Results

Achievements at
orienteering events

National Event & YHOA Superleague, 01/03/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/776-national-event-scoring-in-yhoa-superleague

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.3km, climb: 209m, 13 controls)
Point calculations
973.04 + (69.00 x (5,323.24 - T)) / 1,206.05
Other courses: Black | Brown | Short Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Bryant SYO M 2007 01:02:06
2 Joyce Marshall AIRE F 1960 01:02:54 1062
3 Jenny Lightfoot SYO F 1970 01:04:10 1057
4 Dominic Wathey MDOC M 2005 01:04:13
5 Naomi Thornton SYO F 2004 01:05:56 1051
6 Colin Best SYO M 1947 01:07:08 1047
7 Sarah Hind WCH F 1971 01:07:18 1047
8 Julie Couch EPOC F 1958 01:08:02 1044
9 Cliff Etherden LOC M 1948 01:08:08 1044
10 Doug Dickinson DVO M 1945 01:10:47 1035
11 Helen Pedley EPOC F 1962 01:11:40 1032
12 David Booker NOC M 1954 01:11:54 1031
13 John Nuttall SELOC M 1945 01:14:01 1024
14 Val Johnson DVO F 1959 01:14:03 1023
15 Liz Potterton CLARO F 1956 01:15:08 1020
16 Liz Godfree DVO F 1948 01:16:58 1013
17 Roger Edwards LEI M 1950 01:18:58 1007
18 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 01:19:05 1006
19 Chris Bosley LEI M 1947 01:22:07 996
20 Elizabeth Bales POTOC F 1962 01:22:11 995
21 Stephen Martin IND M 1961 01:23:27
22 Colin Drury SYO M 1947 01:23:43 990
23 Karen Quickfall SROC F 1963 01:23:50 990
24 Yuko Martin IND F 1959 01:24:01
25 Malcolm Ruckledge WCOC M 1943 01:30:36 967
26 Arthur Mitchell HOC M 2006 01:31:58
27 Roseanne Field HALO F 1964 01:32:35 960
28 Gerry Spalton OD M 1946 01:33:59 955
29 John Padget DEE M 1943 01:34:23 954
30 John Smales EBOR M 1954 01:35:05 951
31 Susan Guy SYO F 1978 01:35:12 951
32 Chris Burden AIRE M 1948 01:35:53 948
33 Karen Clark EBOR F 1955 01:36:05 948
34 Lesley Ward SYO F 1969 01:37:38 942
35 Richard Plumb DVO M 1949 01:38:14 940
36 Jacky Dakin SYO F 1961 01:38:53 938
37 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:42:13 927
38 Stuart Swalwell DVO M 1950 01:44:57 917
39 Maeve Largey SYO F 1985 01:47:14 909
40 Matthew Hennell SYO M 1989 01:48:12 906
41 Richard Goodwin WCOC M 1957 01:48:15 906
42 Chris Kirkham MDOC M 1947 01:49:55 900
43 Tony Stirland SYO M 1973 02:00:55 863
44 Moira Chapman SYO F 1971 02:04:43 849
45 Clare Hanna LOG F 1965 02:11:39 826
46 Rod Shaw EPOC M 1938 02:20:38 795
47 Marian Denham POTOC F 1946 02:32:46 753
- Richard Spendlove EPOC M 1946 01:26:33
- Philip Gager SROC M 1946 01:29:44
Showing results 1 - 49 of 49