Results

Achievements at
orienteering events

SO Regional event - Tilgate Forest, Crawley, 02/02/2020

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.08km, climb: 120m, 14 controls)
Point calculations
1,070.08 + (86.96 x (4,660.51 - T)) / 770.17
Other courses: Brown | Green | Short_Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Peter Chapman SO M 1964 00:56:09 1216
2 Emils Ummers SO M 2004 00:58:57 1197
3 Paul Todd LOK M 1975 00:59:38 1192
4 Scarlet Heap SO F 2003 01:00:22 1187
5 Steve Bailey SN M 1959 01:01:18 1181
6 Yordan Kolev SLOW M 1987 01:01:31 1180
7 Sarah Scarbrough MV F 1982 01:02:18 1174
8 Tim Longley SLOW M 1985 01:02:48 1171
9 Olin Davies SLOW M 2004 01:02:55 1170
10 Nick Green GO M 1962 01:04:12 1161
11 Axel Blomquist BAOC M 1952 01:04:48 1157
12 Andrew Parkinson SO M 1952 01:05:30 1153
13 Alison Howe SAX F 1972 01:05:42 1151
14 Charlotte Turner SLOW F 1986 01:06:08 1148
15 Amelia Bartlett SO F 2003 01:07:08 1141
16 John Pickup MV M 1969 01:07:18 1140
17 Mark Glaisher SAX M 1951 01:07:28 1139
18 Robin Smith SO M 1952 01:07:56 1136
19 Lyudmila Gotseva SLOW F 1971 01:07:59 1136
20 Alan Rosen HH M 1955 01:08:02 1135
21 Darren Warner-Swann SO M 1969 01:08:05 1135
22 Garry Greenstreet SO M 1973 01:08:29 1132
23 Steve Blount SO M 1960 01:08:41 1131
24 Katie Blackford BADO F 1997 01:08:45 1131
25 Alison Harding HH F 1960 01:09:01 1129
26 Simon Dunkley SN M 1965 01:09:25 1126
27 Jill Blount SO F 1960 01:09:55 1123
28 Andrew Clark SO M 1962 01:10:15 1120
29 Chris Norwood M 1955 01:10:21
30 John Hayler SO M 1962 01:10:26 1119
31 Robert Lines SO M 1965 01:10:57 1116
32 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 01:12:58 1102
33 Tim Bartlett SO M 1963 01:13:29 1098
34 Derick Mercer BKO M 1964 01:13:35 1098
35 Charlie Turner SLOW M 1953 01:13:38 1097
36 Stefan Peykov SLOW M 1965 01:14:32 1091
37 Doug Greenwood BKO M 1973 01:16:47 1076
38 Cameron Pattenden SO M 2003 01:18:21 1066
39 David Dawson DFOK M 1958 01:18:49 1062
40 Amy Hulley SO F 1991 01:18:56 1062
41 Beau Beames M 2003 01:19:43
42 Mike Turner SO M 1950 01:20:48 1049
43 Mark Feltham MV M 1962 01:22:14 1039
44 Nigel Bush MV M 1955 01:22:15 1039
45 Simon Poole TVOC M 1987 01:23:06 1033
46 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:23:22 1032
47 Barry McElearney SO M 1965 01:23:31 1031
48 Keith Davies SLOW M 1965 01:23:31 1031
49 Clive Hawkes SO M 1959 01:23:50 1028
50 Tim Keogh MV M 1963 01:24:34 1023
51 Edward Cox SO M 1959 01:26:08 1013
52 Andrew Hannaford SO M 1955 01:26:16 1012
53 Fiona Tam SLOW F 1989 01:26:16 1012
54 Colin Swallow SN M 1957 01:26:28 1011
55 Richard Field SAX M 1963 01:27:14 1005
56 Michael Taylor M 1975 01:28:12
57 Peter Carlill NOR M 1958 01:28:26 997
58 Michael Merritt SO M 1957 01:29:28 990
59 Paul Wilson SO M 1962 01:30:28 983
60 Peter Martin MV M 1961 01:30:34 983
61 Roger Cliffe TVOC M 1971 01:31:44 975
62 Rob Keet SO M 1957 01:33:13 965
63 Dave Taylor SO M 1972 01:35:19 951
64 Naomi Drewitt DFOK F 1975 01:35:31 949
65 Paul Oates DFOK M 1949 01:36:35 942
66 David Young SO M 1953 01:38:43 928
67 Gethyn Lewis SO M 1966 01:41:50 906
68 Alex Radford SN M 1974 01:43:59 892
69 Janusz Holender TVOC M 1959 01:45:23 882
70 Chris McDonald MV M 1942 01:48:57 858
71 Thomas Webster M 1999 01:57:08
72 Ruth Rhodes SO F 1942 01:58:53 791
Showing results 1 - 72 of 72