Results

Achievements at
orienteering events

Nick Bateson Long O, 02/01/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at race-results.info/2019/20190102baoc/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.69km, climb: 250m, 22 controls)
Other courses: Brown | Green | Lt Green | Red | Sh Green | Score


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Stanley Heap SO M 2001 00:53:25
2 Will Heap SO M 1973 01:01:00
3 Paul Keeble SN M 1969 01:01:00
4 Adam Bennett HH M 1989 01:02:01
5 Matthew Grant SN M 1973 01:05:03
6 Jolyon Medlock WSX M 1974 01:06:27
7 Alan Leakey SLOW M 1953 01:06:40
8 Lt Col A Southby WARMIN M 01:07:32
9 Christopher Pritchett WIGHTO M 1959 01:08:03
10 Jon Steed BADO M 1963 01:09:02
11 Alex Bett SN M 1997 01:10:28
12 Robin Smith SO M 1952 01:10:40
13 Peter Martin SAX M 1949 01:10:52
14 Paul Martin SN M 1967 01:11:27
15 Mike Bennett HH M 1953 01:11:51
16 Craig Blackford BADO M 1968 01:13:24
17 SAC T Jarvis RAFDIG M 01:14:53
18 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 01:15:11
19 Simon Farrington BAOC M 01:15:23
20 Katie Blackford BADO F 1997 01:15:24
21 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:15:49
22 Steve Bailey SN M 1959 01:16:35
23 Andrew Parkinson SO M 1952 01:17:16
24 Alison Howe SAX F 1972 01:17:44
25 James Woods RAFO M 1997 01:18:00
26 Jill Blount SO F 1960 01:20:23
27 Jo Chapman IND F 01:20:39
28 Lt Col D Hunt 16MED M 01:20:44
29 Paul Oldfield BAOC M 1956 01:20:58
30 Charlie Turner SLOW M 1953 01:22:23
31 Lt Cdr M Ashton MODAW F 01:22:30
32 Duncan Finch SO M 1965 01:22:39
33 John Franklin SYO M 1951 01:23:14
34 Paul Oates DFOK M 1949 01:24:33
35 Lt Col A Robertson UPAVON M 01:24:53
36 Trish Monks BKO F 1975 01:24:59
37 Ian Curtis SO M 1968 01:26:12
38 Neil Gordon AACEN M 01:26:18
39 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:28:02
40 Birbahadur Rai RSOC M 1984 01:29:40
41 Ali Kempson TVOC F 1965 01:30:24
42 Colin Addison GO M 01:31:57
43 Mike Frizzell BADO M 1958 01:32:00
44 John Tzanetis SN M 1967 01:32:45
45 Michael Merritt SO M 1957 01:32:57
46 Zsolt Podolyak SN M 1968 01:35:25
47 Serena Ludford BADO F 1964 01:35:46
48 Peter Hull BAOC M 01:36:20
49 Leslie Hunt SN M 1954 01:36:34
50 Chris Johnson BOK M 1953 01:37:10
51 Maj A Johnson MOD M 01:38:49
52 Richard Whitaker SAX M 1952 01:42:14
53 Steven Elliott SAX M 1959 01:44:06
54 Capt S Talbot 22FHSP F 01:45:37
55 Richard Stanhope SLOW M 1957 01:48:17
56 Andrew Welsh HAVOC M 1953 01:48:32
57 Mike Turner SO M 1950 01:49:32
58 Gary Mills TVOC M 1955 01:51:17
59 Nigel Saker SLOW M 1948 01:59:02
60 Tim Young GO M 1978 02:01:23
61 Roger Wilson SLOW M 1960 02:06:11
62 Col T Robson ARMYHQ M 02:07:34
63 Steve Goodrum IND M 02:40:58
64 Michael White MV M 1937 03:32:29
Showing results 1 - 64 of 64