14 1101
16 Ronan Cleary LOK M 1960 00:46:15 1101
17 Dave Chapman SN M 1953 00:46:52 1095
18 Paul Langston HH M 1953 00:47:47 1087
19 Jeff Armitage SLOW M 1959 00:48:30 1080
20 Andy Jones SLOW M 1958 00:48:33 1080
21 Robin Smith SO M 1952 00:48:55 1076
22 Jeremy Wilde GO M 1954 00:50:00 1066
23 Peter Martin SAX M 1949 00:50:05 1065
24 Simon Greenwood SAX M 1955 00:50:55 1057
25 Joe House SO M 1954 00:52:10 1046
26 David Dawson DFOK M 1958 00:52:25 1043
27 Neil Watts SO M 1957 00:53:08 1037
28 Ashley Tilling MV M 1956 00:53:11 1036
29 Mark Thompson TVOC M 1955 00:56:49 1002
30 Roger Moulding HH M 1946 00:57:04 1000
31 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:57:31 996
32 Ray Curtis CHIG M 1954 01:01:20 960
33 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 01:02:40 947
34 David Cave-Ayland DFOK M 1953 01:03:15 942
35 David Kingdon SAX M 1951 01:04:02 935
36 Rob Sibley SAX M 1953 01:09:30 883
37 John Turner TVOC M 1952 01:11:53 861
38 Mike Elliot MV M 1951 01:17:11 812
39 francis ronnau-bradbeer DFOK M 1956 01:36:00 635
40 Dave Norman CHIG M 1957 01:39:40 601
- Mike Bennett HH M 1953 00:41:48
Showing results 1 - 41 of 41