Results

Achievements at
orienteering events

SCOL5 and BADO Regional Event, 23/11/2019

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 4.9km, climb: 40m, 14 controls)
Point calculations
969.28 + (80.31 x (4,312.37 - T)) / 909.37
Other courses: Brown | Blue | Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White


 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 00:48:21 1094
2 peter jones SN M 1956 00:49:23 1088
3 Joel Taylor TVOC M 2005 00:49:58
4 Mike Frizzell BADO M 1958 00:50:30 1083
5 David Jukes BKO M 1952 00:54:34 1061
6 Phil Conway GO M 1963 00:56:29 1051
7 Ian Peirce SARUM M 1944 00:57:00 1048
8 Garry Parmenter HAVOC M 1946 00:57:18 1046
9 Elisabeth Dickson BAOC F 1958 00:57:40 1045
10 Jim Prowting TVOC M 1946 00:57:43 1044
11 Robin Smith SO M 1952 00:58:09 1042
12 KIERAN DEVINE BAOC M 1952 00:58:49 1038
13 Trish Monks BKO F 1975 00:59:10 1037
14 Mick Smith HH M 1948 00:59:28 1035
15 Jim Graham WIM M 1951 00:59:31 1035
16 Pete Inness BKO M 1967 01:03:09 1015
17 Mark Thompson TVOC M 1955 01:03:54 1012
18 Colin Holcombe BAOC M 1957 01:06:00 1000
19 Tony Ludford BADO M 1944 01:06:12 999
20 Annika Greenwood BKO F 1971 01:06:50 996
21 Cliff Thorne BKO M 1954 01:08:57 985
22 Anne Tynegate BADO F 1961 01:10:19 978
23 Ted McDonald BOK M 1943 01:10:57 974
24 Martin Cross WIM M 1945 01:11:02 974
25 Sue Hands WIM F 1948 01:11:08 973
26 Mike Hampton OD M 1946 01:11:20 972
27 Howard Thomas BOK M 1945 01:11:36 971
28 Keiko Conway GO F 1962 01:13:08 963
29 Brian Pilling SN M 1948 01:13:38 960
30 Peter Entwistle BKO M 1950 01:15:38 949
31 Peter Wilson BKO M 1959 01:16:29 945
32 Peter Riches TVOC M 1950 01:19:09 931
33 Russ Fauset HOC M 1947 01:19:30 929
34 David Battison SARUM M 1946 01:19:41 928
35 Andrew Leedham LOC M 1963 01:23:54 906
36 Christopher Moon BOK M 1950 01:26:45 890
37 Denise Mullins SARUM F 1951 01:30:57 868
38 Brian Hart SARUM M 1945 01:32:06 862
39 Richard Rae BKO M 1946 01:33:23 855
40 Ruth Rhodes SO F 1942 01:37:21 834
41 Glyn Thomas BKO M 1959 01:39:08 825
42 Anthony Davies BADO M 1949 01:45:42 790
43 Lesley Innes BKO F 1958 01:49:23 771
44 Rhiannon Fadeyibi SLOW F 1962 02:50:50 445
- Ben DeLaune ret BADO M 01:39:25
- Rosie DeLaune mp BADO F 01:36:07
Showing results 1 - 46 of 46