Results

Achievements at
orienteering events

HH Regional, 05/01/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.herts-orienteering.club/hh_results/mardley-5th-january-2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.55km, climb: 145m, 28 controls)
Point calculations
1,133.94 + (98.15 x (3,584.17 - T)) / 761.64
Other courses: Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Samuel Fielding SHUOC M 1998 00:34:26 1330
2 Alan Elder HH M 1981 00:40:28 1283
3 Richard Barrett BAOC M 1970 00:40:58 1279
4 Tom Cochrane HH M 1983 00:41:09 1278
5 Alex Fielding HH M 2003 00:41:54 1272
6 Kevin Fielding HH M 1968 00:42:58 1264
7 Simon Errington HH M 1963 00:47:06 1232
8 Evan Bowers HH M 2000 00:47:43 1227
9 Mark Adams HH M 1963 00:47:50 1226
10 Anne Edwards TVOC F 1989 00:49:28 1213
11 Michael Muggeridge HAVOC M 1961 00:49:37 1212
12 Mark Saunders BOK M 1959 00:49:48 1211
13 David Dixon HH M 1972 00:51:02 1201
14 Adam Bradbury HH M 1992 00:51:49 1195
15 Maxime Pesenti DFOK M 2004 00:51:54
16 Lorant Farkas WAOC M 1974 00:52:30
17 Neil Speers DFOK M 1966 00:53:42 1181
18 Daniel Hodson HH M 1994 00:53:56 1179
19 Ben Lonsdale RAFO M 1982 00:53:56 1179
20 Josh M'caw HH M 2001 00:55:22 1168
21 Gary Flynn HH M 1990 00:55:29 1167
22 Scott Collier KERNO M 1986 00:56:29 1159
23 Laura Parkes HH F 1992 00:56:29 1159
24 Becky Raftery HH F 1984 00:56:36 1158
25 David Hodson HH M 1964 00:57:37 1150
26 Mike Bennett HH M 1953 00:57:50 1149
27 Sue Carter SLOW F 1967 00:59:04 1139
28 Shane Muggeridge HAVOC M 1998 00:59:26 1136
29 Tony Grover HH M 1966 00:59:48 1133
30 Don McKerrow SLOW M 1952 01:00:08 1131
31 Brian Johnson WIM M 1951 01:01:19 1122
32 Neil Gostick HH M 1962 01:01:35 1120
33 Alice Bedwell BOK F 1960 01:01:37 1119
34 Ian Byford HH M 1958 01:01:42 1119
35 David Saunders HH M 1959 01:01:49 1118
36 Alex Wetherill WAOC M 2003 01:01:59 1117
37 Antoine Pesenti DFOK M 1970 01:02:01 1116
38 Tim Gage HH M 1978 01:02:29 1113
39 Roger Moulding HH M 1946 01:03:57 1101
40 Derick Mercer BKO M 1964 01:04:42 1096
41 Daniel Figg EBOR M 1998 01:04:51 1094
42 Tereza Maria Rush BOK F 1979 01:08:13 1068
43 Kevin Parkes HH M 1958 01:08:30 1066
44 Andrew Hibbert HH M 1977 01:08:55 1063
45 David Allard HH M 1983 01:11:08 1046
46 Ben Bardsley HH M 1972 01:11:15 1045
47 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:12:03 1039
48 Maire Convery HH F 1967 01:14:51 1017
49 Dawn Figg HH F 1969 01:14:52 1017
50 Emily Gay BAOC W 1998 01:16:04
51 Adam Leaf HH M 1962 01:19:30 981
52 Chris Bienemann IND M 1984 01:21:03
53 Tony Harden HH M 1963 01:26:51 924
54 Matthew Ironside HH M 1983 01:27:08 922
55 Julia Farkas WAOC W 1998 01:29:30
56 Matt Kelly IND M 1979 01:31:51
57 Alan Bowers HH M 1970 01:37:46 840
58 Gavin Avey-Hebditch WESSEX M 1959 01:42:04
59 Tim Bywater-Lees HH M 1964 01:43:39
60 Duncan Hale IND M 1979 01:48:18
- Richard Pownall SMOC M 1959 00:53:39
- Thomas Raftery HH M 1980 00:56:24
- Rob Humphreys HH M 1978 00:58:14
- Matthew Dixon HH M 2002 00:58:24
- Ian Byrne SMOC M 1957 01:13:22
- Gillian Bowers HH F 1971 01:45:51
Showing results 1 - 66 of 66