Results

Achievements at
orienteering events

Sarum South West League event & SCOL3, 27/10/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.sarumo.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.3km, climb: 85m, 15 controls)
Point calculations
942.48 + (97.46 x (4,234.16 - T)) / 942.70
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 John Orton NWO M 1954 00:47:16 1087
2 Noel Smith WIM M 1964 00:48:05 1082
3 Andrew Graham SARUM M 1955 00:49:07 1076
4 Agnes Brooke WSX F 2003 00:50:16 1068
5 Jim Graham WIM M 1951 00:50:33 1067
6 Mike Christopher WIM M 1955 00:51:32 1061
7 Lucy Paton SN F 1961 00:52:42 1053
8 Rose Taylor NGOC F 2006 00:54:42
9 Carol Iddles BOK F 1956 00:55:00 1039
10 Roger Moore WIM M 1955 00:55:10 1038
11 Jocie Hilton SN F 2006 00:55:34
12 Nicola Brooke WSX F 1966 00:58:45 1016
13 Arthur Brooke WSX M 2005 01:00:05
14 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 01:01:39 998
15 David Hanstock BOK M 1956 01:03:52 984
16 Judith Taylor NGOC F 1965 01:04:17 981
17 alan jones BKO M 1967 01:05:04 977
18 Terry Sankey SOC M 1947 01:05:12 976
19 Carol Prosser BAOC F 1961 01:06:41 967
20 David Potter BOK M 1962 01:08:10 957
21 Peter Davis SOC M 1955 01:08:34 955
22 Christopher Moon BOK M 1950 01:08:36 955
23 John Chesters DEVON M 1951 01:10:45 941
24 John Trayler QO M 1944 01:10:57 940
25 Toni Whittle BKO F 1970 01:11:58 934
26 Helen Kelsey BOK F 1957 01:12:54 928
27 Caron Gaisford SARUM F 1962 01:13:29 924
28 Victoria Harvey NGOC F 1966 01:13:41 923
29 David Battison SARUM M 1946 01:14:27 918
30 Pete Akers QO M 1953 01:15:48 910
31 Ian Prosser BAOC M 1957 01:16:14 907
32 Gill Sharp SN F 1958 01:16:15 907
33 Melanie Slade SN F 1968 01:17:04 902
34 Martin Cross WIM M 1945 01:19:14 889
35 Robert Elston UBOC 01:19:17
36 Julie Astin WSX F 1953 01:19:21 888
37 Robin Baker NWO M 1949 01:19:32 887
38 Katharine Dyer BOK F 1949 01:20:28 881
39 Philip Fawkner-Corbett BOK M 1952 01:20:57 878
40 Abbie Ramage IND F 01:21:10
41 Chic Young SARUM M 1957 01:21:42 873
42 Tracy Crickmore WSX F 1965 01:24:04 859
43 Denise Mullins SARUM F 1951 01:25:37 849
44 Fiona Hanstock BOK F 1956 01:27:46 836
45 Kerryn Hudson SARUM F 1993 01:28:17 833
46 Eddie Smith BOK M 01:28:18
47 John Walmsley WIM M 1955 01:29:39 824
48 Mike Kite WIM M 1947 01:32:33 806
49 SARAH HOULDER WSX F 1959 01:34:55 791
50 Karen Lewis QO F 1966 01:37:45 774
51 Elizabeth Hamer-Davies MDOC F 1965 01:40:02 760
52 Lisa Cooke SARUM F 1976 01:43:26 739
53 Christine Vince KERNO F 1953 02:06:26 596
- Howard Thomas BOK M 1945 00:47:12
- Arthur Vince KERNO M 1940 01:56:17
- Mark Dyer BOK M 1948 00:54:17
- Neil Fraser NWO M 1961 01:02:11
- Caroline Potter BOK F 1962 01:18:38
Showing results 1 - 58 of 58