Results

Achievements at
orienteering events

Cambourne Urban, 04/10/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.waoc.org.uk

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Blue (length: 7.2km, climb: 25m, 18 controls)
Other courses: Green | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Roderick Mansel SUFFOC M 1997 00:44:14
2 Tom Beskeen WAOC M 1984 00:46:30
3 David Dixon HH M 1972 00:48:01
4 Matthew Dixon HH M 2002 00:48:26
5 Sophie Kirk OD F 1992 00:48:32
6 Donatas Tumaitis CHIG M 1984 00:49:04
7 Steve Hinshelwood WAOC M 1964 00:49:05
8 Stephen Borrill WAOC M 1971 00:49:53
9 Dil Wetherill WAOC M 1964 00:50:44
10 Iain Stemp WAOC M 1965 00:50:45
11 Roger Gooding SOS M 1974 00:51:13
12 Mark Adams HH M 1963 00:52:09
13 Mick Smith HH M 1948 00:53:34
14 Ben Bardsley HH M 1972 00:54:14
15 Conor O'Donovan WAOC M 1990 00:54:18
16 Peter Warland SOS M 1965 00:55:46
17 Andrew Elliott SUFFOC M 1971 00:56:45
18 Rini Hoogkamer NOR M 1959 00:56:58
19 Mike Bennett HH M 1953 00:58:42
20 Jason Dunning WAOC M 1975 00:59:11
21 Derick Mercer BKO M 1964 00:59:42
22 Chris Rampton WAOC M 1965 00:59:46
23 Jacob Sharpe HH M 1974 01:00:38
24 Peter Duthie WAOC M 1959 01:00:51
25 Charlotte Coles TVOC F 1983 01:01:23
26 Edwin Banks SOS M 1952 01:01:28
27 Tanya Taylor LOG F 1970 01:01:47
28 Colin West SOS M 1955 01:01:54
29 Freya Askham SMOC F 1974 01:02:04
30 Mykyta Chubynsky OD M 1976 01:02:43
31 John Clarke SUFFOC M 1968 01:03:21
32 kimberley birch SUFFOC F 1991 01:04:25
33 Dorien James SMOC M 1961 01:05:42
34 Adam Leaf HH M 1962 01:05:49
35 Helen Bickle WAOC F 1982 01:09:11
36 Paul Turner SELOC M 1958 01:09:48
37 Rod Mansel SUFFOC M 1959 01:10:32
38 Fillola Joaquin M 1975 01:20:30
39 Rob Askham SMOC M 1974 01:21:06
40 Robert Brandon OD M 1949 01:26:03
- Ian Byford HH M 1958 01:09:50
- Camilla Darwin WAOC F 1969 01:13:08
Showing results 1 - 42 of 42