Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellström Orienteering Festival - Middle (UKOL), 16/04/2022

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL 10 (W45) (length: 4km, climb: 95m, 16 controls)
Point calculations
1,056.69 + (122.49 x (3,890.06 - T)) / 1,381.84
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M16,M18,M20) | UKOL 4 (W16,W18,W20) | UKOL 5 (M35,M40) | UKOL 6 (M45) | UKOL 7 (M50) | UKOL 8 (M55) | UKOL 9 (M60,W35,W40) | UKOL 11 (M65,W50) | UKOL 12 (W55) | UKOL 13 (M70) | UKOL 14 (W60) | UKOL 15 (M75,W65) | UKOL 16 (M80,W70) | UKOL 17 (M85,W75) | UKOL 18 (W80,W85) | 19 | 20 | 21 | 22

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Sarah Rollins SN F 1976 00:31:54 1232
2 Kim Baxter SYO F 1976 00:34:55 1216
3 Claire Ward INT F 1977 00:35:00 1215
4 Janine Inman FVO F 1977 00:37:35 1202
5 Elisabeth Hovmöller Söders Tyresö F 1977 00:38:32
6 Alison High SO F 1977 00:39:53 1189
7 David Jolly HALO M 1974 00:41:24 1181
8 Helen Ruth Hargreaves WCOC F 1974 00:42:13 1177
9 Liam Corner MDOC M 1970 00:43:21 1171
10 Catherine Wilson PFO F 1977 00:44:43 1164
11 Paul Chapman MAROC M 1971 00:44:44 1164
12 Petri Heinäaro Rajamaen Rykmentti M 1977 00:45:23
13 Thomas Callery WatO M 1972 00:45:38
14 Anne Straube OD F 1975 00:46:09 1156
15 Helen Marsden HH F 1976 00:46:46 1153
16 David Frampton HH M 1970 00:49:41 1137
17 Carys Morgan SLOW F 1976 00:49:42 1137
18 Kaisa Laapas Rajamaen Rykmentti F 1977 00:51:30
19 Anna Chapman SO F 1973 00:51:37 1127
20 Trish Monks BKO F 1975 00:51:54 1125
21 Charlotte Ross SN F 1974 00:52:13 1124
22 Maria MacKenzie EBOR F 1976 00:53:19 1118
23 Veronica Barette SOC F 1973 00:54:55 1109
24 Nikki Howard MOR F 1974 00:55:04 1109
25 Moire O'Sullivan LVO F 1976 00:55:41 1105
26 Louise Reynolds SYO F 1976 00:56:25 1101
27 Emma Jarrett WAOC F 1976 00:57:57 1093
28 Ross Maclagan SN M 1974 00:58:37 1090
29 Faye Pinker AIRE F 1975 00:59:19 1086
30 Christine Klockar swissotours.ch F 1977 00:59:55
31 Jo Matthew SROC F 1974 01:00:40 1079
32 Peter Langmaid HOC M 1968 01:01:38 1074
33 Hannah Woods SYO F 1977 01:02:12 1071
34 Stefan Hess OLV Zug M 1972 01:02:22
35 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 01:02:34 1069
36 Alistair Lovegrove SN M 1972 01:02:43 1068
37 Sean Mitchell HH M 1972 01:02:46 1068
38 Melanie Hilton HH F 1975 01:03:41 1063
39 Jenny Hammond FVO F 1975 01:05:14 1055
40 Angela Jackson WCOC F 1975 01:05:52 1051
41 Brad Connor FVO M 1970 01:08:18 1038
42 Karen Convery 3ROC F 1977 01:10:57
43 Rodney White WIM M 1972 01:11:51 1019
44 Chris O'Donnell DVO M 1968 01:13:09 1012
45 Rebecca Medlock WSX F 1974 01:14:17 1006
46 Todd Woods SYO M 1974 01:14:26 1006
47 Sarah Covey-Crump SAX F 1976 01:15:03 1002
48 Anthony Raven SWOC M 1972 01:15:51 998
49 Colleen Robinson Setanta F 1977 01:16:01
50 Freya Askham SMOC F 1974 01:16:35 994
51 Elanor McNamara AYROC F 1975 01:23:40 957
52 Eleanor Osborne LOC F 1976 01:24:06 954
53 Sharon Dickenson LVO F 1976 01:24:38 951
54 Sally Heppell WCOC F 1977 01:25:11 948
55 Judith Cudden SYO F 1975 01:25:41 946
56 Sarah Gamble LVO F 1975 01:38:02 880
57 Catherine Slade SAX F 1976 01:40:13 869
58 Hanna Biernacka WAOC F 1976 01:47:04 832
59 Neil POLWART FVO M 1977 01:52:09 805
60 Kevin Barber LEI M 1970 01:55:14 789
61 Jeremy Steventon-Barnes SUFFOC M 1970 02:03:50 743
62 Johanna Powell WAOC F 1976 02:16:03 678
- Phil Dolphin HOC F 1976 01:03:58
- Kate Hawks HH F 1973 01:14:05
- David Harrison EPOC M 1971 01:25:10
- Scott Newey MAROC M 1969 01:31:43
- Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:43:00
Showing results 1 - 67 of 67