Results

Achievements at
orienteering events

GO Middle Distance Event (UKOL), 26/01/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.guildfordorienteers.co.uk/results/go-event-2020-results/fairly-far-farley-260120/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

UKOL Brown (M18,M20,M45,M50,W21) (length: 5.4km, climb: 130m, 29 controls)
Point calculations
1,106.47 + (95.09 x (3,718.31 - T)) / 840.56
Other courses: UKOL Black (M21,M35,M40) | UKOL Blue (M16,M55,M60,W18,W20,W35,W40) | UKOL Green (M65,M70,W16,W45,W50,W55,W60) | UKOL Short Green (M75,W65,W70) | UKOL Very Short Green (M80,M85,W75,W80,W85) | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Yule SO M 2003 00:42:13 1241
2 Alan Velecky SO M 1966 00:44:51 1223
3 Velina Valova STAG F 1993 00:45:43 1217
4 Alex Fielding HH M 2003 00:45:51 1216
5 Ian Marsden HH M 1976 00:46:05 1214
6 Paul Todd LOK M 1975 00:46:58 1208
7 Melanie Slade SN F 1968 00:48:08 1200
8 Stefan Peykov SLOW M 1965 00:50:20 1185
9 David Frampton HH M 1970 00:51:32 1177
10 Rebecca Dal Bon SLOW F 1994 00:52:20 1172
11 Alan Leakey SLOW M 1953 00:53:46 1162
12 Steve Bailey SN M 1959 00:53:53 1161
13 Frida Forshallen Goodrich SN F 1992 00:53:54 1161
14 Jes Dickin SOC M 1960 00:54:35 1157
15 Katherine Bett SN F 1995 00:55:03 1153
16 Simon Deeks SAX M 1969 00:56:24 1144
17 Katie Blackford BADO F 1997 00:56:41 1142
18 Zlatko Peev SLOW M 1970 00:57:03 1140
19 Craig Blackford BADO M 1968 00:58:13 1132
20 Daniel Hodson HH M 1994 01:00:56 1114
21 John Tzanetis SN M 1967 01:01:31 1110
22 Paul Fox SN M 1962 01:03:00 1099
23 Daniel Roth OD M 1971 01:03:04 1099
24 Justin Farhall MV M 1974 01:03:48 1094
25 Chris Evans SLOW M 1967 01:03:48 1094
26 Stu Levene HH M 1969 01:04:05 1092
27 Samuel Andreo LOK M 1995 01:04:13 1091
28 GEORGI GOSPODINOV BKO M 1965 01:05:15 1084
29 Amelia Wing BKO F 2006 01:06:58
30 Gavin Robinson BAOC M 1967 01:07:49 1067
31 Imogen Woodcock BKO F 2005 01:07:53
32 Sue Carter SLOW F 1967 01:08:12 1064
33 Charles Daniel BOK M 1956 01:10:30 1049
34 Zsolt Podolyak SN M 1968 01:10:47 1047
35 Cameron Pattenden SO M 2003 01:13:02 1031
36 Kevin Parkes HH M 1958 01:14:40 1020
37 Alexander Soulsby HH M 1977 01:17:27 1001
38 Andy Barker-Pilsworth RAFO M 1970 01:19:42 986
39 Jenny Jones SOC F 1998 01:27:52 931
40 Becky Shelford HH F 1994 01:28:02 930
41 Richard Golding BKO M 1968 01:34:25 886
42 Alex Radford SN M 1974 01:49:05 787
43 Steve Goodrum IND M 1965 02:15:29
- Andrew Parkinson SO M 1952 00:53:48
- Jane Lambert SO F 1960 01:11:45
Showing results 1 - 45 of 45