Results

Achievements at
orienteering events

White Rose, YHOA Championships and YHOA SuperLeague, 28/08/2021

The results for this event, which may include additional race analysis can be found at eborienteers.org.uk/results/

If there are errors in the results, please contact the Club that hosted the event.

Green (length: 5km, 13 controls)
Point calculations
969.07 + (84.52 x (4,001.34 - T)) / 727.41
Other courses: Brown | Blue | Short Blue | Short Green | Very Short Green | Light Green | Orange | Yellow | White

 Name Club Gender Year of Birth Time Event Points
1 Lyra Medlock WSX F 2007 00:42:09
2 Simon Gale DVO M 1970 00:43:48 1129
3 Jill Blount SO F 1960 00:46:45 1108
4 Charlotte Somers-Cocks LOC F 1960 00:47:05 1106
5 Ben Mather LOG M 2003 00:49:49 1087
6 Robyn Stanyon SYO F 1966 00:50:01 1085
7 Paul Taylor CLOK M 1948 00:50:02 1085
8 Christine Goulding BL F 1963 00:50:27 1082
9 Liz Phillips OD F 1964 00:52:04 1071
10 Thomas Gale DVO M 1994 00:52:37 1067
11 Tony Davies BOF M 1948 00:52:39 1067
12 Amanda Roberts LOG F 1962 00:52:45 1066
13 Helena Crutchley HALO F 1963 00:54:49 1052
14 Kelvin Dawson WCH M 1974 00:54:52 1051
15 Cate Matthew SROC F 2006 00:54:55
16 Janet Adams SYO F 1963 00:56:47 1038
17 John Britton MDOC M 1951 00:57:10 1035
18 Alexandra Garnett SYO F 2006 00:58:02
19 Maggie Scrugham LOC F 1958 00:59:08 1022
20 Janet Leake EBOR F 1959 00:59:47 1017
21 James Thompson HOC M 2005 00:59:58 1016
22 Peter Ross MDOC M 1947 01:00:01 1016
23 Maggie Hateley DEE F 1963 01:00:14 1014
24 Martin Green MDOC M 1954 01:00:33 1012
25 Colin Drury SYO M 1947 01:00:44 1011
26 Marcia Bradbury SYO F 1957 01:01:04 1008
27 Roseanne Field HALO F 1964 01:02:13 1000
28 Helen Rennie WCOC F 1973 01:02:41 997
29 Paul Johnson SYO M 1951 01:03:14 993
30 David Rose PFO M 1950 01:03:31 991
31 Clare Lines SO F 1965 01:03:39 990
32 Amanda Cooper EBOR F 1966 01:03:57 988
33 Debby Warren NN F 1963 01:05:48 975
34 Jane Archer SN F 1954 01:05:56 974
35 Helen Chan EBOR F 1975 01:06:09 973
36 Marie-Anne Fischer TVOC F 1961 01:07:10 966
37 Claire Selby DVO F 1972 01:07:20 965
38 Lindsey Knox RR F 1959 01:07:27 964
39 Caroline Mackenzie CLOK F 1963 01:07:37 963
40 Rebecca Medlock WSX F 1974 01:07:52 961
41 John Robinson WCH M 1950 01:08:13 958
42 Paul Simmons HALO M 1951 01:08:53 954
43 Peter Hayes MDOC M 1958 01:09:41 948
44 Allen Barnes CLARO M 1942 01:10:05 945
45 Mark Tipuric WRE M 1965 01:10:19 944
46 Rosalind Taunton NGOC F 1950 01:10:19 944
47 David Booker NOC M 1954 01:10:23 943
48 Gill Adams AIRE F 1961 01:11:08 938
49 Livia Wright CLOK F 2001 01:11:08 938
50 Jane Dring-Morris LEI F 1968 01:12:54 926
51 Derek Gale DVO M 1944 01:12:57 925
52 Mary Rack NATO F 1959 01:13:43 920
53 Steve Edgar LEI M 1966 01:13:52 919
54 Jill Cochrane SROC F 1957 01:13:53 919
55 Karen Thompson HOC F 1968 01:14:22 916
56 Mike Ridealgh EBOR M 1949 01:15:27 908
57 Susan Birtwistle CLARO F 1957 01:15:37 907
58 Neil Croasdell EPOC M 1948 01:15:51 905
59 Harriet Gillman HALO F 1965 01:15:54 905
60 Robert Brandon OD M 1949 01:16:25 901
61 Andrew Bell BL M 1950 01:18:29 887
62 Janet Knight DEE F 1965 01:18:33 886
63 Viv Hodson HH F 1964 01:18:37 886
64 Robert Page EPOC M 1949 01:21:17 867
65 Rick Roberts HOC M 1951 01:21:42 864
66 John Nuttall SELOC M 1945 01:21:56 863
67 John Smales EBOR M 1954 01:25:26 838
68 Millie Norman SYO F 2006 01:26:28
69 Ashley Ford HOC M 1951 01:27:50 822
70 Pam Brown HALO F 1959 01:35:32 768
71 Dennis Hooton CLOK M 1961 01:36:10 764
72 Helen Pedley EPOC F 1962 01:36:52 759
73 Joe Trigg CLOK M 1951 01:51:52 654
- Kim Sanderson NATO F 1975 01:34:41
Showing results 1 - 74 of 74