Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Saturday Series Wycombe Abbey, 25/08/2018

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.tvoc.org.uk/application/documents/events/2018%20events/Wycombe/index.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Light Green (length: 4km, climb: 160m, 21 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Red

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Nigel Bunn TVOC M 1964 00:30:15
2 Ben Green TVOC M 1977 00:33:36
3 Evan Bowers HH M 2000 00:35:15
4 Michael Krajewski BAOC M 1982 00:35:17
5 Nat Skidmore TVOC M 1984 00:36:22
6 Remo Madella PUNTO N M 00:36:49
7 Alfie Bullus OD M 2000 00:37:01
8 Matthew Gardner HH M 2001 00:37:15
9 Andy Marshall TVOC M 1979 00:37:53
10 Colin Palmer TVOC M 1983 00:39:08
11 James Wilkinson BKO M 1991 00:39:52
12 Chris Poole TVOC M 1961 00:40:23
13 Nikolay Kolev SLOW M 1965 00:41:23
14 Vladislav Ivanov IND M 00:41:35
15 Matthew Grant SN M 1973 00:42:11
16 Mike Frizzell BADO M 1958 00:42:47
17 Derick Mercer BKO M 1964 00:43:12
18 Bruce Bryant OD M 1957 00:43:21
19 James Cunnane TVOC M 1963 00:43:25
20 Joel Taylor TVOC M 2005 00:44:14
21 Andrew Cooper TVOC M 1985 00:44:38
22 Peter Langmaid HOC M 1968 00:44:46
23 Ben Gostick HH M 2005 00:45:46
24 Alex Wise SO M 1983 00:45:57
25 Johanna Michl OUOC F 00:46:19
26 Jon Harvey TVOC M 1971 00:46:33
27 Tautvydas Stubrys IND M 00:46:36
28 Martin Ricketts TVOC M 1948 00:46:38
29 Keith Banham TVOC M 1958 00:46:56
30 Jim Prowting TVOC M 1946 00:47:15
31 David Saunders HH M 1959 00:47:37
32 Liz Phillips OD F 1964 00:48:07
33 Dougie Cochran TVOC M 1969 00:48:10
34 Neil Gostick HH M 1962 00:48:27
35 Tim Hughes TVOC M 1952 00:48:43
36 Rob Woods RAFO M 1969 00:48:47
37 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:48:58
38 Simon Greenwood SAX M 1955 00:49:22
39 Dominic Bowers HH M 2003 00:49:28
40 Brian Burt BKO M 1963 00:50:00
41 Ian Hylton BKO M 1969 00:50:05
42 Simon Poole TVOC M 1987 00:51:22
43 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 00:52:31
44 Mark Thompson TVOC M 1955 00:52:44
45 Imants Lindermanis IND M 00:52:58
46 Ben Smith IND M 00:53:02
47 Heikki Palosuo SLOW M 1951 00:53:16
48 Richard Rae BKO M 1946 00:54:06
49 Jennifer Thomas TVOC F 1968 00:55:42
50 Andrew Southwood BKO M 1964 00:56:33
51 Alex Hollingsworth TVOC M 1969 00:57:04
52 Rachel Banham TVOC F 1992 00:57:10
53 David and Jemima Ridley COOKHAM F 00:57:12
54 Gillian Bowers HH F 1971 00:57:22
55 Imogen Cochran TVOC F 2005 00:58:05
56 Ian Smith WAOC M 1956 00:58:24
57 Liz Cross TVOC F 1970 00:58:28
58 Yvonne Green TVOC F 1985 00:58:46
59 Andrew Ward SO M 1961 01:00:06
60 Nik Windle TVOC M 1962 01:00:21
61 Fiona Clough BKO F 1962 01:00:37
62 Phil Arnold TVOC M 1974 01:01:29
63 Peter Riches TVOC M 1950 01:03:15
64 Alison Saunders HH F 1959 01:03:48
65 Alan Bowers HH M 1970 01:04:40
66 Annika Greenwood BKO F 1971 01:05:40
67 Sue Hartley WAOC F 1956 01:07:40
68 Jillian Ullersperger BKO F 1962 01:08:28
69 ana legin TVOC F 1973 01:11:01
70 Mike Elliot MV M 1951 01:13:08
71 Paul Smith BADO M 1965 01:14:27
72 Rosemary Walklin TVOC F 1959 01:14:52
73 Penny Rodgers TVOC F 1962 01:15:49
74 Janet Crookes IND F 01:16:00
75 Nigel Britton JOK M 1949 01:17:19
76 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:18:04
77 Louise Revell IND F 01:18:23
78 Antony Moore TVOC M 1949 01:18:38
79 Hamish Starling IND M 01:22:02
80 Jenny Gostick HH F 1965 01:23:12
81 Charles Taylor-Keane SMOC M 1955 01:23:49
82 Marissa Hughes TVOC F 1970 01:27:34
- John Turner TVOC M 1952 00:33:57
- Elena Kippin TVOC F 2002 00:43:10
- Clare Skidmore TVOC F 1984 00:51:09
- Sue & Mike Longman ret IND F 00:55:07
- Eric Harper BKO M 1951 01:01:04
- Sue Carter SLOW F 1967 00:41:04
- Thomas Venn TVOC M 1982 00:46:34
- Mark Richards mp IND M 00:57:48
Showing results 1 - 90 of 90