Results

Achievements at
orienteering events

ESOC Local Events in Edinburgh and the Lothians, 12/01/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.esoc.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.675km, climb: 125m, 17 controls)
Other courses: Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Douglas Tullie RR M 1988 00:25:04
2 Chad Harrison FVO M 1977 00:31:46
3 Paul Hammond FVO M 1976 00:32:04
4 Oliver Warlow M 1984 00:32:39
5 Rebecca Harding RR F 1991 00:32:44
6 Angus Ivory INT M 2004 00:33:32
7 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 00:33:33
8 James Hammond FVO M 2006 00:34:02
9 Ben Brown ESOC M 2001 00:34:41
10 Gordon Campbell M 1998 00:34:49
11 Callum Tyler ESOC M 1993 00:36:37
12 Isla Simmons ESOC F 1992 00:37:19
13 Amius Marshall-De'ath INT M 2003 00:38:27
14 Finlay Ross ESOC M 1966 00:39:08
15 Martin Caldwell ESOC M 1954 00:39:54
16 Alison Cunningham ESOC F 1963 00:40:36
17 Richard Armstrong M 1979 00:40:41
18 Walter Clark ESOC 00:40:57
19 Michael McPhillips ESOC M 1969 00:40:58
20 Nick Hepworth M 1974 00:40:59
21 Tim Westmoreland ESOC M 1957 00:41:19
22 David McPhillips ESOC M 2002 00:41:30
23 Ronald Nolan ESOC M 1967 00:41:47
24 Ewan Kerr M 1979 00:42:20
25 Helena Nolan ESOC F 1966 00:43:01
26 Jenny Ross ESOC F 2001 00:44:10
27 Colin Ledlie INT M 1966 00:45:42
28 Duncan Leishman ELO M 1970 00:45:49
29 Joel Atkinson ELO M 2006 00:45:49
30 Sarah O'Neil W 1998 00:45:53
31 Margaret Dalgleish ESOC F 1952 00:46:15
32 Jennifer Atkinson ELO 00:46:43
33 Alistair Armitage ESOC M 1955 00:46:55
34 Chris Davies M 1974 00:48:12
35 Timothy May ESOC M 1962 00:48:31
36 Leslie Dalgleish ESOC M 1950 00:48:55
37 Jane Emslie INT F 1980 00:49:09
38 Rory & Beth 00:49:17
39 Lorna Ascroft 00:49:44
40 James Brodie ELO M 1984 00:50:17
41 Sebastien Saury M 1974 00:51:57
42 Isla Simmons ESOC F 1992 00:52:07
43 Pat Squire INT M 1947 00:52:28
44 Bill Stevenson ESOC M 1954 00:52:31
45 Jamie Wilson ELO M 1960 00:52:37
46 Juliette Maire ESOC F 1991 00:52:39
47 Rosemary Byde & Andrew Kirkland 00:53:20
48 Hanne Robertson ESOC F 1970 00:53:22
49 Tomas Macdonald INT M 2005 00:54:24
50 Anne Hickling ESOC F 1955 01:00:07
51 Alex Stuart ESOC M 1970 01:03:28
52 Zoe Clark ESOC F 2009 01:06:26
53 Rebecca Hammond FVO F 2008 01:06:40
54 Sheila Strain ELO F 1948 01:10:49
55 John,Emma,Helen,Ross,Jen 01:26:35
- Tim Harding ELO M 1963 00:30:37
- Colin Brash STAG M 1966 00:38:09
Showing results 1 - 57 of 57