Results

Achievements at
orienteering events

SCOL1 and BKO Regional Event (Bucklebury Common), 06/10/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.5km, climb: 75m, 16 controls)
Point calculations
992.54 + (84.91 x (3,118.67 - T)) / 640.15
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Blue | Brown


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Mikhail Gryaznevich TVOC M 1954 00:36:05 1119
2 Lyudmila Gotseva SLOW F 1971 00:36:30 1116
3 Richard Freeman HH M 1962 00:39:23 1093
4 Ginny Hudson NGOC F 1962 00:39:40 1091
5 Richard Pownall SMOC M 1959 00:40:00 1088
6 Jon Steed BADO M 1963 00:40:00 1088
7 Vesela CHOKOEVA SLOW F 1973 00:40:10 1087
8 Jonathan Cunnane TVOC M 2005 00:40:27
9 Vladimir Kuznetsov TVOC M 1956 00:41:03 1080
10 alan jones BKO M 1967 00:41:35 1075
11 Ian Prowse NGOC M 1952 00:42:32 1068
12 Jim Prowting TVOC M 1946 00:43:27 1060
13 Amelia Wing STAND F 00:43:53
14 Geoff Wright GO M 1945 00:44:19 1054
15 Martin Lock GO M 1948 00:44:35 1051
16 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:44:55 1049
17 Alan Kersley BADO M 1957 00:44:55 1049
18 Boryana Peeva SLOW F 1969 00:46:07 1039
19 Suzanne Harding NGOC F 1964 00:46:28 1036
20 Ian Prosser BAOC M 1957 00:47:22 1029
21 Lucy Paton SN F 1961 00:47:26 1029
22 Tony Ludford BADO M 1944 00:47:46 1026
23 Martin Ricketts TVOC M 1948 00:47:47 1026
24 peter jones SN M 1956 00:47:52 1025
25 Nick Townley NEOC M 00:48:24
26 Trevor Griffiths BOK M 1948 00:48:33 1020
27 Mark Thompson TVOC M 1955 00:49:03 1016
28 Carol Prosser BAOC F 1961 00:49:58 1009
29 Paul Kilpin TVOC M 1949 00:50:37 1003
30 Jennifer Thomas TVOC F 1968 00:50:43 1003
31 Pete Inness BKO M 1967 00:50:48 1002
32 Phil Stradling BKO M 1958 00:50:53 1001
33 Richard Steptoe TVOC M 1947 00:50:56 1001
34 Colin Godbold BKO M 1957 00:52:06 992
35 Gillian Hanson SMOC F 1967 00:52:57 985
36 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:53:11 983
37 Simon Poole TVOC M 1987 00:53:42 979
38 Karen Jones SLOW F 1961 00:54:08 975
39 Andrew Welsh HAVOC M 1953 00:54:08 975
40 Andrew Cummings HH M 1952 00:54:21 974
41 Cliff Thorne BKO M 1954 00:54:49 970
42 Laurence Gossage BOK M 1950 00:54:52 970
43 Christine Artus BKO F 1953 00:56:42 955
44 Jane Blackford BADO F 1969 00:57:08 952
45 Paul Hearn HH M 00:57:24
46 Neil Fraser NWO M 1961 00:57:43 947
47 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 00:57:49 946
48 Stephen Jackson NWO M 1954 00:58:54 937
49 Alison Saunders HH F 1959 00:59:08 936
50 John Walmsley WIM M 1955 01:00:29 925
51 Robin Baker NWO M 1949 01:01:19 918
52 Peter Riches TVOC M 1950 01:02:05 912
53 David Harrison SN M 1966 01:06:21 878
54 Joanna Belsey SN F 1964 01:10:03 849
55 Bernard Calnan TVOC M 1953 01:12:46 827
56 Jacqui Briggs BKO F 1961 01:14:54 810
57 Brian Sewell BKO M 1957 01:22:11 752
58 Sue Parker BKO F 1960 01:24:39 733
59 Penny Rodgers TVOC F 1962 01:27:05 713
60 Kate Williams IND F 01:50:04
61 David Jukes BKO M 1952 02:23:47 262
- Frank Townley SN M 2003 00:41:00
- Li Jiao BKO F 1987 01:47:48
- Annika Greenwood BKO F 1971 00:46:08
- David Livingstone NWO M 1955 01:21:03
Showing results 1 - 65 of 65