Results

Achievements at
orienteering events

East Midlands League 2019, 17/02/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.leioc.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 5.3km, climb: 130m, 24 controls)
Point calculations
1,162.30 + (97.81 x (3,114.20 - T)) / 647.86
Other courses: Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Philip Vokes DEE M 1996 00:32:25 1339
2 Richard Robinson NOC M 1981 00:33:32 1329
3 Freddie Carcas INT M 1999 00:33:39 1328
4 Adam Fieldhouse LUOC M 1997 00:33:43 1327
5 Ben Windsor DRONGO M 1990 00:34:08 1323
6 Richard Parkin DVO M 1968 00:37:43 1291
7 Finlay Johnson SROC M 2002 00:38:46 1281
8 Andrew Powell DVO M 1982 00:39:05 1278
9 James Rogers LEI M 1993 00:39:09 1278
10 Jake O'Donnell DVO M 2006 00:40:36
11 Dave Chaffey DVO M 1963 00:45:50 1217
12 Alan Le Moigne DVO M 1975 00:47:58 1198
13 Karl Marshall SYO M 1967 00:48:22 1194
14 Andrew McNally M 1979 00:49:16
15 Mike Johnson SROC M 1960 00:49:19 1186
16 Timothy Hunter LUOC M 1996 00:49:21 1185
17 Peter Gorvett SYO M 1947 00:49:26 1185
18 Andrew Stuart DVO M 1983 00:49:53 1181
19 Kevin Lomas NOC M 1956 00:50:06 1179
20 Anthony Donaldson NOC M 1967 00:50:25 1176
21 Edward de Salis Young LEI M 1969 00:50:36 1174
22 Matthew Green NOC M 1994 00:50:46 1173
23 Michael Napier NOC M 1953 00:50:49 1172
24 Ian Hopkins WRE M 1966 00:51:00 1170
25 Samuel Doyle SYO M 2002 00:51:15 1168
26 Roger Phillips LEI M 1976 00:52:06 1161
27 Chris Prince LUOC M 1996 00:52:11 1160
28 Andrew Rowe POTOC M 1976 00:53:03 1152
29 Mark Rookledge OD M 1966 00:53:18 1150
30 Ray Collins WCH M 1955 00:54:47 1136
31 Steve Green NOC M 1956 00:55:07 1133
32 Adrian Griffiths WRE M 1968 00:55:09 1133
33 Matthew Forrester BAOC M 1989 00:55:59 1125
34 Francesco Lari DVO M 1965 00:56:28 1121
35 David Vincent DVO M 1961 00:57:09 1115
36 Jonathan Howell WCH M 1952 00:58:19 1104
37 Zuzka Strakova DRONGO F 1992 00:59:14 1096
38 Paul Young DVO M 1976 00:59:15 1096
39 Richard Pownall SMOC M 1959 01:00:44 1082
40 Aleksandrs Ivanovs OD M 1980 01:02:25 1067
41 Jenn Gaskell DVO F 1988 01:03:19 1059
42 Stuart Duckworth WCH M 1976 01:04:06 1052
43 Thomas Doyle SYO M 2000 01:08:51 1009
44 Rami El Geneidy LUOC M 1991 01:10:35 993
45 David Sissons NOC M 1973 01:15:56 945
46 Gerry Spalton OD M 1946 01:18:28 922
47 Brian Mead LEI M 1964 01:35:42 766
- Bob Dredge WCH M 1951 00:48:45
Showing results 1 - 48 of 48