Results

Achievements at
orienteering events

BKO Winter Saturday Series (Swinley West), 19/10/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.bko.org.uk/node/1143/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Short Blue (length: 5.7km, 15 controls)
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:43:04
2 Roger Thetford TVOC M 1962 00:43:58
3 Jan Travnicek TVOC M 1975 00:44:59
4 Mark Saunders BKO M 1978 00:45:42
5 Tom Davies SLOW M 1978 00:47:25
6 Martha Paton SN F 1991 00:49:37
7 Zlatko Peev SLOW M 1970 00:49:53
8 Jessica Paton SN F 1989 00:51:32
9 Velina Volova SLOW F 00:51:40
10 Craig Blackford BADO M 1968 00:52:36
11 John Owens BAOC M 1969 00:53:04
12 John Briggs BKO M 1958 00:53:05
13 Simon Turton BKO M 1965 00:53:42
14 Matthew Grant SN M 1973 00:55:04
15 Trevor Hoey FVO M 1964 00:56:12
16 Rob Smart BKO M 1973 00:56:24
17 Lulu Williams SLOW F 1969 00:57:03
18 James Wilkinson BKO M 1991 00:57:21
19 Mike Frizzell BADO M 1958 00:57:32
20 Sam Anderson SN M 1992 00:57:33
21 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:57:51
22 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:58:29
23 Derick Mercer BKO M 1964 00:58:29
24 Bo Oquist BKO M 01:00:14
25 Wenwei Liu GO M 1990 01:00:14
26 Lisa Methven BKO F 1969 01:02:04
27 Nikolay Kolev SLOW M 1965 01:03:24
28 Jon Steed BADO M 1963 01:03:42
29 Carys Morgan SLOW F 1976 01:06:54
30 Zsolt Podolyak SN M 1968 01:07:12
31 Phil Stradling BKO M 1958 01:10:03
32 Sue Carter SLOW F 1967 01:10:39
33 Brian Burt BKO M 1963 01:14:12
34 Ian Phillips NGOC M 1959 01:15:11
35 Gillian Hanson HH F 1967 01:15:57
36 Roger Cliffe TVOC M 1971 01:18:02
37 Colin Godbold BKO M 1957 01:19:29
38 Jillian Ullersperger BKO F 1962 01:23:00
39 Terence Hosking BKO M 1965 01:27:46
40 Ruth Rhodes SO F 1942 01:43:56
41 Jacqui Briggs BKO F 1961 01:53:33
42 Steve Goodrum IND M 01:54:02
- Richard Bennett ret M 00:39:57
Showing results 1 - 43 of 43