Results

Achievements at
orienteering events

DFOK Park Race Series, 09/07/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dfok.co.uk/index.php?option=com_content&view=article&id=701

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long (length: 5km, 21 controls)
Other courses: Short


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Laurence Ball NOR M 1986 00:25:50
2 Ben Windsor DRONGO M 1990 00:26:35
3 Antoine Pesenti DFOK M 1970 00:29:03
4 James Lyne SLOW M 1988 00:30:49
5 Petter Bergh MALVIK M 1979 00:32:39
6 Scott Collier KERNO M 1986 00:33:12
7 Oliver O'Brien SLOW M 1980 00:34:28
8 Simon Webster SLOW M 1978 00:34:30
9 Rob Blair NONE M 1979 00:37:27
10 Keith Bennett DFOK M 1972 00:37:49
11 Mercy Jones TARANAK F 2006 00:37:50
12 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:39:10
13 Jim Tinnion WRE M 1970 00:39:19
14 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:39:54
15 Simon Wright SLOW M 1998 00:39:56
16 Todd Fallesen SLOW M 1982 00:40:05
17 Geraint Lee SLOW M 1979 00:40:38
18 David Thompson SLOW M 1989 00:41:15
19 Christophe Borysiewicz SLOW M 1978 00:41:59
20 Juerg Baggenstoss OL REGI M 1979 00:42:01
21 Evan Barlow NONE M 1979 00:42:33
22 Matthew Gray NONE M 1984 00:42:37
23 Alex Owen LOK M 1975 00:42:56
24 Rod Harrington DFOK M 1966 00:43:36
25 Nick Raper NONE M 1984 00:43:46
26 Vasil Peykov NONE M 1998 00:43:49
27 Nikolay Kolev SLOW M 1965 00:44:40
28 Carys Morgan SLOW F 1976 00:45:02
29 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 00:45:44
30 Paul Roberts NONE M 1979 00:46:15
31 Mike Garvin SLOW M 1970 00:46:16
32 Geoff Goodwin DFOK M 1951 00:46:46
33 Adam Dent CHIG M 1980 00:46:57
34 David Float HAVOC M 1969 00:47:18
35 Tom Newman NONE M 1984 00:47:28
36 Martin Husbyn WINGOK M 1998 00:48:01
37 Jeremy Hill TVOC M 1954 00:48:03
38 Tom Devine SAX M 1983 00:48:04
39 Declan McAlister LEI M 1991 00:48:28
40 Vinh-Phuong Hoang SLOW F 1991 00:48:29
41 Ian Catchpole DFOK M 1979 00:49:02
42 Benjamin Binden SLOW M 1976 00:49:50
43 Graham Denney SAX M 1969 00:50:24
44 Andy Johnson HOC M 1963 00:50:30
45 Nick + Becky Flower NONE M 1998 00:50:53
46 Marcus Bateman SN M 1965 00:51:06
47 Linda Kreslina NONE F 1998 00:51:15
48 Paul Langston HH M 1953 00:52:48
49 Alan Brett CHIG M 1974 00:53:33
50 Malin Lundin NONE F 1984 00:53:46
51 Rob Sibley SAX M 1953 00:58:36
52 Keith Parkes DFOK M 1945 01:00:05
53 Neil Gemmell DFOK M 1957 01:00:30
54 Graham Sutton MV M 1947 01:02:14
55 Stuart Douglas LOK M 1998 01:03:08
56 Judith Armitt SAX F 1953 01:04:18
57 Raffaella Marin SLOW F 1967 01:05:18
58 Fran + William Niven NONE F 1998 01:05:46
59 Nicholas Francey NONE M 1974 01:06:54
60 John Rae-Smith NONE M 1969 01:17:28
61 Audrey Bowerman NONE F 1984 01:20:42
62 David LeFevre DFOK M 1957 01:23:45
63 Paul Davidson NONE M 1974 01:33:33
64 Rhiannon Fadeyibi NGOC F 1962 01:35:42
65 Michael White MV M 1937 01:46:06
- Angus Lund SLOW M 1972 00:38:34
- Sue Carter SLOW F 1967 00:39:49
- Mike McLean NONE M 1998 00:46:39
- Mike Ferneyhough SLOW M 1964 01:02:31
- Trisha Halai NONE F 1998 01:10:42
- Helen Gregory NONE F 1998 01:10:42
- Ruchi Patel NONE F 1998 01:10:49
- Martin Kay NONE M 1998 01:17:18
- Jane Haile NONE F 1974 01:17:24
Showing results 1 - 74 of 74