Results

Achievements at
orienteering events

Saturday Series 2, 05/10/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.southyorkshireorienteers.org.uk/events/event/761-saturday-series-2

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Yellow (length: 2.2km, 14 controls)
Other courses: White | Orange | Light Green | Green | Blue

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Charlotte Chapman SYO F 2009 00:12:48
2 Ella Baxter SYO F 2009 00:12:49
3 Anna Todd SYO F 2008 00:12:57
4 Freddie Guy SYO M 2010 00:13:34
5 Walter Faulkner SYO M 2008 00:13:37
6 Oscar Peel SYO M 2008 00:13:43
7 Lawrence Hodgson SYO M 2009 00:14:05
8 Jake ashpole SYO M 2009 00:14:11
9 Wilson Faulkner SYO M 2008 00:14:37
10 Rhys Caudwell SYO M 2008 00:15:29
11 Oskar Woods SYO M 2010 00:15:46
12 Rafferty Scrimshaw SYO M 2008 00:16:08
13 William Dunbar WESTWAY 00:16:26
14 James Wilson MERCIA 00:16:29
15 Penny Bell SYO F 2009 00:16:37
16 Annabelle Maltby SYO F 2008 00:16:40
17 Beth Sykes SYO F 2009 00:16:42
18 Max Robinson DRONFIE 00:16:48
19 Caspar Reynolds SYO M 2008 00:16:49
20 Jessica Lewis LYDGATE 00:17:07
21 Oliver Maaranen HOME 00:17:15
22 Sidney Werner CARFIEL 00:17:16
23 Joseph Guy SYO M 2008 00:17:36
24 Reuben Straw STMARCA 00:18:03
25 Ellen Ash SYO F 2009 00:18:09
26 Henry King TOTLEY 00:18:14
27 Hannah Whittaker HALLAM 00:19:09
28 Boris Vasilev HUNTERS 00:19:54
29 Seth Robertson UPPERTH 00:20:15
30 Jessica Williams HUNTERS 00:20:54
31 Jack Fletcher BRADFIE 00:20:59
32 Millie Clemmow ECCLESA 00:21:17
33 Pasco Reynolds SYO M 2009 00:21:41
34 Freya McAnea HIGHST 00:21:49
35 Zoe Barnes BRADFI 00:21:56
36 Elizabeth Medd SILVERD 00:22:10
37 Lara Hopper Ind 00:23:26
38 Olivia Watkins ST_THOM 00:23:49
39 Matthew Doan NETHERG 00:24:32
40 Abigail Howsam ABBEYLA 00:24:35
41 Evie Millman DOBCRO 00:24:43
42 Ben Dunbar WESTWAY 00:24:54
43 Isaac Shearn DOBCROF 00:25:37
44 Thea Stavert-Dobson SYO F 2009 00:26:44
45 Aoife Homes SACRED 00:27:13
46 Elspeth Buchanan SACRED 00:27:21
47 Ralph Coe TOTLEY 00:27:27
48 Kai Harrison SYO M 2008 00:27:56
49 Stanley Preston SYO M 2011 00:28:04
50 Angus Buchanan SACRED 00:29:32
51 Dylan Whitchurch HALLAM 00:31:36
52 Boroka Fekete STMARCA 00:31:36
53 Toby Morrison LYDGATE 00:32:06
54 Noah Dyson HALLAM 00:32:24
55 Erin Ferguson HALLAM 00:33:27
56 Emily Dollimore GREYSTO 00:33:30
57 Alex McDonald DORE 00:33:51
58 Alex Stewart BRADWA 00:33:55
59 Lucy Whitehouse HOME 00:33:59
60 Victoria Smith SYO F 2008 00:34:00
61 Lila Bullett ABBEYLA 00:34:50
62 Sophie Howsam ABBEYLA 00:35:54
63 Leo Hart HUNTERS 00:35:57
64 Robert Wallace TOTLEY 00:35:58
65 Thomas Graham HALLAM 00:37:10
66 Sofia Mikolaeva LYDGATE 00:38:27
67 Pajlina Cristos TIDESW 00:40:05
68 Tobias Birchenall BIRKDAL 00:41:26
69 Ehsaan Ali MERCIA 00:42:03
70 Amir Ali MERCIA 00:44:10
71 Daniel Hamerton BRADFI 00:45:28
72 Gabriel Beckerman BRADFI 00:46:02
73 Makan Mostaedi DOBCROF 00:51:31
74 Zahra Ali WOODSE 00:54:55
- Richard Andrew BRADFIE 00:19:15
- Lily Stott KINGED 00:23:20
- Charlotte Smith ECCLESF 00:16:36
- Flynn Rogers STOCKSB 00:17:03
- Charlotte Elder F 00:19:57
- Ivy Medana NETHERG 00:20:08
- Violet Scott NETHERG 00:40:08
Showing results 1 - 81 of 81