Results

Achievements at
orienteering events

Jan Kjellström Orienteering Festival - Middle (UKOL), 16/04/2022

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

20 (length: 2.4km, climb: 45m, 10 controls)
Other courses: UKOL 1 (M21) | UKOL 2 (W21) | UKOL 3 (M16,M18,M20) | UKOL 4 (W16,W18,W20) | UKOL 5 (M35,M40) | UKOL 6 (M45) | UKOL 7 (M50) | UKOL 8 (M55) | UKOL 9 (M60,W35,W40) | UKOL 10 (W45) | UKOL 11 (M65,W50) | UKOL 12 (W55) | UKOL 13 (M70) | UKOL 14 (W60) | UKOL 15 (M75,W65) | UKOL 16 (M80,W70) | UKOL 17 (M85,W75) | UKOL 18 (W80,W85) | 19 | 21 | 22

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Tobin O'Donnell SLOW M 2008 00:21:05
2 Eoin Simpson LEI M 2010 00:21:17
3 Freddie Guy SYO M 2010 00:21:39
4 Anne Mointy Rajamaen Rykmenth 00:21:52
5 Oskar Woods SYO M 2010 00:22:42
6 Jamie Osborne LOC M 2010 00:25:31
7 Leo Benjamin Morgan Malvik IL M 2011 00:26:11
8 Promish Dura BOF M 2001 00:26:37
9 Nathan Peel SYO M 2010 00:27:44
10 Erik Biernacki-Jablonski WAOC M 2011 00:27:51
11 Jake Hilton SN M 2010 00:27:52
12 Alice French WIM F 2011 00:28:01
13 Charlie Maule-Lidbury HAVOC M 2010 00:28:10
14 Sophie Howsam SYO F 2011 00:28:18
15 Anna Howard MOR F 2010 00:28:39
16 Lucy Ward INT F 2010 00:28:44
17 Matvei Dnestrovskii TVOC M 2011 00:28:55
18 Hiroki Holmes WCOC M 2010 00:29:28
19 Chun Ho Andre FU WAOC M 2010 00:30:01
20 Tamasine Leighton-Crawford BOK F 1985 00:30:07
21 Eilidh Connor FVO F 2010 00:31:36
22 Peter Errington HH M 1999 00:32:09
23 Anna Wilson PFO F 2010 00:32:10
24 Eimear Casey SEVO F 2011 00:33:05
25 Alex Darwin WAOC M 2010 00:34:17
26 Fraser Stamp WCH M 2010 00:34:22
27 Maxwell Groom SYO M 2010 00:34:23
28 Daniel Wareing BOK M 2011 00:35:00
29 Stanley Preston SYO M 2011 00:35:06
30 Elliot Vaughan BKO M 2010 00:35:26
31 Maisy Winskill WCOC F 2009 00:36:02
32 Emma Chapman SO F 2011 00:36:50
33 Cerys Glover LEI F 2010 00:37:25
34 Ethan Radcliffe M 2011 00:38:03
35 Aaron Radcliffe M 2011 00:38:58
36 Hannah Chapman SYO F 2011 00:39:28
37 Neil Macintyre EUOC M 2000 00:40:18
38 Henry Cave SN M 2007 00:40:38
39 Quinn Thompson LOC M 2010 00:40:41
40 Katrina Shilladay OD F 1995 00:41:09
41 Leo Degnen-Potter NATO M 2007 00:41:10
42 Chloe Ambler BOK F 2011 00:41:44
43 Elodie Claus MV F 2005 00:41:44
44 Jack Baxter SYO M 2011 00:41:57
45 Alison Hurford BOK F 1960 00:43:39
46 Andrea Hanson GEN F 1972 00:43:53
47 Charlotte Moore F 1987 00:44:14
48 Christopher Binns NOR M 2008 00:45:13
49 Milo Dew DEVON M 2009 00:45:30
50 Joseph Morris BOK M 2008 00:46:29
51 Lily Cave SN F 2004 00:47:54
52 Oliver Lewis QO M 2008 00:57:03
53 Deirbhile Hassett Setanta F 2011 00:58:43
54 Elysia Cowe (2Nd Run) WAOC F 2012 01:03:27
55 Zac Vaughan BKO M 2008 01:06:30
56 David Bliss PFO M 1956 01:07:08
57 Grace Polwart FVO F 2008 01:07:24
58 Jack Beavers AIRE M 2008 01:07:40
59 Conor O'Driscoll BOC M 2001 01:10:51
60 Alfie Tyner Setanta M 2011 01:15:16
61 Christine Williams SYO F 1956 01:21:21
62 Diane Hayward SLOW F 1969 01:22:26
63 Marie-Jeanne Arsac ALTAIR F 1957 01:22:39
64 Melissa Forsyth F 1972 01:28:46
65 Priscilla Chen-Chandler LOK F 1971 01:28:52
66 Alyson Denney OD F 1951 01:36:46
- Eden Pigott POTOC F 2010 00:32:47
- Aoife Masterson CNOC F 2011 00:43:26
- Jamie Roller SOS M 2010 00:50:27
- Orla Lynch LVO F 2010 00:51:57
- Ciara Santry BOC F 2001 01:47:35
Showing results 1 - 71 of 71