Results

Achievements at
orienteering events

Local and schools event - Graves, 16/06/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/695-saturday-schools-and-informal-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 1.6km, climb: 40m, 9 controls)
Other courses: White | Orange | Long Orange | Short Green | Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Isaac Oliver SYO M 2007 00:10:13
2 John Doyle SYO M 2007 00:10:23
3 ETHAN MORGAN SYO M 2005 00:10:25
4 James Bryant SYO M 2007 00:11:23
5 Daniel Hill SYO M 2005 00:11:28
6 Lewis Billington STELIZA 00:11:46
7 Jake ashpole SYO M 2009 00:12:05
8 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:12:05
9 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:12:19
10 Evan Jenkinson SYO M 2007 00:12:22
11 Benjamin Townsend SYO M 2006 00:12:46
12 Ciara Keen SYO F 2006 00:12:57
13 William Buykx NEWFIEL 00:13:45
14 Matthew Diacon SILVERD 00:14:17
15 Millie Norman SYO F 2006 00:14:58
16 Charlotte Sykes SYO F 2007 00:15:44
17 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:16:49
18 Rania Maaranen TAPTON 00:16:55
19 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:16:59
20 Alice Staver-dobson STOCKSB 00:17:12
21 Isla Caudwell SYO F 2007 00:17:43
22 Malachi Wells Lyas HUNTERS 00:18:41
23 Sylvia Fagg SYO F 2008 00:18:46
24 Ellen Ash SYO F 2009 00:19:17
25 Harriet Phillips TAPTON 00:19:23
26 Maria Vasileva HUNTERS 00:19:25
27 Matilda Wells Lyus HUNTERS 00:19:41
28 Benjamin Bedford BIRKDAL 00:19:49
29 Matthew Havenhand SYO M 2009 00:19:54
30 Erin Simmons LOWEDGE 00:21:16
31 Holly Roome LOWEDGE 00:21:20
32 Finlay Ponton NEWFIEL 00:22:22
33 Corin Varela CARTERK 00:22:23
34 Lily Jo Bassindale MEERSBR 00:22:29
35 Ashton Plumtree CARFIEL 00:22:54
36 Caitlin Knight ASTONAC 00:23:08
37 Thea Stavert-dobson STOCKSB 00:23:42
38 Isabelle Groom SYO F 2007 00:24:00
39 Toby Townsend SYO M 2007 00:24:28
40 Matthew Bagnall SYO M 2007 00:24:28
41 Joseph Smith KINGED 00:25:15
42 Oliver Knight AUGHTON 00:25:47
43 Olivia White DOBCROF 00:25:54
44 Sam Thornton WICKERS 00:27:37
45 Samuel Taylor SYO M 2007 00:28:19
46 Rosie Shrimpton TAPTON 00:29:32
47 Hannah Taylor SYO F 2005 00:30:25
48 Joseph Barber TAPTON 00:31:24
49 Isaac Western TAPTON 00:31:24
50 Benjamin Thornley ECCLESA 00:32:58
51 Luke Phoenix SYO M 2007 00:33:11
52 Charlie Dixon MEERSBR 00:33:12
53 Lola Walton-Ryan CARFIEL 00:33:28
54 Katy Reid PYEBANK 00:34:57
55 Layla Hart GREYSTO 00:37:27
56 Hugo Bower-Hatchard DOBCROF 00:37:28
57 Annie Holdridge NETHERG 00:38:02
58 Mia Page BOK 00:40:05
59 Dominic Paymanfar NEWFIEL 00:48:52
60 Herbie Werner NEWFIEL 00:48:59
61 Dominic Reid PYEBANK 00:53:30
62 Junior Lennon PYEBANK 00:53:43
- Pasco Reynolds SYO M 2009 20:50:00
- Fry Thacker ret HATHERS 20:50:00
- Andrew Speed mp MUNDELL 00:28:33
- Finlay Ponton mp NEWFIEL 00:33:28
- Dylan Condie mp NEWFIEL 00:33:30
- Margaux Hodgson SYO F 2008 00:38:03
- Alice Staver-dobson mp STOCKSB 21:45:00
Showing results 1 - 69 of 69