Results

Achievements at
orienteering events

CompassSport Cup Heat, 15/03/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.rstrain.co.uk/results_20/stag_csc/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

4 Blue Men (length: 6.25km, climb: 225m, 20 controls)
Point calculations
1,155.08 + (98.63 x (4,578.48 - T)) / 1,163.99
Other courses: 1 Brown | 2 Short Brown | 3 Blue Women | 5 Green Women | 6 Green Men | 7 Veterans Short Green | 8A Junior Men (Green) | 8B Junior Women (Short Green) | 9 Orange | 10 Super Vet Short Green | Light Green | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jason Inman FVO M 1970 00:47:50 1300
2 Fraser Purves FVO M 1970 00:52:21 1277
3 Jon Cross FVO M 1967 00:54:49 1264
4 Ben Hartman INT M 1969 00:56:44 1255
5 Robin Orr CLYDE M 1961 00:56:52 1254
6 James Laird INVOC M 1968 00:57:00 1253
7 Ian Maxwell RR M 1960 00:59:32 1240
8 David Eades INT M 1967 00:59:51 1239
9 Sam Gomersall GRAMP M 1961 01:00:26 1236
10 Iain Mennie CLYDE M 1961 01:01:31 1230
11 Patrick Bartlett INT M 1967 01:03:35 1220
12 Ade Chapman MOR M 1963 01:04:54 1213
13 Kenneth Milton STAG M 1969 01:07:32 1200
14 Robert Daly GRAMP M 1957 01:09:16 1191
15 Keith Brown ESOC M 1962 01:10:13 1186
16 Trevor Hindle MDOC M 1964 01:12:36 1174
17 Matt Bower ELO M 1970 01:12:57
18 Jonathan Molloy FVO M 1968 01:13:51 1168
19 Peter McLuckie MOR M 1970 01:19:26 1139
20 John McKendrick STAG M 1969 01:21:55 1127
21 David Nisbet ESOC M 1956 01:27:44 1097
22 Matthew Clark KFO M 1967 01:32:28 1073
23 David Summers INVOC M 1961 01:34:18 1064
24 Phil Smith AYROC M 1963 01:34:38 1062
25 Terry Johnstone ESOC M 1966 01:40:12 1034
26 PASCAL LARDET FVO M 1967 01:41:06 1029
27 Robert Cranston RR M 1965 01:43:02 1019
28 Mike Kipling TAY M 1967 01:45:29 1007
29 Nick Langley CLYDE M 1970 01:46:19 1003
30 David Robertson ESOC M 1962 01:57:26 946
31 Tim Harding ELO M 1963 01:57:29 946
- Klaas Wynne STAG M 1965 01:49:46
Showing results 1 - 32 of 32