Results

Achievements at
orienteering events

WIM Regional , 13/12/2020

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.wimborne-orienteers.org.uk/Results.htm

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

GREEN (length: 4.55km, climb: 70m, 16 controls)
Point calculations
969.59 + (107.29 x (3,770.82 - T)) / 716.70
Other courses: BROWN | BLUE | SHORT GREEN | ORANGE | Christmas Junior

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 James Crawford GO M 1955 00:40:45 1168
2 Emily Elms BOK F 2005 00:44:10
3 Mike Christopher WIM M 1955 00:44:28 1135
4 Finlay Anderson BOK M 2006 00:44:50
5 Thomas Rollins SN M 2007 00:45:02
6 Jeff Butt SARUM M 1963 00:45:04 1129
7 Harry Bratcher-Howard WIM M 2007 00:45:09
8 Kevin Pickering WIM M 1953 00:46:29 1117
9 Laura Bright WIM F 1982 00:47:46 1105
10 Grace French WIM F 2007 00:48:00
11 Andrew Graham SARUM M 1955 00:51:09 1075
12 Rose Taylor NGOC F 2006 00:52:07
13 Joe House SO M 1954 00:52:30 1063
14 Noel Smith WIM M 1964 00:52:33 1062
15 Alan Kersley BADO M 1957 00:52:45 1060
16 Charlotte Slade SN F 2008 00:53:26
17 David Battison SARUM M 1946 00:55:49 1033
18 Linda Pakuls WIM F 1957 00:55:57 1032
19 Jim Prowting TVOC M 1946 00:56:16 1029
20 Chris Barrington Brown BAOC M 1958 00:57:40 1016
21 Carol Iddles BOK F 1956 00:57:50 1015
22 alan jones BKO M 1967 00:58:40 1007
23 Kirsty Staunton WIM F 1956 01:00:03 995
24 Howard Thomas BOK M 1945 01:00:42 989
25 Esther Woods RAFO F 2001 01:00:47 988
26 Tom Edelsten GO M 1943 01:01:22 983
27 Ruby Owen BOK F 2004 01:01:30 982
28 Greg Birdseye TVOC M 1945 01:01:32 981
29 Jim Graham WIM M 1951 01:01:35 981
30 Steve Robertson QO M 1953 01:03:26 964
31 Tony Hext QO M 1948 01:05:15 948
32 BRIAN JOHNSON WIM M 1951 01:06:58 933
33 Rodney White WIM M 1972 01:07:04 932
34 Fern Ault Ind F 1985 01:07:16
35 Martin Cross WIM M 1945 01:07:34 927
36 Judith Taylor NGOC F 1965 01:07:52 925
37 Rebecca Medlock WSX F 1974 01:08:25 920
38 Tony Ludford BADO M 1944 01:10:01 905
39 Jon Wheatcroft TVOC M 1952 01:10:12 904
40 Allan Darwell BOK M 1951 01:10:37 900
41 Ted McDonald BOK M 1943 01:10:42 899
42 Tracy Crickmore WSX F 1965 01:13:39 873
43 Keith Henderson WIM M 1942 01:14:14 867
44 Debbie Anderson BOK F 1971 01:15:59 852
45 Helen Wheelwright SOC F 1958 01:17:20 839
46 Katherine Pike WIM F 1963 01:19:40 819
47 Mike Kite WIM M 1947 01:25:13 769
48 Denise Mullins SARUM F 1951 01:27:15 750
49 Nigel Britton JOK M 1949 01:31:33 712
50 Sarah Houlder WSX F 1959 01:38:15 652
51 Debbie Ewing WIM F 1979 01:42:42 612
- Lyra Medlock WSX F 2007 00:36:36
- J K Astin WSX F 1953 01:05:33
Showing results 1 - 53 of 53