Results

Achievements at
orienteering events

Junior Inter Regional Championships Long Distance and October Odyssey, 25/09/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.clok.org.uk/events2021/210925_Odyssey.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.1km, climb: 110m, 24 controls)
Point calculations
1,104.43 + (72.95 x (4,534.98 - T)) / 775.97
Other courses: Brown | Green | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White | M14 | M16 | M18 | W14 | W16 | W18


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Quentin Harding CLARO M 1962 00:52:21 1235
2 Charles Mayes CLOK M 1966 00:56:30 1212
3 Steve Holmes WCOC M 1969 01:00:11 1191
4 Emma Harrison EPOC F 1972 01:04:10 1169
5 George Hare NATO M 1964 01:05:54 1159
6 Julia Preston SROC F 1982 01:09:05 1141
7 Andrew Kelly CLARO M 1958 01:11:24 1128
8 Chris Penny AIRE M 1962 01:12:04 1124
9 Andy Sykes DVO M 1965 01:13:19 1117
10 Freya Askham SMOC F 1974 01:13:31 1116
11 Ruth Ker CLARO F 1967 01:13:34 1116
12 Lynne Thomas WCOC F 1970 01:14:22 1111
13 Graham Lloyd EPOC M 1962 01:14:30 1111
14 Katherine Hampshire NN F 1969 01:15:18 1106
15 Paul Duley GRAMP M 1954 01:16:40 1098
16 Stephen Gilmore LVO M 1961 01:16:56 1097
17 Allie Wilson Craw NATO M 1954 01:17:38 1093
18 Laura Harrison EPOC F 2001 01:17:47 1092
19 Robyn Stanyon SYO F 1966 01:18:20 1089
20 Gordon Parker SLOW M 1963 01:18:34 1088
21 Helena Crutchley HALO F 1963 01:19:49 1081
22 Clare Baker CLOK F 1980 01:20:17 1078
23 Sharon Bowes CLARO F 1969 01:21:53 1069
24 Stephen Eastley BL M 1954 01:22:13 1067
25 Richard Tiley LOC M 1958 01:24:47 1053
26 John Clarke SUFFOC M 1968 01:27:00 1040
27 Karen French WIM F 1967 01:28:37 1031
28 Julian Warren NN M 1963 01:30:03 1023
29 Meg Baker NN F 1992 01:31:26 1015
30 Stephanie Pruzina LVO F 1965 01:31:33 1014
31 Joanna Abbott NATO F 1976 01:32:30 1009
32 Alex Crawford WCOC F 1971 01:35:29 992
33 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:37:50 979
34 Samuel Higginbotham IND M 01:39:02
35 John Lebeter CLARO M 1955 01:43:50 945
36 Jo Matthew SROC F 1974 01:44:45 940
37 Rich Kerswell WAOC M 1965 01:45:16 937
38 Ange Jackson WCOC F 1975 01:50:37 907
39 Philip Nichols BL M 1957 02:11:12 791
40 Joanne Field NATO F 1974 02:11:44 788
Showing results 1 - 40 of 40