Results

Achievements at
orienteering events

SO Tilgate Forest Level C event, 18/11/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southdowns-orienteers.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.5km, climb: 100m, 14 controls)
Point calculations
946.00 + (132.88 x (3,449.93 - T)) / 886.48
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Kitty Bray SN F 1989 00:31:38 1179
2 Martha Paton SN F 1991 00:37:17 1128
3 Katherine Bett SN F 1995 00:39:13 1110
4 Alan Williamson SO M 1949 00:41:16 1092
5 Julia Jarvis SO F 1968 00:42:05 1085
6 Amelia Bartlett SO F 2003 00:42:07
7 Sarah Louise Francis SN F 1968 00:44:13 1065
8 Katie Clarke SN F 1971 00:44:18 1065
9 Carol House SO F 1956 00:44:42 1061
10 Shona Masson SO F 1995 00:44:49 1060
11 NOT REGISTERED 00:44:58
12 Sarah Howes SAX F 1959 00:45:10 1057
13 Mike Murray SLOW M 1944 00:46:28 1045
14 Lucy Paton SN F 1961 00:46:58 1041
15 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 00:47:28 1036
16 Nicolas Barrett SN M 2003 00:47:50
17 Jules Wheeler SO F 1978 00:49:31 1018
18 Steve Southall SO M 1955 00:49:35 1017
19 Carys Morgan SLOW F 1976 00:49:46 1016
20 Julie Lobley DFOK F 1965 00:50:03 1013
21 Christine Jepson SO F 1958 00:50:38 1008
22 Sue Bett SN F 1967 00:51:33 999
23 Julie Cleary LOK F 1964 00:52:20 992
24 Karen Mills-hicks GO F 1975 00:52:20 992
25 Matthew Carrington SO M 1989 00:52:55 987
26 Victoria Joyce W 1984 00:53:10
27 Jenny Bray SN F 1955 00:53:56 978
28 Boryana Peeva SLOW F 1969 00:54:44 971
29 Jane Archer SN F 1954 00:56:45 953
30 Jane King SO F 1956 00:56:50 952
31 Andrew Ward SO M 1961 00:57:07 949
32 Mike Solomon SAX M 1944 00:57:13 949
33 Anne Poole SAX F 1965 00:57:53 943
34 Teresa Turner SLOW F 1948 00:57:55 942
35 Nicky Masson MV F 1964 00:58:32 937
36 Cameron Pattenden SO M 2003 00:59:08
37 Helen Rivers GO F 1954 01:00:26 920
38 Claire Leitch SO F 1965 01:00:39 918
39 Dave Cussens SO M 1952 01:00:49 916
40 Gill Prowse SN F 1959 01:01:00 915
41 Leianne Upton MV F 1961 01:04:26 884
42 Jasmine Bennett SO F 1953 01:06:44 863
43 Lorna Lindfield SO F 1946 01:06:56 861
44 Michelle Gardner SO F 1969 01:08:44 845
45 Neville Young HH M 1957 01:08:45 845
46 James Parker SO M 1945 01:09:39 837
47 Jean Fitzgerald SAX F 1953 01:09:50 835
48 Duncan Finch SO M 1965 01:09:56 834
49 Ben Hope SO M 1972 01:10:24 830
50 kyle holman SO M 1980 01:13:10 805
51 Peter Stubberfield SO M 1981 01:17:49 763
52 Mike Baron SO M 1942 01:18:56 753
53 Mike Ralph SO M 1958 01:18:58 753
54 Kathleen Southall SO F 1962 01:22:58 717
55 Ken Lawton SO M 1942 01:24:22 704
56 Tim Gurr M 1983 01:26:50
57 Sylvia Coles SO F 1944 01:28:11 670
58 Gill Sharp SN F 1958 01:28:41 666
59 Simon Bowes M 1973 01:38:27
60 Johanna Warner-Swann SO F 1970 01:44:33 523
61 Nick Baker M 1963 01:51:17
62 Leon Winter M 2006 01:52:23
- Maxime Pesenti DFOK M 2004 00:44:22
- Ian Roberts MV M 1966 01:12:38
Showing results 1 - 64 of 64