Results

Achievements at
orienteering events

Rowney Warren YBT heat, 08/03/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.waoc.org.uk/events/rowney-warren-2020-03-08

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 3.8km, climb: 125m, 13 controls)
Point calculations
994.84 + (134.07 x (2,924.98 - T)) / 838.54
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alex Wetherill WAOC M 2003 00:23:07 1241
2 Felix Lunn OD M 2002 00:26:19 1210
3 Adam Methven BKO M 2005 00:26:39
4 William Bartram NOR M 2004 00:27:42 1197
5 Barney Steventon-Barnes SUFFOC M 2004 00:28:11 1192
6 Alex Fielding HH M 2003 00:28:51 1186
7 Matthew Dixon HH M 2002 00:29:48 1177
8 Ben Gostick HH M 2005 00:29:57
9 Oliver Lunn OD M 2002 00:30:31 1170
10 Joel Taylor TVOC M 2005 00:30:42
11 Richard Pownall SMOC M 1959 00:33:05 1145
12 Nathan Chapple OD M 2003 00:34:05 1136
13 Erling Hustvedt (NS) NOR M 2003 00:36:40
14 Ric Brackenbury SMOC M 1982 00:36:48 1109
15 Jacob Oxtoby OD M 2003 00:37:09 1106
16 Sian Mitchell HH F 1978 00:38:30 1093
17 Karen Vines SMOC F 1968 00:38:44 1091
18 Hannah Freeman HH F 2003 00:39:34 1083
19 Martin Cook SMOC M 1956 00:40:08 1077
20 Stephen Hardy SMOC M 1952 00:40:13 1077
21 Ian Byrne SMOC M 1957 00:40:20 1076
22 Freya Askham SMOC F 1974 00:40:32 1074
23 Matthew Goode WAOC M 1985 00:40:42 1072
24 Tabitha Lunn OD F 2004 00:41:59 1060
25 Tegan Frampton HH F 2005 00:42:07
26 Carys Sharp TVOC F 2005 00:42:12
27 Rob Askham SMOC M 1974 00:42:20 1056
28 Dorien James SMOC M 1961 00:42:24 1056
29 Florence Lunn OD F 2004 00:43:51 1042
30 Gillian Hanson SMOC F 1967 00:44:20 1037
31 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:44:31 1035
32 Joanne Nell RAFO F 1964 00:45:48 1023
33 Mike Hampton OD M 1946 00:46:12 1019
34 Bob Hill RAFO M 1956 00:46:34 1016
35 Philippa Murphy SOS F 1975 00:47:47 1004
36 Inara Gipsle TVOC F 1952 00:49:51 984
37 Rod Postlethwaite WRE M 1954 00:50:01 983
38 Mark Foxwell BKO M 1964 00:50:06 982
39 Stephen Searle NOR M 1951 00:50:19 980
40 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:50:30 978
41 Philip Brown NOR M 1953 00:50:47 975
42 Sandra Mather SMOC F 1966 00:51:32 968
43 Katharine Bartram NOR F 1972 00:52:47 956
44 Jeremy Steventon-Barnes SUFFOC M 1970 00:53:13 952
45 Trevor Simpson OD M 1939 00:54:52 936
46 Michael Nell RAFO M 1950 00:55:19 932
47 Philip May OD M 1952 00:56:13 923
48 Sophie Kerswell WAOC F 2005 00:56:24
49 Suzanne Harding NGOC F 1964 00:57:01 916
50 Phil Hague WAOC M 1970 00:57:10
51 Peter Lund WAOC M 1959 00:58:52 898
52 Nigel Pollard IND M 1955 00:59:22
53 John Mills SOS M 1972 00:59:29 892
54 Harriet Millward WAOC F 1973 01:00:03 886
55 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:00:15 885
56 Sue Hartley WAOC F 1956 01:01:32 872
57 Todd C. Rae SMOC M 1964 01:04:48 841
58 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:05:04 838
59 John Ward OD M 1945 01:06:46 822
60 Jennie Soulsby HH F 1976 01:08:14 808
61 Kate Hawks HH F 1973 01:10:57 782
62 Chris Dwyer OD M 1951 01:11:01 781
63 Ann Mills SOS F 1972 01:13:38 756
64 Judith Wetherill WAOC F 1964 01:17:34 718
65 Alison Cowe WAOC F 1972 01:18:20 711
66 Ros James SMOC F 1961 01:20:43 688
67 Rachel Thomas SMOC F 1955 01:37:03 531
- Keith Willdig OD M 1949 01:10:54
Showing results 1 - 68 of 68