Results

Achievements at
orienteering events

LOC Turkey Race, 26/12/2019

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at www.lakeland-orienteering.org.uk/results

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Long Technical (length: 3.5km, climb: 205m, 18 controls)
Other courses: Yellow | Short Technical

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Jack Wright IND M 1998 00:25:49
2 Daniel Spencer EUOC M 2000 00:26:11
3 Richard Purkis ESOC M 1993 00:27:40
4 Martin Bagness WAROC M 1960 00:27:46
5 David Roome SROC M 1982 00:29:37
6 William Rigg INT M 1996 00:30:12
7 Helen Ockenden EUOC F 1997 00:31:03
8 Jeff Goodwin WCOC M 1963 00:31:08
9 Mark Purkis WCOC M 1995 00:31:32
10 Ben Breeze WCOC M 00:31:46
11 Matthew Rooke LOC M 1987 00:32:32
12 Ben Goodwin WCOC M 2001 00:33:28
13 Matthew Pickering SYO M 1994 00:34:08
14 Charlie Rennie WCOC M 2003 00:34:23
15 Ian Cumpstey WCOC M 1977 00:34:53
16 Bertie Goffe HELM M 1979 00:36:44
17 Stephen Baker HELM M 1974 00:37:15
18 Alex Matthew SROC M 2004 00:37:16
19 Tom Matthew SROC M 1971 00:37:26
20 Robert Daly GRAMP M 1957 00:37:42
21 Katie Wright LOC F 1996 00:38:08
22 Heather Roome SROC F 1983 00:38:30
23 Chris Heppenstall LOC M 1979 00:38:40
24 Andrew Hobson AIRE M 1984 00:38:47
25 Jamie Rennie WCOC M 1970 00:40:10
26 Louis Goffe TYNE M 1979 00:41:07
27 Richard Tiley LOC M 1958 00:42:10
28 Hannah Cleary-Hughes LOC F 1997 00:43:12
29 Stuart Parker WAROC M 1964 00:43:30
30 Charlotte Somers-Cocks LOC F 1960 00:44:31
31 Derek Fryer LOC M 1954 00:45:39
32 Andrew Nash SOC M 1976 00:45:58
33 Mike Hooper LOC M 1971 00:47:39
34 Mark Edwards SROC M 1965 00:48:38
35 Simon Filmore LOC M 1956 00:48:43
36 Richard Wilson LOC M 1953 00:49:29
37 Johanna Cleary LOC F 1964 00:49:41
38 Darren Baker DEE M 1967 00:50:05
39 Lucy Gibson LOC F 2003 00:52:52
40 Simon Brister DVO M 1949 00:52:56
41 Rebekah Beadle LOC F 1963 00:53:44
42 Colin Valentine WCOC M 1960 00:53:45
43 Joanne Larty LOC F 1973 00:53:58
44 Michael Finch SROC M 2004 00:55:04
45 Alex Finch SROC M 1959 00:55:25
46 Charles Anderton IND M 2002 00:56:21
47 Gavin Smith SROC M 1958 00:56:28
48 Fergus Jackson IND M 00:56:40
49 Selwyn Wright LOC M 1955 00:56:42
50 Robert Smart BKO M 1973 00:57:04
51 Andy Robinson LOC M 1954 00:58:11
52 Duncan Harris DEE M 1966 00:58:33
53 Cate Matthew SROC F 2006 00:58:48
54 Anna Harris DEE F 2003 00:59:15
55 Chris Roberts SROC M 1956 00:59:33
56 Team Toads IND M 1998 01:00:07
57 Joanne Taylor SROC F 1963 01:00:51
58 George Anderton IND M 2006 01:01:02
59 Robin Stones SROC M 1998 01:03:50
60 Debbie Thompson BL F 1956 01:04:30
61 Nicola Hart DVO F 1962 01:05:59
62 John Nash LOC M 1950 01:09:20
63 Mike Cumpstey BL M 1946 01:11:45
64 Helena Burrows LOC F 1951 01:12:39
65 Jerry Purkis LOC M 1956 01:13:54
66 Miranda Mackereth HOC F 1964 01:16:33
67 Tracey Barker SOS F 1968 01:21:12
68 Peter Scott LOC M 2005 01:22:31
69 Jo Matthew SROC F 1974 01:35:38
70 Kath Savage LOC F 1979 01:39:39
71 Fiona Crowther MDOC F 1970 01:56:55
- Craig Somers SROC M 2002 00:40:08
- Mark Simmonds LOC M 1963 01:04:40
- Julie Mair AIRE F 1982 01:09:46
- David Jackson IND M 1969 01:11:06
- Nick Anderton IND M 1969 01:18:48
- Olly Burrows LOC M 1954 01:20:53
- Paul Hadley IND M 1964 01:27:11
Showing results 1 - 78 of 78