Results

Achievements at
orienteering events

Junior Inter Regional Championships Long Distance and October Odyssey, 25/09/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.clok.org.uk/events2021/210925_Odyssey.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 7.2km, climb: 130m, 29 controls)
Point calculations
1,235.95 + (76.41 x (4,071.28 - T)) / 968.57
Other courses: Blue | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White | M14 | M16 | M18 | W14 | W16 | W18


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ben Windsor DRONGO M 1990 00:47:53 1330
2 Andy Simpson LEI M 1973 00:52:08 1310
3 Julian Simpson CLOK M 1975 00:53:22 1305
4 Samuel Fielding EUOC M 1998 00:54:03 1301
5 John Ockenden DRONGO M 1994 00:55:57 1292
6 Ben Stevens AIRE M 1987 00:56:21 1290
7 Rob Baker CLOK M 1978 00:56:40 1289
8 Sarah Rollins SN F 1976 00:57:13 1286
9 Nick Green NATO M 1975 00:58:04 1282
10 CATHERINE TAYLOR SYO F 1989 00:58:44 1279
11 Peter Tryner SYO M 1974 00:59:27 1276
12 Jamie Rennie WCOC M 1970 01:01:45 1265
13 Matthew Pickering SYO M 1994 01:02:18 1262
14 Simon Hunter WCOC M 1968 01:04:31 1252
15 Tom Matthew SROC M 1971 01:06:23 1243
16 James Todhunter SROC M 1979 01:07:32 1237
17 Jolyon Medlock WSX M 1974 01:08:26 1233
18 Helen Ockenden EUOC F 1997 01:11:08 1220
19 Lucy Todhunter SROC F 1981 01:12:40
20 Rowan Lee DRONGO M 1997 01:12:59 1212
21 Francis Shillitoe NATO M 1974 01:13:44 1208
22 Nigel Wright NN M 1971 01:16:55 1193
23 Andrew Howard BOF M 1974 01:17:02 1193
24 Andrew Henderson WAOC M 1964 01:17:41 1189
25 Zuzka Windsor DRONGO F 01:18:23
26 Tom Dobra BOK M 1992 01:19:07 1183
27 Thomas Dutton BOF M 1992 01:19:25 1181
28 Jamie Hayward BOK M 1992 01:19:27 1181
29 David Bennett DVO M 1975 01:20:18 1177
30 Miranda Leaf DRONGO F 01:20:59
31 Rory Burford DRONGO M 1994 01:22:13 1168
32 Mike Harrison WCOC M 1970 01:22:35 1166
33 Jeremy Knott OD M 1996 01:22:50 1165
34 Richard Watkins HH M 1994 01:23:02 1164
35 Adrian Butter SN M 1975 01:23:10 1163
36 Elizabeth Bedwell DVO F 1998 01:24:32 1157
37 Kevin Francis CLARO M 1982 01:25:34 1152
38 Alastair Mackenzie CLOK M 1958 01:25:44 1151
39 Megan Harrison EPOC F 1999 01:25:49 1151
40 Stuart Crawford WCOC M 1968 01:26:42 1147
41 Helen Pruzina LVO F 1995 01:28:52 1136
42 Ben Mitchell NATO M 1975 01:29:50 1132
43 Victoria Bailey CLARO F 1991 01:31:52 1122
44 Paul Pruzina LVO M 1997 01:35:13 1106
45 John Green CLOK M 1972 01:40:19 1082
46 James Ian Hayward BOK M 1963 01:51:30 1029
47 Tom Weatherby DRONGO M 02:05:20
48 Dougie Nisbet NN M 1963 02:10:16 941
Showing results 1 - 48 of 48