Results

Achievements at
orienteering events

SO Regional event - Tilgate Forest, Crawley, 02/02/2020

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.45km, climb: 60m, 12 controls)
Point calculations
936.51 + (139.07 x (3,335.94 - T)) / 777.17
Other courses: Brown | Blue | Short_Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Alan Velecky SO M 1966 00:31:24 1196
2 Kenny Leitch SO M 1964 00:31:54 1191
3 Colin Dickson BAOC M 1955 00:33:46 1171
4 Tony Burton MV M 1964 00:35:36 1151
5 Peter Martin SAX M 1949 00:37:07 1135
6 Paul Street SLOW M 1954 00:38:11 1124
7 Madelyn Bartlett SO F 2005 00:38:48
8 Ffion Bricknell SAX F 2004 00:39:36 1108
9 Don McKerrow SLOW M 1952 00:42:00 1083
10 Alan Williamson SO M 1949 00:42:38 1076
11 Robin Wilson SO M 1959 00:43:52 1062
12 Janet Rosen HH F 1955 00:44:10 1059
13 Steve Southall SO M 1955 00:44:22 1057
14 Greg Street SLOW M 1993 00:44:23 1057
15 Jim Prowting TVOC M 1946 00:44:39 1054
16 Edward Forman SO M 1950 00:44:56 1051
17 Mick Smith HH M 1948 00:45:17 1047
18 Martin Wilson BKO M 1947 00:45:31 1045
19 Barrie Pearson SO M 1950 00:46:07 1038
20 Judy Hayler SO F 1962 00:46:14 1037
21 Sarah Brown SLOW F 1952 00:47:01 1029
22 Annika Greenwood BKO F 1971 00:47:21 1025
23 Matthew Jones M 1999 00:47:27
24 Joe House SO M 1954 00:47:52 1020
25 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:47:55 1019
26 Dave Cussens SO M 1952 00:48:36 1012
27 Geoff Wright GO M 1945 00:48:42 1011
28 Einar J. Solgaard SO M 1945 00:49:42 1000
29 Christine Jepson SO F 1958 00:50:30 991
30 Jane Archer SN F 1954 00:50:50 988
31 Lynne Moore BKO F 1964 00:51:13 984
32 Neil Bricknell SAX M 1967 00:51:20 982
33 Andrew Phillips SO M 1958 00:51:28 981
34 Nadine Clark SO F 1963 00:52:24 971
35 Di Turner SO F 1951 00:52:32 969
36 Karen Jones SLOW F 1961 00:52:46 967
37 Kasia Nichols SO F 1984 00:52:47 967
38 Marion West SO F 1964 00:53:13 962
39 Kate Turner SO F 1973 00:53:22 960
40 Claire Leitch SO F 1965 00:53:23 960
41 Simon Bowes SO M 1969 00:53:27 960
42 Lesley Innes BKO F 1958 00:53:28 959
43 Charlie Pickin SAX M 1968 00:55:13 941
44 Philip Gristwood MV M 1949 00:56:03 932
45 Mike Ralph SO M 1958 00:56:30 927
46 Leianne Upton MV F 1961 00:56:39 925
47 Barry Breed HH M 1946 00:56:44 924
48 Nicola Yule SO F 1971 00:56:53 923
49 Daniel Jones SO M 1981 00:57:31 916
50 Barbara Griessner SLOW F 1971 00:58:25 906
51 Clare Lines SO F 1965 00:58:47 902
52 Kathleen Southall SO F 1962 00:58:56 901
53 Paul Greenough TVOC M 1948 00:59:13 898
54 James Parker SO M 1945 00:59:18 897
55 Richard Rae BKO M 1946 01:00:30 884
56 Malcolm Scott SN M 1955 01:00:48 881
57 Karen Ashworth SO F 1967 01:01:16 876
58 Maureen Fitzpatrick SO F 1971 01:01:25 874
59 Fiona Clough BKO F 1962 01:01:42 871
60 Keith Parkes DFOK M 1945 01:02:31 862
61 Jane Blackford BADO F 1969 01:02:59 857
62 Rob Sibley SAX M 1953 01:03:40 850
63 Mike Elliot MV M 1951 01:05:04 835
64 Jeremy Oldershaw SAX M 1938 01:05:06 834
65 Beryl Pring SAX F 1946 01:06:13 823
66 Ian Ditchfield MV M 1956 01:07:05 813
67 Ian Goodwin SO M 1955 01:07:22 810
68 Nicky Masson MV F 1964 01:08:09 802
69 Sue Gallagher SO F 1953 01:09:02 792
70 Linda Hulley SO F 1956 01:09:46 784
71 Joanna Belsey SN F 1964 01:10:27 777
72 George Engelhardt MV M 1951 01:11:10 769
73 Ken Lawton SO M 1942 01:11:13 769
74 Julia Batt DFOK F 1972 01:11:58 761
75 Diane Goodwin SWOC F 1961 01:12:59 750
76 Leslie Hooper SO M 1942 01:16:45 709
77 Katy Camrass F 1999 01:19:50
78 Penny Marsh SO F 1963 01:21:11 662
79 Michelle Gardner SO F 1969 01:21:14 661
80 John Vercarre-Shaw SO M 1970 01:23:50 633
81 Jane King SO F 1956 01:24:42 624
82 Linda Radford SN F 1975 01:25:54 611
83 Michael White MV M 1937 01:54:46 301
- Nick Hockey SO M 1948 00:48:49
Showing results 1 - 84 of 84