Results

Achievements at
orienteering events

Knettishall Heath, 12/01/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.suffoc.co.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5.3km, climb: 40m, 19 controls)
Point calculations
924.52 + (85.29 x (3,729.77 - T)) / 638.15
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Oliver Prince SOS M 2006 00:37:18
2 Gerard Winn IND M 1970 00:43:46
3 Steven Partridge SOS M 1969 00:49:25 1027
4 Tegan Frampton HH F 2005 00:52:33
5 Janet Cronk WAOC F 1957 00:52:51 999
6 Edward Low WAOC M 2002 00:52:51 999
7 Alison Saunders HH F 1959 00:52:58 998
8 Simon Hooton SUFFOC M 1956 00:53:22 995
9 Stephen Nobbs NOR M 1956 00:53:41 993
10 Helen Hague WAOC F 1969 00:53:57 990
11 Shona Fairchild BOF F 1955 00:54:26 987
12 Philip Brown NOR M 1953 00:54:52 983
13 Richard Bonnett BAOC M 1955 00:54:53 983
14 Perry Mole IND M 1965 00:55:26
15 Sarah Mansel SUFFOC F 1965 00:55:49 975
16 Edwin Banks SOS M 1952 00:55:52 975
17 Alice Hodkinson WAOC F 1971 00:56:09 973
18 Julie Cleary LOK F 1964 00:56:13 972
19 Martin Hore SUFFOC M 1950 00:57:13 964
20 Mark Fowler NOR M 1968 00:57:27 962
21 Julia Baldwin SUFFOC F 1970 00:57:54 959
22 Samantha Franks SUFFOC F 1982 00:57:54 959
23 Jamie Austin-Mills NOR M 1980 00:58:24 955
24 John Collyer SOS M 1945 00:58:35 953
25 Louise Walker SUFFOC F 1965 00:59:03 949
26 Philip Hague WAOC M 1969 00:59:10 949
27 Lucy Walker SOS F 2003 01:00:00 942
28 Ken Warren NOR M 1960 01:00:10 941
29 Sue Woods WAOC F 1957 01:00:55 935
30 David Ball NOR M 1944 01:01:56 926
31 Christopher Childs SOS M 1948 01:02:00 926
32 Robin Weed SUFFOC M 1966 01:02:38 921
33 Kay Goldsworthy NOR F 1977 01:03:04 917
34 Gillian Hanson SMOC F 1967 01:04:56 902
35 Barbara Beckett HAVOC F 1955 01:05:17 899
36 Garry Parmenter HAVOC M 1946 01:06:36 889
37 Matthew Bethell NOR M 2006 01:09:08
38 Maisie Waller-Toyne SOS F 2003 01:09:59 862
39 Peter Lund WAOC M 1959 01:11:59 846
40 Jenny Liston RAFO F 1975 01:12:25
41 Emma Jarrett WAOC F 1976 01:14:47 823
42 Karen Goldsworthy NOR F 1965 01:16:06 813
43 Caroline Louth WAOC F 1961 01:18:55 790
44 Christine Hough SUFFOC F 1981 01:20:17 779
45 Hannah Steventon-Barnes SUFFOC F 1972 01:20:18 779
46 Bill Butcher NOR M 1949 01:20:52 775
47 Claire Clarke SUFFOC F 1968 01:21:02 773
48 Susanne + Clive Gristwood NOR 01:25:41
49 Rachel Barford SOS F 1962 01:33:48 671
50 Janet Biggs HAVOC F 1953 01:33:48 671
51 Maciej Jablonski WAOC M 1979 01:49:00 549
52 Rachel Thomas SMOC F 1955 01:49:38 544
53 Margaret Moody SUFFOC F 1964 02:04:08 428
- Ian Shephard NOR M 1952 00:53:30
- Colin West SOS M 1955 00:54:39
- Stephen Searle NOR M 1951 01:03:31
- Leanne Bailey NOR F 1979 01:18:15
- Colin Butler SUFFOC M 1949 01:22:40
- Muriel Scaife WAOC F 1966 01:23:07
- Chris Gay SUFFOC F 1950 01:24:56
- Emily Mitchell IND F 1985 01:25:40
Showing results 1 - 61 of 61