Results

Achievements at
orienteering events

ESOC SoSOL, 23/02/2020

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 5.875km, climb: 250m, 27 controls)
Point calculations
1,131.91 + (78.18 x (4,271.77 - T)) / 781.70
Other courses: Brown | Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ben Hartman INT M 1969 00:50:54 1254
2 Robert Lee INT M 1962 00:54:08 1234
3 Donald Petrie CLYDE M 1957 00:55:12 1228
4 Mark Rowe ESOC M 1974 00:57:34 1214
5 Duncan Edmondson ELO M 1967 00:58:24 1209
6 Velina Valova STAG F 1993 00:59:53 1200
7 Frances Wright MAROC F 1995 01:01:27 1190
8 Isla Simmons ESOC F 1992 01:01:45 1189
9 John McKendrick STAG M 1969 01:02:07 1186
10 John Emeleus KFO M 1968 01:03:31 1178
11 Walter Clark ESOC M 1976 01:06:54 1158
12 Patrick Bartlett INT M 1967 01:07:33 1154
13 Helena Nolan ESOC F 1966 01:08:40 1147
14 Peter Brownsort ELO M 1960 01:08:51 1146
15 Ian Davidson CLYDE M 1957 01:09:08 1144
16 Ryan Bolton BOF M 1994 01:09:28 1142
17 Kathleen Inch FVO F 1968 01:09:31 1142
18 Finlay Ross ESOC M 1966 01:09:36 1141
19 Rosalind Heron STAG F 1987 01:11:36 1129
20 Ruth Ker CLARO F 1967 01:12:46 1122
21 Ross Lyall ELO M 1992 01:13:00 1121
22 Tim Harding ELO M 1963 01:14:35 1112
23 Alastair Dunlop CLYDE M 1973 01:14:46 1110
24 Ian Rowland ELO M 1962 01:15:36 1105
25 Crawford Lindsay ESOC M 1955 01:16:49 1098
26 Elspeth Bleakley ESOC F 1985 01:17:20 1095
27 Alasdair Gordon ESOC M 1975 01:17:28 1094
28 Pete Younger ELO M 1955 01:17:56 1091
29 Scott-A Mckendrick M 1970 01:18:55
30 James Fathers N/A M 1999 01:19:09
31 PASCAL LARDET FVO M 1967 01:23:14 1060
32 Nick Langley CLYDE M 1970 01:26:20 1041
33 Luke McGillicuddy Ind M 1999 01:27:31
34 Leah Bartlett INT F 2003 01:33:46 996
35 Jamie Wilson ELO M 1960 01:44:26 932
36 Davide Foffa ESOC M 1987 01:47:39 913
37 Alistair Black N/A M 1999 02:04:55
- Robert Neil FVO M 1957 01:31:13
Showing results 1 - 38 of 38