Results

Achievements at
orienteering events

HH Regional, 13/10/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.herts-orienteering.club/hh_results/ashridge-13th-october-2019/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 10.7km, climb: 205m, 28 controls)
Point calculations
1,208.02 + (87.24 x (5,681.95 - T)) / 1,015.92
Other courses: Blue | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ben Windsor DRONGO M 1990 01:01:05 1381
2 William Gardner OD M 1993 01:08:25 1343
3 Jamie Parkinson DEVON M 1992 01:08:28 1343
4 Paul Couldridge SLOW M 1974 01:13:15 1319
5 Richard Collyer GO M 1974 01:17:14 1298
6 Duncan Birtwistle OD M 1992 01:17:53 1295
7 Sarah Rollins SN F 1976 01:19:01 1289
8 Thomas Burke BAOC M 1976 01:19:29 1286
9 Alex Wetherill WAOC M 2003 01:19:46 1285
10 Jan Travnicek TVOC M 1975 01:20:32 1281
11 Scott Collier KERNO M 1986 01:20:54 1279
12 Tim Scarbrough MV M 1984 01:22:29 1271
13 Graham Pigott POTOC M 1981 01:23:09 1268
14 Anne Edwards TVOC F 1989 01:25:53 1253
15 Tom Beskeen WAOC M 1984 01:26:23 1251
16 Dil Wetherill WAOC M 1964 01:29:07 1237
17 Antoine Pesenti DFOK M 1970 01:29:25 1235
18 Anne Straube OD F 1975 01:31:02 1227
19 Dmitry Adamskiy SLOW M 1984 01:31:42 1223
20 Simon Errington HH M 1963 01:33:33 1214
21 David Dixon HH M 1972 01:34:05 1211
22 Paul Todd LOK M 1975 01:34:25 1209
23 Adam Poole TVOC M 1989 01:36:37 1198
24 Stephen Borrill WAOC M 1971 01:37:34 1193
25 Dimitar Gospodinov BKO M 1992 01:38:31 1188
26 Oliver Nokes RNRMOC M 1983 01:39:34 1183
27 Matthew Dixon HH M 2002 01:41:11 1175
28 Neil Brooks LOK M 1960 01:42:33 1168
29 Paul Beckett HAVOC M 1961 01:44:05 1160
30 Andrew Rowe POTOC M 1976 01:44:48 1156
31 Sebastien Flesch HH M 1969 01:46:14 1149
32 Lorant Farkas WAOC M 1974 01:47:34 1142
33 Ben Bardsley HH M 1972 01:54:50 1104
34 Sue Carter SLOW F 1967 01:59:05 1082
35 Himmy Lau SLOW M 1998 02:00:24 1076
36 Zuzka Strakova DRONGO F 1992 02:00:50 1073
37 Guy Lidbury HAVOC M 1969 02:02:25 1065
38 David Chandler OD M 1990 02:05:00 1052
39 Alexander Soulsby HH M 1977 02:06:33 1044
40 Jacob Sharpe HH M 1974 02:12:46 1012
- Robert Casserley HH M 1974 02:14:01
- Sascha Noar HH M 1970 02:25:45
Showing results 1 - 42 of 42