Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 8, 08/06/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/744-local-and-schools-event

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

White (length: 1.1km, climb: 35m, 12 controls)
Other courses: Yellow | Orange | Light Green | Short Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Oscar Peel SYO M 2008 00:05:59
2 Oliver Moffat GRENOS 00:06:03
3 Maxwell Groom SYO M 2010 00:06:14
4 Jake ashpole SYO M 2009 00:06:20
5 Flynn Rogers STOCKS 00:06:32
6 Ella Baxter SYO F 2009 00:07:05
7 Abigail Howsam ABBEYL 00:07:09
8 Rafferty Scrimshaw SYO M 2008 00:07:12
9 Nathan Peel SYO M 2010 00:07:26
10 Matilda Emmett SACRED 00:07:35
11 Ethan Ford SACRED 00:07:44
12 William Preston SYO M 2009 00:07:53
13 Walter Faulkner SYO M 2008 00:07:54
14 Sidney Werner CARFIE 00:08:00
15 Ellen Ash SYO F 2009 00:08:02
16 Wilson Faulkner SYO M 2008 00:08:19
17 Penny Bell SYO F 2009 00:08:24
18 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:08:29
19 Imogen Boulton ECCLES 00:08:35
20 Henry Wilson ABBEYL 00:08:39
21 Hannah White STMARC 00:08:45
22 Freddie Guy SYO M 2010 00:08:48
23 Finn Stewart BRADWA 00:08:52
24 Joseph Byrne STMARI 00:08:52
25 Rhys Caudwell SYO M 2008 00:08:53
26 Jacob Shrimpton NETHER 00:08:58
27 Rose Noble WESTWA 00:09:08
28 Boris Vasilev HUNTER 00:09:11
29 Beth Sykes SYO F 2009 00:09:18
30 Stanley Preston SYO M 2011 00:09:29
31 Hattie Wainwright NETHER 00:09:35
32 Matilda Wainwright NETHER 00:09:36
33 Louis Bryant SYO M 2012 00:10:12
34 Vee Thacker - 00:10:20
35 Poppy Box HATHER 00:10:24
36 Hannah Bendrey DOBCRO 00:10:29
37 Joseph White STMARC 00:10:49
38 Charlie Bramhill HOLTHO 00:10:51
39 Zachary Black OUGHTI 00:10:52
40 Beth Box HATHER 00:10:53
41 Thea Stavert-Dobson SYO F 2009 00:11:01
42 Isaac Pearce WESTWA 00:11:11
43 Oliver Moffat GRENOS 00:11:12
44 Naomi Robinson DRONFIE 00:11:14
45 Noah Broom MEERSB 00:11:19
46 Ewan Barnes OUGHTI 00:11:36
47 Ewan Whitchurch HALLAM 00:11:40
48 Alastair Reid - 00:11:49
49 Jago Reynolds SYO M 2011 00:11:57
50 Grace Robinson DRONFIE 00:12:12
51 Imogen Robinson DRONFIE 00:12:33
52 Nishant Menakuru DOBCRO 00:12:59
53 Alice Bendrey DOBCRO 00:13:00
54 Will Arrowsmith PYEBAN 00:13:11
55 Imogen Lilley ABBEYL 00:13:12
56 Samuel Walker CARFIE 00:13:16
57 Nathaniel Kidd LOXLEY 00:13:17
58 Jonah Alexander HOME 00:13:22
59 Alexander Lilley ABBEYL 00:13:24
60 Daniel Byrne STMARI 00:13:28
61 Andrew Howells DOBCRO 00:13:33
62 James Howells DOBCRO 00:13:35
63 Megan Parnell DOBCRO 00:13:35
64 Mia Hart HUNTER 00:13:52
65 Martha Preston SYO F 00:13:53
66 Ben Lacey 00:13:56
67 Fry Thacker HATHER 00:13:58
68 Leo Hart HUNTER 00:14:00
69 Oscar Pearce - 00:14:00
70 Jem Thacker HATHER 00:14:03
71 Paige Stott WESTWA 00:14:05
72 Dylan Whitchurch HALLAM 00:14:21
73 Alex Stewart BRADWA 00:15:07
74 Mattie Rothman SYO M 00:16:26
75 Ailsa Yeoman OUGHTI 00:16:47
76 Harriet Hamilton LYDGAT 00:16:54
77 M Furniss 00:17:03
78 Jack Baxter HUNTER 00:17:27
79 Esme Craggs SYO F 2011 00:19:40
80 Anna Holt WESTWA 00:23:23
81 Lucy Holt - 00:23:28
- Sophie Howsam mp ABBEYL 00:10:08
- Felix Oliver SYO M 2010 00:36:13
Showing results 1 - 83 of 83