Results

Achievements at
orienteering events

South East Families & Veterans, 15/12/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.mvoc.org

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.6km, climb: 60m, 16 controls)
Point calculations
977.63 + (106.70 x (3,651.72 - T)) / 877.43
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Andy Jones SLOW M 1958 00:36:43 1154
2 Peter Martin SAX M 1949 00:39:15 1135
3 Alan Leakey SLOW M 1953 00:39:23 1134
4 Melanie Slade SN F 1968 00:40:27 1127
5 Katherine Bett SN F 1995 00:42:36 1111
6 Lucy Carrington SO F 1986 00:43:06 1107
7 Charlie Turner SLOW M 1953 00:43:55 1101
8 Lucy Paton SN F 1961 00:44:29 1097
9 Woo Allen BAOC F 1965 00:44:57 1094
10 Mick Smith HH M 1948 00:45:32 1089
11 Phil Conway GO M 1963 00:46:53 1080
12 Sue Bett SN F 1967 00:47:32 1075
13 Joe House SO M 1954 00:47:34 1075
14 Anna Chapman SO F 1973 00:47:44 1073
15 Jim Prowting TVOC M 1946 00:48:11 1070
16 Nick Hockey SO M 1948 00:48:37 1067
17 Jill Blount SO F 1960 00:48:41 1066
18 Madelyn Bartlett SO F 2005 00:49:29
19 Helen Le Page SN F 1976 00:50:10 1056
20 Mike Frizzell BADO M 1958 00:50:16 1055
21 Dorte Torpe Hansen SLOW F 1966 00:50:34 1053
22 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 00:50:45 1051
23 Mike Christopher WIM M 1955 00:50:52 1051
24 Alan Williamson SO M 1949 00:52:00 1042
25 Stephen Fletcher BKO M 1951 00:52:53 1036
26 Peter Dudman SO M 1951 00:53:23 1032
27 Marion Payne-Bird GO F 1958 00:54:06 1027
28 Jocie Hilton SN F 2006 00:54:06
29 David Kingdon SAX M 1951 00:54:26 1025
30 Roger Maher SO M 1938 00:54:27 1024
31 Jane Archer SN F 1954 00:55:27 1017
32 Penny Marsh SO F 1963 00:55:43 1015
33 Ian Andrews CHIG M 1955 00:55:54 1014
34 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:56:14 1011
35 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:56:45 1008
36 Mark Thompson TVOC M 1955 00:57:12 1004
37 Graham Denney SAX M 1969 00:58:10 997
38 Mike Bolton MV M 1950 00:59:13 990
39 Roy Heselden BADO M 1947 00:59:26 988
40 Christine Jepson SO F 1958 00:59:28 988
41 John Collyer SOS M 1945 00:59:50 985
42 Christopher Edge SN M 2004 00:59:58
43 Jenny Bray SN F 1955 01:00:06 983
44 David Tookey HH M 1953 01:00:21 981
45 Stephen Peacock SN M 1951 01:00:23 981
46 Karen Jones SLOW F 1961 01:03:05 961
47 Philip Gristwood MV M 1949 01:03:35 958
48 John Morris SO M 1945 01:03:54 955
49 Gill Sharp SN F 1958 01:04:16 953
50 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:05:06 947
51 Sue Hands WIM F 1948 01:06:20 938
52 Philip Morgan MV M 1971 01:06:34 936
53 Keith Parkes DFOK M 1945 01:06:35 936
54 Peter Riches TVOC M 1950 01:07:00 933
55 Simon Greenwood SAX M 1955 01:07:53 926
56 Keiko Conway GO F 1962 01:08:00 926
57 Julie Lobley DFOK F 1965 01:09:23 915
58 Nigel Saker SLOW M 1948 01:10:24 908
59 Catherine Galvin LOK F 1962 01:10:35 907
60 Ian Goodwin SO M 1955 01:10:37 906
61 Nadine Clark SO F 1963 01:12:54 890
62 alan jones BKO M 1967 01:13:53 883
63 James Parker SO M 1945 01:16:51 861
64 Leianne Upton MV F 1961 01:16:55 860
65 Colin Jackson HAVOC M 1959 01:16:56 860
66 Dawn Clifford MV F 1971 01:16:59 860
67 Graham Sutton MV M 1947 01:17:45 854
68 Harry Goldingay HH M 1949 01:19:22 843
69 Diane Goodwin SWOC F 1961 01:22:11 822
70 Andrew Ward SO M 1961 01:23:07 815
71 Chris McDonald MV M 1942 01:24:37 804
72 Lesley Innes BKO F 1958 01:26:15 792
73 George Engelhardt MV M 1951 01:27:08 786
74 Ben Rivers GO M 1944 01:27:15 785
75 Ruth Rhodes SO F 1942 01:27:49 781
76 Julie Collins DFOK F 1960 01:28:49 774
77 Roger Pring SAX M 1945 01:36:16 719
78 Ken Lawton SO M 1942 01:45:27 652
79 Linda Radford SN F 1975 02:08:25 485
- Sarah Louise Francis SN F 1968 00:48:08
- Barry Breed HH M 1946 01:15:46
- Nicky Masson MV F 1964 01:24:05
- Bill Alexander MV M 1942 01:24:55
Showing results 1 - 83 of 83