Results

Achievements at
orienteering events

TVOC Chesham Bois (White - Green), 29/12/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at tvoc.org.uk/results/chesham-bois/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

GREEN (length: 4.8km, climb: 120m, 23 controls)
Other courses: LIGHT GREEN | ORANGE | YELLOW

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Owain Jones BOK M 1981 00:27:52
2 Thomas Raftery HH M 1980 00:31:00
3 Jan Travnicek TVOC M 1975 00:33:12
4 Paul Taylor TVOC M 1976 00:33:57
5 Simon Errington HH M 1963 00:34:35
6 Chris Davidson JOK M 1983 00:34:35
7 Tim Scarbrough MV M 1984 00:36:04
8 Lawrence Jones NGOC M 1996 00:36:52
9 Mark Saunders BKO M 1978 00:37:18
10 Georgia Jones BOF F 1998 00:37:22
11 Joel Taylor TVOC M 2005 00:37:24
12 Alun Jones TVOC M 1954 00:38:16
13 Adam Poole TVOC M 1989 00:38:43
14 James Errington HH M 1997 00:38:44
15 Ben Lonsdale RAFO M 1982 00:39:12
16 Andy Honour IND M 1969 00:40:28
17 Dave Kingham TVOC M 1956 00:41:46
18 Tomas Trhlik IND M 1974 00:42:02
19 Robin Bishop TVOC M 1967 00:42:12
20 Matthew Wallen M 1998 00:42:18
21 Chris Poole TVOC M 1961 00:42:49
22 Yordan Kolev SLOW M 1987 00:43:13
23 Mick Smith HH M 1948 00:43:30
24 Neville Baker TVOC M 1953 00:43:54
25 Keith Banham TVOC M 1958 00:43:56
26 Becky Raftery HH F 1984 00:44:30
27 David Hodson HH M 1964 00:44:38
28 Derick Mercer BKO M 1964 00:44:42
29 Sophie Jones HH F 2002 00:45:10
30 Liz Heaton LOC F 1981 00:45:12
31 Andy Marshall TVOC M 1979 00:45:39
32 James Waite BKO M 2002 00:46:05
33 Mike Bennett HH M 1953 00:46:10
34 Penny Bickle EBOR F 1980 00:46:17
35 Richard Freeman HH M 1962 00:46:41
36 Agnes Koczian IND F 1984 00:47:04
37 Ian Byford HH M 1958 00:47:11
38 Ross Langley M 1984 00:48:09
39 John Tzanetis SN M 1967 00:48:28
40 Hannah Freeman HH F 2003 00:48:51
41 Helen Errington HH F 1961 00:49:00
42 Chris Heaton LOC M 1980 00:49:33
43 Andy Lennard TVOC M 1975 00:50:13
44 Simon Poole TVOC M 1987 00:50:21
45 Jon Harvey TVOC M 1971 00:50:57
46 Nathan Nesbit HH M 2005 00:51:47
47 Chris Cockle IND M 1984 00:52:12
48 Mike Hampton OD M 1946 00:52:15
49 Johanna Michl F 1998 00:52:58
50 Adam Leaf HH M 1962 00:54:12
51 Helen Bickle WAOC F 1984 00:54:14
52 Pete Inness BKO M 1967 00:54:18
53 Mark Richards M 1984 00:54:35
54 David Kingdon SAX M 1951 00:54:45
55 Sue Buxton TVOC F 1964 00:54:51
56 Thomas Elgood CHIG M 1964 00:55:28
57 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:55:42
58 Roger Cliffe TVOC M 1971 00:57:46
59 Nick Andrews IND M 1974 00:58:25
60 Mark Chapman SYO M 1965 00:58:30
61 Lesley Innes BKO F 1958 00:58:30
62 Dale Bennett HAVOC M 1964 00:58:33
63 Pete Gladstone TVOC M 1974 00:58:54
64 Fiona Tam SLOW F 1989 01:01:05
65 Tom Harvey TVOC M 2000 01:01:24
66 Clare Skidmore TVOC F 1984 01:02:37
67 Michael Bickle WAOC M 1948 01:03:10
68 Sophie D F 2009 01:03:21
69 Nik Windle TVOC M 1962 01:04:17
70 Janusz Holender TVOC M 1959 01:06:11
71 Viv Hodson HH F 1964 01:06:28
72 Phil M'Caw HH M 1962 01:06:58
73 Paul Greenough TVOC M 1948 01:07:55
74 Stephen Waite BKO M 1969 01:08:51
75 Graham Sutton MV M 1947 01:08:51
76 Fiona Clough BKO F 1962 01:09:38
77 Peter Riches TVOC M 1950 01:15:14
78 John Duffield HH M 1947 01:16:13
79 Heidi Lloyd TVOC F 1977 01:20:22
80 Anita Holender + Tom Roe IND F 1998 01:22:50
81 Jonathan Walker IND M 1964 01:31:03
82 Steve Goodrum IND M 1964 01:56:19
- Sarah Scarbrough MV F 1982 00:39:28
- Ian Buxton TVOC M 1965 00:43:36
- Jim Prowting TVOC M 1946 00:44:30
Showing results 1 - 85 of 85