Results

Achievements at
orienteering events

East Midlands League 2020, 25/10/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.dvo.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 6.3km, climb: 55m, 21 controls)
Point calculations
1,086.87 + (81.51 x (4,031.72 - T)) / 649.70
Other courses: White | Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Green | Brown

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Dai Bedwell DVO M 1967 00:49:37 1219
2 Conrad Reuber SYO M 2006 00:51:25
3 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:52:37 1197
4 Andy Sykes DVO M 1965 00:52:55 1194
5 Steve Dempsey SYO M 1963 00:53:32 1190
6 Nicholas Lightfoot SYO M 1961 00:53:51 1187
7 Mick Lucking NOC M 1957 00:54:03 1186
8 Michael Napier NOC M 1953 00:54:18 1184
9 Amanda Crawshaw SYO F 1970 00:54:43 1181
10 Peter Gorvett SYO M 1947 00:55:32 1175
11 Clive Richardson WRE M 1966 00:56:09 1170
12 Axel Blomquist BAOC M 1952 00:56:10 1170
13 Francesco Lari DVO M 1965 00:57:49 1157
14 Simon Elliott NOC M 1955 00:58:26 1153
15 Paul Morris NOC M 1957 00:58:53 1149
16 Paul Hudson NOC M 1962 00:58:59 1149
17 Nikolay Kolev SLOW M 1965 00:59:10 1147
18 Steve Whitehead EBOR M 1951 00:59:19 1146
19 David Turner DVO M 1970 01:00:01 1141
20 Tanya Taylor LOG F 1970 01:00:09 1140
21 Graham Johnson DVO M 1955 01:00:21 1138
22 Ian Crowe LOG M 1976 01:00:40 1136
23 Andrew Ridgway NOC M 1962 01:02:16 1124
24 Mike Derbyshire POTOC M 1956 01:02:35 1122
25 Mike Frizzell BADO M 1958 01:03:11 1117
26 Ian Hughes WCH M 1963 01:03:15 1117
27 Jonathan Howell WCH M 1952 01:03:37 1114
28 John Britton MDOC M 1951 01:04:01 1111
29 Steve Schofield NOC M 1963 01:04:07 1110
30 Alexander Evans POTOC M 2004 01:04:13 1109
31 Murray White DVO M 1966 01:05:03 1103
32 Tom Hartland DVO M 1975 01:05:57 1096
33 Matt White LEI M 1967 01:06:03 1095
34 Ianka Evans POTOC F 1967 01:06:49 1090
35 James Prince DVO M 1970 01:06:50 1090
36 Eddie Speak MDOC M 1954 01:07:25 1085
37 Ian Hopkins WRE M 1966 01:07:32 1084
38 Alastair Paterson LEI M 1967 01:07:34 1084
39 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:08:16 1079
40 Ian Wilson LEI M 1966 01:08:17 1079
41 David Smith HOC M 1964 01:10:12 1064
42 John Brammer DEE M 1959 01:10:20 1063
43 Andy Hemsted HOC M 1949 01:10:27 1062
44 Jim Cooke POTOC M 1962 01:11:11 1057
45 Louise Reynolds SYO F 1976 01:11:31 1054
46 Judith Hughes WCH F 1966 01:11:45 1053
47 John Hopper DVO M 1951 01:12:06 1050
48 Markus Reuber SYO M 1966 01:14:13 1034
49 Matthew McCreadie DEE M 2006 01:15:03
50 Jennamari Terava DVO F 1987 01:16:34 1016
51 Simon Starkey LEI M 1957 01:19:11 997
52 John Lebeter CLARO M 1955 01:19:14 996
53 Mike Gardner DVO M 1958 01:19:45 992
54 David Vincent DVO M 1961 01:19:53 991
55 Peter Hayes MDOC M 1958 01:20:07 990
56 Richard Rogers WRE M 1962 01:20:08 989
57 Ian Wells RAFO M 1953 01:21:11 982
58 David Sissons NOC M 1973 01:23:04 967
59 Steve Edgar LEI M 1966 01:24:01 960
60 Robert Brandon OD M 1949 01:24:08 959
61 Bronwen Doyle SYO F 1967 01:26:47 939
62 Joseph Turner DVO M 2003 01:28:13 929
63 Andrew Leedham LOC M 1963 01:32:01 900
64 Russell Buxton DVO M 1957 01:32:44 895
65 Miranda Mackereth HOC F 1964 01:35:17 875
- John Broadhead WRE M 1955 01:01:03
- Phil Buxton DVO M 1985 01:08:33
Showing results 1 - 67 of 67