Results

Achievements at
orienteering events

NWO South West Orienteering League Event, 12/01/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.northwilts.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Brown (length: 7.5km, climb: 200m, 21 controls)
Point calculations
1,197.95 + (69.20 x (3,816.42 - T)) / 595.79
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Ben Maliphant BOK M 1994 00:42:34 1345
2 Ben Chesters DEVON M 1978 00:46:08 1320
3 Oliver Tonge BOK M 2003 00:47:40 1309
4 Robert Ashton BAOC M 1984 00:49:08 1299
5 Jan Travnicek TVOC M 1975 00:52:08 1278
6 Chloe Potter BOK F 1998 00:55:17 1256
7 Dan Cope BAOC M 1982 00:55:42 1253
8 Stuart Padget NWO M 1977 00:55:46 1253
9 Mark Saunders BKO M 1978 00:56:17 1249
10 Samuel New DUOC M 1997 00:57:07 1243
11 James Clemence SWOC M 1960 00:58:14 1235
12 Peter Suba WSX M 1974 00:58:41 1232
13 Jolyon Medlock WSX M 1974 00:58:49 1231
14 Phil Slingsby SN M 1969 00:58:56 1231
15 Chris Huthwaite SARUM M 1968 00:59:41 1225
16 Caroline Craig NGOC F 1984 01:00:16 1221
17 John Methven BKO M 1970 01:00:52 1217
18 Dimitar Gospodinov BKO M 1992 01:01:07 1215
19 Doug Stimson NWO M 1982 01:01:18 1214
20 Simon Tarrant SARUM M 01:02:49
21 Michael Cooke BAOC M 1975 01:03:57 1196
22 Jeremy Tonge BOK M 1970 01:04:22 1193
23 Peter Moseley MDOC M 1977 01:05:02 1188
24 Chris Turner WIM M 1963 01:06:13 1180
25 Andrew Rowe POTOC M 1976 01:06:35 1177
26 Scott Bailey BOK M 1972 01:07:29 1171
27 Charles Daniel BOK M 1956 01:08:06 1167
28 Neil Albert NGOC M 1971 01:08:21 1165
29 Rob Woods RAFO M 1969 01:09:07 1160
30 Robert Smart BKO M 1973 01:09:25 1157
31 Chaitanya Ijam RSOC M 1982 01:11:39 1142
32 Peter Gilder NWO M 1971 01:11:39 1142
33 Birbahadur Rai RSOC M 1984 01:11:59 1140
34 Marcus White SOC M 1967 01:12:24 1137
35 Anders Johansson NGOC M 1973 01:14:39 1121
36 Stuart Ebbrell BAOC M 1974 01:16:41 1107
37 Rebecca Ellis WIM F 1986 01:16:44 1106
38 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 01:19:35 1087
39 Doug Greenwood BKO M 1973 01:21:15 1075
40 Alec Linton IND M 01:23:29
41 Stuart Hanstock BOK M 1994 01:27:50 1029
42 Rupert Aspey IND M 01:31:34
43 Sam White SOC M 2002 01:50:25 872
44 Alan Gracey BKO M 1969 02:28:20 608
Showing results 1 - 44 of 44