Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 1, 08/09/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/712-saturday-series-1

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Orange (length: 2.4km, 15 controls)
Other courses: White | Yellow | Light Green | Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Euan Tryner SYO M 2004 00:12:07
2 Conrad Reuber SYO M 2006 00:13:40
3 Matthew Morris SYO M 2004 00:14:02
4 Imogen Pieters SYO F 2005 00:14:29
5 Dylan Jenkinson SYO M 2005 00:14:54
6 Isaac Oliver SYO M 2007 00:15:30
7 ETHAN MORGAN SYO M 2005 00:15:45
8 Matthew Diacon SILVERD 00:15:49
9 Olmo Combley SYO M 2005 00:16:05
10 Luke Barraclough EPOC M 2006 00:16:34
11 James Bryant SYO M 2007 00:16:38
12 Neil Harrison SYO 00:16:47
13 Henry McDonald SYO M 2005 00:16:50
14 Matthew Coulderg GO 00:16:51
15 Frederick Emmett SYO M 2005 00:17:05
16 Anna Todd SYO F 2008 00:17:24
17 Philip Couldery GO M 2004 00:18:08
18 Benjamin Evans SYO M 2005 00:18:20
19 Millie Norman SYO F 2006 00:18:37
20 Isaac Western TAPTON 00:18:55
21 Joseph Barber TAPTON 00:18:56
22 Rania Maaranen TAPTON 00:19:06
23 Ellie Mills-hicks GO F 2005 00:19:11
24 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:19:16
25 Claire Britt SYO F 1973 00:19:23
26 Annabel Farrant NOTREDA 00:19:24
27 Isabelle Hampton SYO F 2006 00:19:25
28 Daniel Hill SYO M 2005 00:20:16
29 John Joe Doyle NOTREDA 00:20:37
30 Oscar Farkas WAOC 00:20:47
31 Benjamin Townsend SYO M 2006 00:20:51
32 Carys Phoenix SYO F 2005 00:21:13
33 Matthew McCreadie DEE M 2006 00:21:18
34 Kath Watson W40 00:21:28
35 Finlay Anderson BOK M 2006 00:21:39
36 Rosie Shrimpton TAPTON 00:21:43
37 Amy Lee-Jones BOK F 2005 00:21:51
38 Harrison Britt SYO M 2006 00:22:27
39 Heidi Taylor 00:22:40
40 Amelia Phillips TAPTON 00:23:42
41 Sidney Werner CARFIEL 00:24:09
42 Wilfie Ireson GRINDLE 00:24:16
43 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:24:27
44 Dylan Heason GRINDLE 00:24:32
45 Ellen Ash SYO F 2009 00:25:45
46 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:27:15
47 Fin Avgousti SILVERD 00:27:34
48 Zack Winslade-Khan NETHERG 00:27:40
49 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:27:41
50 Spike Fullwod & Mum 00:28:14
51 Maxwell Groom SYO M 2010 00:28:42
52 Harriet Phillips TAPTON 00:28:53
53 Ashvin Pandurangi HIGHST 00:30:06
54 Benjamin Morrison LYDGATE 00:32:16
55 Alfie Campbell GRINDLE 00:34:26
56 Adam Landels OD M 2009 00:34:53
57 Nedd Hunt SYO M 2012 00:35:24
58 Anna Lutting TAPTON 00:42:53
59 Matthew Atkinson HIGHST 00:55:10
60 Isaac Ellis CARTERK 00:55:29
- Jenny Rist ret 22:13:02
- Oliver Craggs SYO M 2007 00:20:14
- Rose Welford mp KINGED 00:21:52
- Lauren Watton F 2004 00:21:55
Showing results 1 - 64 of 64