Results

Achievements at
orienteering events

British Sprint Championships (UKOL), 12/06/2022

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL F4a (M65,M70,W55,W60)
Other courses: UKOL F1 (M16,M18,M20,M21,M35,M40) | UKOL F2 (M45,M50,W16,W18,W20,W21,W35) | UKOL F3 (M55,M60,W40,W45,W50) | UKOL F4b (M75,M80,M85,W65,W70,W75,W80,W85,W90)


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Gavin Clegg WSX M 1955 00:14:58
2 Peter Jones SN M 1956 00:15:05
3 Barry Elkington OD M 1956 00:16:12
4 Bruce Bryant OD M 1957 00:16:25
5 Maurice Calvert AIRE M 1957 00:16:54
6 Paul Bradbury SYO M 1957 00:17:01
7 Michael Napier NOC M 1953 00:17:07
8 Alan Rosen HH M 1955 00:17:11
9 Don McKerrow SLOW M 1952 00:17:48
10 Adrian Pickles WRE M 1957 00:18:12
11 Patrick Smyth BOF M 1957 00:18:27
12 Ruth Ker CLARO F 1967 00:18:38
13 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:18:39
14 Mick Lucking NOC M 1957 00:18:41
15 Richard Gardner OD M 1954 00:19:03
16 Mike Smithard DEE M 1949 00:19:05
17 Heather Fellbaum FVO F 1963 00:19:09
18 Sue Bett SN F 1967 00:19:20
19 Lorna Eades INT F 1967 00:19:24
20 Louise Dunn LOC F 1960 00:19:40
21 Simon Filmore LOC M 1956 00:19:43
22 Neil Harvatt HALO M 1956 00:19:47
23 Judith Wood PFO F 1962 00:20:14
24 Derek Fryer LOC M 1954 00:20:21
25 Cathy Tilbrook FVO F 1967 00:20:30
26 Robyn Stanyon SYO F 1966 00:21:04
27 Keith Willdig OD M 1949 00:21:07
28 Martyn Roome SROC M 1952 00:21:12
29 Karen French WIM F 1967 00:21:14
30 Jonathan Howell WCH M 1952 00:21:15
31 Susan Crickmore SO F 1962 00:21:25
32 Liz Phillips OD F 1964 00:21:31
33 Sally Wilkinson SUFFOC F 1964 00:21:35
34 Helena Crutchley HALO F 1963 00:21:49
35 Cecilia Fenerty MDOC F 1964 00:22:05
36 Norman Hall DEE M 1948 00:22:28
37 Paul Ferguson SROC M 1951 00:22:29
38 Alice Bedwell BOK F 1960 00:23:03
39 Janet Leake EBOR F 1959 00:23:11
40 Sal Chaffey DVO F 1965 00:23:45
41 Dave Brown HALO M 1957 00:23:50
42 Christine Goulding BL F 1963 00:24:04
43 Mick Smith HH M 1948 00:24:05
44 Anna Robertson Hutt Valley F 1967 00:24:18
45 Jane Ackland INT F 1964 00:24:31
46 John Robinson WCH M 1950 00:24:33
47 Elizabeth Bales POTOC F 1962 00:24:55
48 Deb Murrell SROC F 1966 00:25:02
49 Mike Godfree DVO M 1949 00:25:19
50 Caroline Potter BOK F 1962 00:25:23
51 Paul Johnson BL M 1951 00:26:13
52 Mike Snell ERYRI M 1956 00:26:15
53 Jill Blount SO F 1960 00:26:18
54 Janet Adams SYO F 1963 00:27:45
55 Gill Adams AIRE F 1961 00:27:59
56 Fred Miller NATO M 1951 00:28:09
57 Catherine Rooney RR F 1960 00:28:54
58 Jacky Dakin SYO F 1961 00:30:58
59 Judith Filmore LOC F 1958 00:32:30
60 Pam Brown HALO F 1959 00:33:14
61 Andrew Evans DFOK M 1955 01:13:44
62 Wilbert Hollinger LVO M 1948 01:14:05
63 Ray Collins WCH M 1955 01:14:55
64 Andrew Quickfall SROC M 1957 01:14:57
65 John Broadhead WRE M 1955 01:15:16
66 Paul Street SLOW M 1954 01:15:26
67 Catherine Hill DEE F 1966 01:15:32
68 Ian Byrne SMOC M 1957 01:16:05
69 Robin Strain ELO M 1950 01:16:08
70 Alan Leakey SLOW M 1953 01:16:13
71 Jerry Purkis LOC M 1956 01:17:16
72 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:17:29
73 Anna Nilsen DEE F 1958 01:17:38
74 Andy Robinson LOC M 1954 01:18:09
75 Simon Brook EBOR M 1956 01:18:16
76 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 01:18:21
77 Debby Warren NN F 1963 01:18:28
78 Gerry Symes AIRE M 1948 01:18:30
79 Karen Quickfall SROC F 1963 01:18:37
80 Stephen Round SELOC M 1951 01:18:40
81 Elaine Baker DEE F 1967 01:18:46
82 John Britton MDOC M 1951 01:19:22
83 Hazel Hindle MDOC F 1963 01:19:31
84 Maggie Hateley DEE F 1963 01:20:00
85 Steve Brockbank LOC M 1948 01:20:38
86 Martin Cook SMOC M 1956 01:20:58
87 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 01:21:26
88 Sandra Mather SMOC F 1966 01:21:36
89 Marie Roberts MDOC F 1958 01:21:39
90 Grahame Crawshaw MDOC M 1948 01:23:11
91 Valerie Gilleard AIRE F 1959 01:23:18
92 Ian Gilliver MDOC M 1951 01:23:48
93 Vivianne Lawson OD F 1967 01:24:08
94 Gill Sharp SN F 1958 01:24:11
95 Katie Gray CLARO F 1965 01:24:26
96 Amanda Ward HALO F 1963 01:24:55
97 Karen White LEI F 1967 01:26:09
98 David LeFevre DFOK M 1957 01:26:14
99 June Graham CLARO F 1961 01:26:34
100 Susanne Andersen BOK F 1962 01:28:54
101 Jenny Gostick HH F 1965 01:31:08
102 Graham Todd EBOR M 1950 01:32:28
103 Philip Eeles SOC M 1955 02:13:57
104 Peter Jones AIRE M 1957 02:14:29
105 Graham Johnson DVO M 1955 02:14:46
106 Andy Lewsley BL M 1955 02:17:03
107 David Rosen SROC M 1953 02:19:00
108 Dave Chapman SN M 1953 02:22:46
109 Stephen Eastley BL M 1954 02:23:47
110 Steve Nicholls MDOC M 1957 02:31:01
Showing results 1 - 110 of 110